support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi Audi RS5 Coupé od Senner Tuning: posilnený osemvalec a vylepšená vizáž logo audi

Audi RS5 Coupé od Senner Tuning: posilnený osemvalec a vylepšená vizáž

07.Jul.2014
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Spoločnosť Senner Tuning mimoriadne obľubuje model Audi A5 a najmä jeho športové deriváty. Ako inak by sa dalo vysvetliť, že sa tomuto modelu venujú už po tretíkrát? Tentoraz budeme mať česť s najvýkonnejšou verziu s označením RS5 a poriadne nadupaným osemvalcom pod kapotou. Zmeny sa však netýkajú iba techniky a v Senner Tuning sa postarali aj o vizuálne úpravy.

Audi RS5 Coupé ponúka vo svojej štandardnej konfigurácii maximálny výkon 450 koní, o ktorý sa stará 4,2-litrový osemvalec. Ten je zárukou vynikajúcich šoférskych zážitkov a o nedostatku v ohľade niektorých parametrov nemôže byť reč. Samozrejme, aj v tomto prípade sa dá niečo vylepšiť, čoho priamym dôkazom je najnovší počin od Senner Tuning. Pripravený je pre tých, ktorí by od Audi RS5 vyžadovali ešte vyšší výkon.

Audi RS5 Coupé od Senner Tuning očarí sivým lakom a žltými doplnkami


Základom pre úpravy sa stal exemplár so sivým lakom Daytona Grey, nechýbajú samozrejme charakteristické stylingové prvky pochádzajúce už priamo z výroby. Zovňajšok bol doplnený o dekoratívne fólie v žiarivo-žltom prevedení. Niektoré ďalšie prvky zase boli pokryté lesklou čiernou fóliou, pričom toto pokrytie nájdete aj na zadnom spojleri. Spomeňme ešte trojdielne disky Competec C.01, ktoré krásne odkrývajú prvky brzdovej sústavy vrátane žltých strmeňov. Dodajme, že upravené kupé má obuté športové pneumatiky Continental Sport Contact 5P s rozmermi 255/30 vpredu a 295/25 vzadu. Revolučné stylingové zmeny v tomto prípade naozaj netreba očakávať, to podstatné si v Senner Tuning nachystali pre priestor pod prednou kapotou.

Prepĺňaný 4,2-litrový osemvalec sa technici rozhodli ešte posilniť a to úpravou elektronickej riadiacej jednotky a nasávania. Výsledkom týchto zásahov je maximálny výkon 504 koní a maximálny krútiaci moment 478 Nm. Vyšší výkon si budete môcť ešte lepšie užiť aj vďaka upravenému podvozku. Úpravcovia z Ingelheimu siahli po súprave Bilstein B16 PSS10, ktorá umožňuje precízne nastavenia.

audi rs5 coupe senner tuning

Za zmienku stojí aj prepracovaná výfuková sústava s ovládateľnou klapkou a atraktívnymi koncovkami. Na tom by nebolo nič extra zvláštne, dnes už takéto úpravy má vo svojej ponuke väčšina profesionálnych štúdií. Tlmič výfuku môže pracovať v troch režimoch: standard, sport a racing, podľa čoho sa samozrejme mení intenzita akustického prejavu. Ešte lepšie je, že technikom zo Senner Tuning sa ovládanie tejto funkcie podarilo zapracovať do originálneho palubného systému MMI. Na dosiahnutie lepšieho zvuku teda stačí iba pár klikov.

Audi RS5 Coupé od Senner Tuning prináša vylepšený osemvalec a ďalšie doplnky, vďaka ktorým sa s týmto modelom budete na okruhu cítiť ešte lepšie. Nie je to však žiadna lacná záležitosť, celý paket úprav vás vyjde na 23 550 eur.

audi rs5 coupe senner tuning

audi rs5 coupe senner tuning

audi rs5 coupe senner tuning

audi rs5 coupe senner tuning

audi rs5 coupe senner tuning

audi rs5 coupe senner tuning

senner tuning logo

Senner Tuning


Nemecká firma Senner Tuning bola založená v roku 2002 a od tej doby sa špecializuje na kvalitné úpravy automobilov rôznych značiek, pričom ich záber je vskutku široký. Firma sa venuje najmä individuálnym úpravám a od svojho vzniku spravila obrovský pokrok. V súčasnosti sa chce prebojovať medzi európsku špičku v rámci svojho segmentu. Ich úpravy by sme mohli charakterizovať ako decentné avšak veľmi účinné, tvorcovia obvykle hľadajú harmonické spojenie vysokého výkonu a atraktívneho vzhľadu s požiadavkami zákazníka.

Ako sa vám pozdáva výkonnostná úprava a styling AUDI RS5 Coupé od Senner Tuning ? Nech sa páči, hlasujte tu:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Senner Tuning, tak navštívte našu podstránku:

SENNER TUNING


Viac informácií k možným úpravám áut značky AUDI vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3193x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt