support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi Kicherer Audi RS Street – pouličný gangster logo audi

Kicherer Audi RS Street – pouličný gangster

10.Oct.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Audi RS6


Kicherer Audi RS Street
O tomto aute sa dá tvrdiť, že ide o doposiaľ najdynamickejšie sériovo vyrábané kombi. V automobilke Audi spojili ich koncept RS, neuveriteľný výkon a neprekonateľnú dynamiku s vlastnosťami auta ako úžitkového vozidla, ktorého batožinový priestor ponúka objem 565 litrov.

Do automobilu Audi RS6 boli implantované všetky najnovšie technológie, ktoré sa v dnešnom motoršporte nachádzajú. Dostal 10-valcový motor s objemom 5,0 litra s priamym vstrekovaním paliva FSI. Motor je prepĺňaný dvojicou turbodúchadiel.

Mechanici z Audi tomuto motoru dopriali maximálny výkon 580 koní (426 kW), ktorý je možno dosiahnuť v širokom rozpätí 6250 až 6700 otáčok za minútu. Transparentnejší krútiaci moment tohto motoru vrcholí už pri 1500 otáčkach za minútu.

Na prenos tohto obrovského výkonu slúži novo vyvinutá superrýchla verzia šesťstupňovej prevodovky Tiptronic, ktorý disponuje možnosťou manuálneho radenia.

Kicherer Audi RS Street
Automobilu sa dostal pohon všetkých štyroch kolies, ktorý je u Audi známi pod menom Quattro. Zadný diferenciál má obmedzenú svornosť a skvele prispieva k výnimočným trakčným vlastnostiam podvozka. Systém podvozku dostal technológiu kvapalinovo-mechanického pruženia, ktorá mení charakteristiku automaticky v závislosti od rýchlosti, ktorou sa práve pohybuje vaše vozidlo.

Na určenie tvrdosti tlmičov si vodič môže vybrať z troch možností. Automobilu boli určené krásne 19-palcové montované hliníkové disky, na ktoré boli obuté pneumatiky s rozmermi 255/40 R19.

Pôvabnému štýlu prislúchajú aj skvelé jazdné vlastnosti. Zrýchliť z 0 na 100 km/h sa mu podarí za 4,6 sekundy a nezvyčajný údaj sa naskytne aj keď automobil dosiahne rýchlosť 200 km/h za čas 14,9 sekundy.

Kvôli bezpečnosti mu bol namontovaný elektronický obmedzovač, ktorý vás pribrzdí pri rýchlosti 250 km/h. Niektoré nepodložené tvrdenia však hovoria, že sa dá prestaviť na 280 km/h.

Audi RS6 Avant bolo predstavené na jeseň vo Frankfurte a je dostupné už aj u nás a to za cenu, ktorá začína na 3 249 420 Sk.

Kicherer Audi RS Street


Kicherer Audi RS Street
S jeho výkonom a luxusnosťou sa už dávnejšie Audi RS6 zapísalo do histórie knihy automobilovej budúcnosti. Aj tak sa však nájdu majitelia automobilov, ktorý sú zvyknutý na väčšiu porciu výkonu ako 580 koní s točivým momentom 650 Nm ako má práve Audi RS6. Aj keď dizajn, ako sa domnievajú, môže byť uhladený v niekoľkých stupňoch.

Pre zákazníkov ako sú títo, firma KICHERER má hŕstku sympatických riešení vo svojom repertoári. Celkový koncept sa nazýva KICHERER Audi RS Street a pozostáva z niekoľkých individuálnych komponentov.

Ako prvé treba spomenúť, že pre vylepšenie výkonu bola použitá optimalizácia od firmy Abt, ktorá v konečnom dôsledku zvýšila výkon na 700 koní a točivý moment zaznamenal neuveriteľný vzrast nahor na 780 Nm.

Následne sa meralo zrýchlenie. Z 0 na 100 km/h zrýchlite s týmto automobilom za menej ako 4,3 sekundy. Na 200 km/h sa prepracujete v čase už okolo 13 sekúnd a maximálna rýchlosť bola zvýšená na cca 280 km/h.

Ak by ste chceli, môžete požiadať o štvorkoncovkový výfukový systém z nehrdzavejúcej ocele, ktorý nielen zvýši konečný výkon, ale rovnako sa s ním dá dosiahnuť neprekonateľný zvukový efekt.

Kicherer Audi RS Street
Adekvátne jazdné vlastnosti boli docielené použitím nového kitu športových pružín, ktoré boli vyvinuté exkluzívne pre high-tech karosériu automobilky Audi. A čo viac, Audi RS Street bolo znížené o 25 milimetrov, čo pridalo dokonca aj na vzhľade verzie Avant, bez ujmy na komforte.

Prekrásne 22-palcové disky sa perfektne hodia do priestoru pre kolesá. So zväčšením diskov boli zväčšené aj pneumatiky, a tým bola docielená lepšia priľnavosť a vy dostávate pocit, že ste na pretekárskej dráhe v koži pretekára.

Konečný športový akcent bol docielený exteriérovými komponentmi od firmy KICHERER, vyrobené z pravých uhlíkových vlákien. Kompletný kit pozostáva z krytu spätných zrkadiel, predného lízatka so záklopkou a k tomu korešpondujúci zadný difúzor, ktorý je takisto vyrobený z tohto precízneho materiálu.

Ak by si prial zákazník, celková dokonalosť sa dá docieliť aj dvojfarebným lakom, ktorý patrí ku kitu pre koncept Kicherer Audi RS Street .


Kicherer Audi RS Street Kicherer Audi RS Street Kicherer Audi RS Street Kicherer Audi RS Street Kicherer Audi RS Street

Fotogalériea Kicherer Audi RS Street:Čo hovoríte na tohto pouličného gangstera Kicherer Audi RS Street? Prosím, hlasujte:


Ostatné úpravy áut značky Audi nájdete v zozname našich článkov tu:

AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Andrej Chrenko
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10052x    hodnotenie: 15/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt