Audi R8 V10 RWS s pohonom zadných kolies sa dokáže postarať o super zábavu
Náhon „na zadok“ je pre mnohých motoristov prísľubom poriadnej zábavy za volantom. Audi na fanúšikov pohonu zadných kolies nechce zabúdať a automobilka preto pripravila špeciálny variant modelu R8 s prívlastkom RWS. Skratka je označením Rear World Series a model vychádza z variantu V10. Pochváliť sa teda môže výkonom 540 koní, z 0 na 100 km/h dokáže R8 V10 RWS šprintovať už za 3,7 sekundy a maximálna rýchlosť predstavuje 320 km/h.
Vďaka absencii pohonu quattro sa vývojárom podarilo ušetriť až 50 kg z celkovej hmotnosti vozidla. Audi R8 V10 RWS však navonok vôbec nespoznáte ľahko, bodykit ako aj ďalšie prvky karosérie sú prakticky úplne zhodné s „bežnými“ R8, logicky jediným chýbajúcim prvkom sú označenia quattro.
Vo vnútri je novinka štandardne dodávaná s čalúnením z alcantary, iné zmeny výrobca nespomína. Za zmienku však určite stojí, že vyrobených bude iba 999 kusov, R8 V10 RWS teda môžeme považovať za limitovanú edíciu.









AUDI R8 V10 RWS - vychutnaj si zvuk tohto športiaka
AUDI R8 V10 RWS - test akcelerácie (aj na mokrom povrchu)
AUDI R8 V10 RWS - z pohľadu jazdca
Máš auto s nevýrazným zvukovým prejavom? Pomôže ti v tom systém KUFATEC SOUND BOOSTER V8:
![]() |
Čo povieš na toto Audi R8 V10 v edícii RWS - Real World Series ? Nech sa páči, hlasuj tu:
FOSTLA tuning
Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi ti radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdeš tu:
AUDI tuning
Volaj, píš alebo skypuj.
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?

technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


Váš tím TUNING.sk
redakcia@tuning.sk
zdroj: archív CT
Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník