support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi Audi R8 V10 - divoké úpravy pre športové kupé od nemeckej firmy Regula Tuning logo audi

Audi R8 V10 - divoké úpravy pre športové kupé od nemeckej firmy Regula Tuning

30.Mar.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Športová Audi R8 sa stala pomerne obľúbeným cieľom tuningových spoločností. Od uvedenia tohto modelu sme mali možnosť vidieť na tému R8 množstvo rôznych kreácií, pričom kým niektoré pôsobili skôr uhladene a konzervatívne, iné na seba zobrali podobu nekompromisnej cestnej beštie. Najnovší počin nemeckej spoločnosti Regula Tuning môžeme s pokojným svedomím zaradiť do druhej skupiny. Audi R8 zmenili doslova extrémnym spôsobom.

Zástupca štyroch kruhov medzi športovými kupé sa na nedostatok výkonu a nudný vzhľad rozhodne nemôže sťažovať. Ak vás však krivky tohto auta omrzia, máte možnosť nechať si ho vylepšiť vo firme Regula Tuning, kde sa oň príkladne postarajú. Nemáme tým však na mysli iba vzhľad, ale aj výkon, ktorý sa vďaka zásahom týchto profíkov dokáže dostať na výrazne lepšie hodnoty. K úpravám výkonu, ktoré má Regula Tuning pre tento model pripravené, sa však dostaneme neskôr. Teraz sa zamerajme na to, čo je najviditeľnejšie. Áno, sú to tie odvážne zmeny vzhľadu, vďaka ktorým by R8 mohla pokojne účinkovať v pokračovaní filmu Transformers.

Regula Tuning dopriala Audi R8 výrazné zmeny zovňajška


Atraktívne hliníkové telo Audi R8 sa dočkalo výrazných zmien, ktoré môžu na prvý pohľad skutočne vyraziť dych. Celý bodykit bol vyrobený zo špeciálneho odľahčeného polyamidu, ktorý sa používa aj pri pretekárskych špeciáloch. Ak však máme na mysli extrémne úpravy, reč bude predovšetkým o prednej časti, kde úpravcovia vymenili celú masku. Týmto partiám dominuje výrazná trojica otvorov, ktoré sú ale precízne tvarované a lemované karbónovými obkladmi. Zmenila sa tiež optika predných svetlometov, ktorá ich viditeľne predĺžila.

audi r8 v10 športové kupé styling extrémna úprava bodykitu disky oxigin oxrock zvýšenie výkonu regula tuning

V porovnaní s ostatnými prvkami bodykitu sú bočné prahové lišty len decentným doplnkom, vašu pozornosť však určite upútajú kontrastné 20-palcové disky Oxigin Oxrock. Na ne sú obuté športové nízkoprofilové pneumatiky s rozmermi 235/30 vpredu a širšie 295/25 vzadu.

Teraz sa už dostávame k zadnej časti, ktorá je extrémna minimálne tak, ako predok. Členitý nárazník s výrazným difúzorom a zadné svetlá s novou optikou sa postarali o to, že táto časť je od tej sériovej diametrálne odlišná. Nechýba tiež spojler a upravený kryt motora s karbónovými prvkami. Všetky tieto diely majú potrebnú certifikáciu a sú schválené pre použitie v cestnej premávke. Po tomto všetkom vás už cena atakujúca hranicu 8 000 eur snáď už ani neprekvapí.

audi r8 v10 športové kupé styling extrémna úprava bodykitu disky oxigin oxrock zvýšenie výkonu regula tuning

V Regula Tuning nezabudli ani na výkon Audi R8 V10


V Regula Tuning to však extrémnou úpravou zovňajška neskončilo, pre Audi R8 s desaťvalcovým motorom ponúkajú v tejto dielni aj chiptuning. Práve po zásahoch do elektroniky agregátu sa jeho výkon zdvihol zo sériových 525 koní až na 560 koní. A to už robí celkom príjemný rozdiel aj v dynamike jazdy. V tomto prípade ide skrátka o divoký tuning, nech sa na to pozriete z ktoréhokoľvek uhlu...

audi r8 v10 športové kupé styling extrémna úprava bodykitu disky oxigin oxrock zvýšenie výkonu regula tuning

audi r8 v10 športové kupé styling extrémna úprava bodykitu disky oxigin oxrock zvýšenie výkonu regula tuning

audi r8 v10 športové kupé styling extrémna úprava bodykitu disky oxigin oxrock zvýšenie výkonu regula tuning

regula tuning logo

REGULA TUNING


Firma Regula Tuning so sídlom v nemeckom mestečku Schwerte sa už roky zameriava na úpravy vozidiel z koncernu Volkswagen. V ich portfóliu teda nájdete v hojnom zastúpení automobily značky Audi, Volkswagen a Seat. Profíci z Regula Tuning sa venujú skôr extrémnejším úpravám a netaja sa tým, že autám dodávajú robustnosť a z ich výtvorov srší rešpekt. Dielňa sa rovnako venuje aj zákazkovému tuningu a samozrejme aj výrobe jednotlivých dielov.

Váš názor na celkovú úpravu športového kupé Audi R8 V10 od Regula Tuning ? Nech sa páči, hlasujte tu:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Regula Tuning, tak navštívte našu podstránku:

REGULA TUNING


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 7892x    hodnotenie: 18/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt