support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi Audi R8 V10 FSI Spyder – úprava na ´vysokej nohe´ od Sport Wheels logo audi

Audi R8 V10 FSI Spyder – úprava na ´vysokej nohe´ od Sport Wheels

02.Mar.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Ak vlastníte Audi R8 a nedajbože by sa vám jeho vzhľad a výkon málil, máte niekoľko možností, ako to zmeniť. Najmä v Nemecku existujú firmy, ktoré sa za istý obnos peňazí pohrajú s akoukoľvek R8-čkou s dych berúcim výsledkom. Firma Sport Wheels pochádzajúca z nemeckého Hürth, nemá vo svojom portfóliu len dizajnovo lákavé disky, ale nájdu sa aj iné vylepšenia, ktorá s radosťou aplikuje na svoje projekty – hlavne na ten dnešný.

Ostré línie, športový výraz, dokonalá aerodynamika, to sú priority tohto nemeckého športiaka. Auto je zvonku aj zvnútra zdobené karbónovými doplnkami, zvonku obrovskými otvormi a nemilosrdnými širokými partiami a vo vnútri auto nezaprie svoj športovo ladený kokpit. Audi R8 je výsledkom niekoľko mesačnej práce dizajnérov, vývojárov a technikov nemeckej automobilky z Ingolstadtu. Jedny vravia, že Audi R8 je stelesnením histórie a mnohoročných skúseností automobilky Audi, ktoré nadobudla nielen na zaprášenom okruhu, iní zasa tvrdia, že ide o úplne nový športový smer automobilizmu. Nech je ako chce, Audi sa týmto modelom radí medzi svetovú športovú elitu.

Verzia R8 Spyder v sebe okrem dychberúceho dizajnu skrýva ešte jeden výnimočný klenot - motor uložený pod priesvitným vekom zadného kufra je 5,2-litrový desaťvalec s priamym vstrekovaním paliva FSI, ktorého výkon činí 525 konských síl (386 kW). Pri predbiehaní sa zíde nezanedbateľný točivý moment, ktorý je v tomto prípade 530 Nm. Auto vďaka týmto hodnotám doslova vystrelí na sto kilometrovú rýchlosť za 4,1 sekundy, pričom žiadne elektronické obmedzenie sa nekoná. Auto dosahuje maximálnu rýchlosť 313 km/h.

audi r8 spyder tuning sport wheels

Úprava tejto „letnej“ R8-čky sa pod taktovkou firmy Sport Wheels niesla v pomerne rezkom štýle. Auto bolo najprv obdarené zvonka a potom prišiel rad aj na performance diely. Karoséria bola doplnená o nový predný nárazník, ktorý je kvôli redukcii hmotnosti vyrobený celý z karbónu. To isté platí aj o jeho spojleri, maske chladiča a otvoroch na prívod chladného vzduchu. Výsledkom je nielen nízka hmotnosť, ale taktiež agresívny výraz. Sexy zadoček tohto kabrioletu bol taktiež vybavený prvkami z karbónu – konkrétne mriežka a difúzor, ktorý bol navyše upravený, aby umožnil vykuknúť koncovke nového výfukového systému. Polevou na tejto sladkej torte je ešte zadné prítlačné krídlo vo farbe karosérie.

audi r8 spyder tuning sport wheels

Omnoho lákavejšie sú veci, ktoré sa udiali pod nádherným obalom tejto nemeckej krásky. Inžinieri z firmy Sport Wheels sa okrem iného rozhodli zvýšiť výkon tohto Audi. Udialo sa tak vďaka preprogramovaniu riadiacej jednotky (Level II), ktoré je skombinované s kompletným športovým výfukovým systémom. Výsledkom je výrazný nárast výkonu s cifrou 600 koní a 580 Nm. O zastavenie tejto parády sa, v prípade želania zákazníka, môže postarať najdrahšia položka tejto úpravy (vyše 22 000 eur) – špičkový keramický brzdový systém MOV´IT-CER.

audi r8 spyder tuning sport wheels

Úpravca nezabudol ani na zvyšok podvozku a auto ešte vybavil automatizovaným, plne nastaviteľným podvozkom Variant 3 KW HLS 4 (Hydraulic Lift System). Jeho najväčšou výhodou je uľahčenie prejazdu cez nerovnosti typu spomaľovače, výjazdy z garáže atď. prostredníctvom hydraulického zdvihu svetlej výšky vozidla. Čerešničkou na tejto úžasnej torte je ešte obutie.

Tuneri z firmy Sport Wheels posadili Audi R8 na grafitové disky Jofiel X s päťlúčovým turbínovým dizajnom s rozmermi 9x20 palcov vpredu a 11x21 palcov vzadu. Darcom pneumatík sa stala firma Dunlop so svojim modelom Sport Maxx GT.

audi r8 spyder tuning sport wheels

audi r8 spyder tuning sport wheels

audi r8 spyder tuning sport wheels

AUDI R8 Spyder v úprave od Sport Wheels:


Váš názor na úpravu Audi R8 Spyder od Sport Wheels ? Nech sa páči, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Sport Wheels, tak navštívte našu podstránku:

Sport Wheels tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Martin Cyprian
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10418x    hodnotenie: 7/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt