support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi ABT RS Q3 štýlová úprava a zvýšenie motorového výkonu pre crossover Audi logo audi

ABT RS Q3 štýlová úprava a zvýšenie motorového výkonu pre crossover Audi

02.Aug.2014
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Verný úpravca modelov koncernu Volkswagen sa pravidelne stará o aktualizáciu svojho portfólia. Či už hovoríme o tuningu zovňajšku alebo techniky, v ABT si určite vyberiete. Najnovším prírastkom do rodiny upravených modelov je ostrá Audi RS Q3, ktorá si vás určite získa už na prvý pohľad.

Spoločnosť ABT určite pozná každý trochu rozhľadený tuner. Nemecká firma, ktorá sa špecializuje predovšetkým na Audi a Volkswagen prináša pravidelne nové pakety. Tie umožňujú majiteľom jednotlivých vozidiel odlíšiť sa a dať najavo svoju individualitu. Inak to nie je ani v prípade crossoveru Audi Q3, cieľom úprav sa navyše stala výkonná verzia vybavená agregátom 2.5 TFSI. Úpravca na túto pohonnú jednotku aplikoval vylepšenie ABT Power New Generation, ktorému sa ešte v rámci predstavenia ABT RS Q3 budeme venovať. Teraz sa pozrime, aké zmeny prináša stylingový paket Sportsline.

Audi RS Q3 od ABT zaujme zvnútra aj zvonka


Najnovší počin od ABT spoznáte hneď na prvý pohľad už podľa doplnkov bodykitu. Vpredu vás zaujmú lišty nárazníka a upravený gril. Nechýbajú výraznejšie bočné prahy a v rovnakom dizajnovom duchu sa nesie aj zadný difúzor. Ten je doplnený o štvoricu výraznejších chrómových koncoviek výfukovej sústavy. Showcar je navyše zaujímavý aj štýlovými červenými polepmi, ktoré zvýrazňujú vybrané krivky tohto crossoveru. Celkovo veľmi pozitívny dojem zo zovňajška dotvárajú aj 21-palcové zliatinové disky ABT DR.

Ako sme už naznačili, v ABT nezabudli ani na úpravu výkonu. Pod kapotou tohto modelu sa ukrýva 2.5-litrový agregát TFSI, ktorý sa vo svojom štandardnom naladení môže popýšiť výkonom 228 kW/310 koní. Na tieto hodnoty môžete ale pokojne zabudnúť, v ABT sa rozhodli implementovať pohonnej jednotke novú jednotku ABT Power New Generation. Ide o elektronickú jednotku s vlastným softvérom, ktorá je výsledkom citlivého ladenia profesionálov z tejto spoločnosti. Po uvedenej úprave sa Audi RS Q3 môže chváliť výkonom až 301 kW/410 koní. Za zmienku určite stojí aj vyššie maximum krútiaceho momentu, ktoré činí 530 Nm namiesto pôvodných 420 Nm. Poriadny zvuk tomuto crossoveru dodávajú nové výfukové rúry z nehrdzavejúcej ocele.

Čo sa týka podvozku a jazdných vlastností, ak by vám nestačilo originálne vybavenie, ABT ponúka za príplatok výškovo nastaviteľný kit. Ten umožňuje oproti sérii ešte výraznejšie zníženie, čo je prísľubom pre ešte lepšie jazdné vlastnosti. Nezabudlo sa ale ani na interiér. Vnútrajšok Audi RS Q3 si môžete nechať vylepšiť originálnymi koberčekmi ABT.

audi rs q3 tfsi zvýšenie výkonu styling tuning abt sportsline

audi rs q3 tfsi zvýšenie výkonu styling tuning abt sportsline

audi rs q3 tfsi zvýšenie výkonu styling tuning abt sportsline

audi rs q3 tfsi zvýšenie výkonu styling tuning abt sportsline

audi rs q3 tfsi zvýšenie výkonu styling tuning abt sportsline

audi rs q3 tfsi zvýšenie výkonu styling tuning abt sportsline

audi rs q3 tfsi zvýšenie výkonu styling tuning abt sportsline

Všetky výrobky od firmy ABT Sportsline si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)abt sportsline logo

ABT SPORTSLINE


Spoločnosť ABT Sportsline – „Budúcnosť s tradíciou“. Cez 40 rokov skúseností v motor-športe a tuningu ako aj v inovatívnych riešeniach a vývojoch zaraďuje ABT Sportsline medzi popredné spoločnosti na svete venujúce sa úprave áut značiek AUDI, VW, Škoda a SEAT. Motto celej spoločnosti znie: “Exkluzívne napriek konkurencii”. Každým rokom opúšťa stredisko Kempten zhruba 2000 upravených áut. Stredisko Kempten je aj domovom úspešného DTM tímu. ABT Sportline je stredobodom pozornosti kvôli technickej spôsobilosti a vyspelosti. “Časom sme sa rozvíjali až do pozície pravého výrobcu áut. V Kemptene máme vybavenie vyrábať autá.” - hovorí pán Hans-Jurgen z Abt.

Od počítačovej realizácie cez CAD systém, kde sa navrhujú rôzne súčiastky, sa celá výroba môže udiať priamo v spoločnosti ABT Sportsline. Vysoko-kvalifikovaní spolupracovníci, inžinieri a ostatní zamestnanci boli zvyknutí pracovať na náročných požiadavkám a tým rástla kvalita a produktivita, čo je dôležité pre každého zo zákazníkov. Ladenie motora zohráva veľkú úlohu a spoločnosť ABT Sportsline to dobre vie na základe skúseností počas rokov, čo je na trhu. Pre spoločnosť ABT Sportline je nesmierne dôležité podporovať motoršport v ladení motorov a tak dosahovať výborné výsledky. Príkladom sú aj úspechy ABT od r. 1999 v nemeckej súťaži DTM, v ktorej získali výborné hodnotenia. Najväčším úspechom je cena Laurenta Aielloha v DTM v sezóne 2002.

Tu je ešte krátky výber z ostatného sortimentu úprav firmy ABT Sportsline:

Značka: AUDI / Model: RS4 „AS400“
Značka: AUDI / Model: A3 „AS3“


Značka: AUDI / Model: A6 „AS6“
Značka: SEAT / Model: Altea


Značka: SEAT / Model: Leon
Značka: VWVáš názor na Audi RS Q3 so zvýšeným výkonom a stylingom od úpravcu ABT Sportsline ? Hlasujte tu:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ABT Sportsline, tak navštívte našu podstránku:

ABT SPORTSLINE tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2442x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt