support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi Mansory Audi R8 Spyder: dravá krásavica v elegantnom rúchu logo audi

Mansory Audi R8 Spyder: dravá krásavica v elegantnom rúchu

13.Jan.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Je nám jasné, že tuningovú dielňu Mansory poznáte. A viete aj to, že jej zakladateľ sa počas svojej návštevy vo Veľkej Británii zamiloval do elegancie anglických áut a po návrate do Nemecka sa rozhodol splniť si svoj odvážny sen? Filozofia zakladateľa je jasná aj po viac než 20 rokoch existencie tejto dielne. Samozrejme už to nie je len o obdive k anglickým vozidlám, ale aj o veľkých skúsenostiach a tradičnej nemeckej precíznosti, čo dokazuje aj ich najnovší počin so štyrmi kruhmi na prednej maske. Audi R8 Spyder, ktorú si dnes predstavíme je spracovaná skutočne majstrovsky a určite sa bude páčiť aj konzervatívnejším povahám.

Ako zhodnotiť portfólio bavorskej firmy Mansory? Určite to nie je ľahké, aj vďaka niektorým neuveriteľne kontroverzným úpravám hraničiacich až s gýčovitosťou a preplácanosťou. No na druhej strane, firma za sebou zanechala aj množstvo veľmi vkusne a skvele upravených vozidiel, ktoré sú stelesnením luxusu a dravosti. Sympatickú Audi R8 Spyder, ktorú si v Mansory vzali do parády, by sme bez váhania zaradili do tej druhej skupiny. Určite celkom oprávnene, vzhľad pôsobí na prvý pohľad vyvážene a vkusne, čo to napovedajú tiež sýtočervené kožené sedadlá. Nepredbiehajme však a poďme sa na túto bielu krásku pozrieť trochu bližšie.

AUDI R8 SPYDER OD MANSORY BUDÍ REŠPEKT


Audi R8 Spyder dokazuje, že aj Nemci dokážu vyrábať poriadne nadupané a krásne autá plné emócií. V prípade tejto krásky naozaj nemôžeme hovoriť o nejakej „nemeckej fádnosti“, či nudnom dizajne. A to platí dvojnásobne, ak sa do tohto auta pustila dielňa Mansory. Tá má bohaté skúsenosti nielen s úpravami veľkých luxusných limuzín a SUV, ale aj športových modelov. V tomto prípade však nečakajte žiadne pompézne zlaté, či chrómové ozdobné prvky. Ako sme už v úvode spomenuli, k tomuto autu sa v Mansory postavili jemne a s citom. Prednú časť skrášľuje karbónový podnárazník, z rovnakého materiálu je spravená aj mriežka masky a výduchov, ktorá pekne kontrastuje s bielym lakom karosérie. Za pozornosť stojí aj zaujímavá úprava kapoty s karbónovým lemovaním, ktorá dodáva „er osmičke“ celkom neobyčajný charakter. Ostatné stylingové zmeny sa pritom nesú v podobnom duchu, bočnú časť zdobí upravený výduch a prah. S prihliadnutím na čo najlepšie obtekanie vzduchu okolo karosérie upravili v Mansory zadný karbónový spojler a vylepšili zadný nárazník. Vďaka uvedeným zmenám vyzerá zadná časť tejto Audi omnoho agresívnejšie, a keď si k tomu domyslíme sýty zvuk motora, tak o pekný zážitok je postarané.

audi r8 spyder tuning mansory

VYŠŠÍ VÝKON S MOTOROM 5,2 FSI


No a keďže aerodynamické úpravy zvládli úpravcovia na jednotku, pri zachovaní skvelých jazdných vlastností sa Audi R8 Mansory otvorila cesta k vyššiemu výkonu. O ten sa postará silný 5,2 litrový desaťvalec FSI, s ktorým už v Mansory majú nemálo skúseností. V Nemeckej tuningovej dielni dopriali tomuto pohonnému agregátu športový vzduchový filter a preprogramovanú riadiacu jednotku. Potom stačilo už len osadiť lepšie výfukové potrubie a maximálny výkon poskočil na 406 kW/552 koní. Zmenila sa tiež krivka krútiaceho momentu, ktorého maximum je po úpravách 550 Nm a vrcholí pri 6500 otáčkach. Bohužiaľ, úpravca sa ale nepochválil ďalšími parametrami, akými je zrýchlenie alebo maximálna rýchlosť. V tejto súvislosti aspoň dodajme, že v sériovom prevedení s motorom 5,2 FSI zvládne Audi R8 Spyder akcelerovať z nuly na 100 km/h za 4,1 sekundy a maximálna rýchlosť predstavuje 313 km/h. Nezabudnime tiež, že takto vybavený model R8 disponuje pohonom quattro.

audi r8 spyder tuning mansory

Zoznam technických úprav síce nie je siahodlhý, ale to úprave na atraktivite vôbec neuberá. Technika tohto auta je mimoriadne vydarená už v sériovom prevedení. Príliš veľké zmeny teda nečakajte ani v podvozkovej časti. Ako to pri poriadnych tuningoch ale býva, čakajte poriadne výrazné športové disky. Tie čo v Mansory použili sú z ich vlastnej dielne a vďaka svojmu prevedeniu ponúkajú veľkorysý pohľad na brzdové kotúče a strmene, ktoré pre dosiahnutie vyššej účinnosti taktiež prešli rukami šikovných mechanikov. Dvadsaťpalcové disky sú obuté do nízkoprofilových športových pneumatík Michelin 245/30 a vzadu do širších pneumatík s rozmerom 305/25Z. Musíme uznať, že použité disky tejto Audi R8 skutočne pasujú.

audi r8 spyder tuning mansory

LUXUSNÝ INTERIÉR S LOGOM MANSORY


Časťou, ktorá nás už od začiatku lákala k nahliadnutiu je interiér. Ten sa totiž vyznačuje výrazným červeným prevedením. Po otvorení dverí sme opäť konfrontovaní s karbónovými ozdobnými lištami a prahom. Tento materiál nájdete aj v samotnom kokpite, kde pekne ladí so sýtočerveným koženým čalúnením, ktoré je doplnené o čiernu kožu s logom Mansory. Prevedenie čalúnenia a celkové spracovanie interiéru je dotiahnuté do najmenšieho detailu, chýba snáď už len oznam, že pred nastúpením sa treba vyzuť ;-).

Obchodné oddelenie Mansory sa nepodelilo s celkovou cenou za všetky úpravy, dôležité však je, že každý jeden diel je možné objednať samostatne a tak si svoju R8 Spyder pretvoriť podľa vlastného uváženia. Teraz už len niekde takúto krásku „zbaliť“.

audi r8 spyder tuning mansory

audi r8 spyder tuning mansory

audi r8 spyder tuning mansory

audi r8 spyder tuning mansory

Mansory Audi R8 Spyder:Váš názor na Audi R8 SPYDER v elegantnej úprave od Mansory? Nech sa páči, hlasujte:


Ak sa chcete o firme Mansory a ich úpravách dozvedieť ešte viac, tak mrknite aj naše podstránky:

MANSORY


Viac informácií k možným úpravám áut značky AUDI vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

AUDI tuningVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Zdeno Hladký
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 4174x    hodnotenie: 10/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt