support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi Audi R8 GT850-Widebody – športový bodykit v štýle GT3 od Prior Design logo audi

Audi R8 GT850-Widebody – športový bodykit v štýle GT3 od Prior Design

07.Dec.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Či už rozprávame o Audi R8 vybavenej osemvalcom, alebo väčším desaťvalcom, tento model sa automobilke naozaj vydaril a aj šesť rokov od svojho uvedenia žne úspechy po celom svete. Tuningové dielne „er-osmičku“ vyslovene milujú a novinka od Prior Design toto tvrdenie len potvrdzuje. Najnovší počin nemeckého štúdia zameraného na dizajn patrí rozhodne medzi najlepšie upravené Audi R8, aké sme kedy videli! A pri tom počte je to naozaj už čo povedať.

V súvislosti so športovým modelom Audi R8 často padajú rôzne superlatívy a toto auto je akosi prirodzene spájané s úspechom. Musíme uznať, že je to celkom oprávnené, vývoj a výroba Audi R8 bola pre automobilku z Ingolstadtu úžasným krokom a vymyslieť jej poriadneho nástupcu rozhodne nebude jednoduché. Ak teda spomíname úspechy, nehovoríme len o predajných číslach, ale aj o výkonoch na svetových okruhoch, kde Audi R8 víťazila v rámci viacerých pretekárskych seriálov. Zamerajme sa ale na tuning, dnes sa pozrieme na jednu Audi R8, ktorá vyzerá ako keby nič iné okrem okruhového asfaltu, tribún a silných reflektorov ani nepoznala. Zdanie však môže klamať a R8 GT850-Widebody, ktorej autorom je firma Prior Design,vás rada odvezie napríklad aj na nákupy. Poďme sa rovno pozrieť na jej zaujímavý outfit.

V Prior Design stvorili Audi R8 podľa vzoru pretekárskych áut GT3


Boli to práve pretekárske vozidlá triedy GT3, kde hľadali tvorcovia z Prior Design inšpiráciu a výsledok naozaj stojí zato! Audi R8 GT850-Widebody od profesionálnych športiakov odlišuje snáď len to, že na ňu budete môcť nasadiť tabuľky s evidenčným číslom a jazdiť v bežnej premávke.

Predná časť bola kompletne prepracovaná, pribudol tu širší predný nárazník s väčšími otvormi a karbónové „lízatko“. Pri pohľade spredu tiež upúta prepracovaná kapota a otvor nasávania na streche. Za masívnejším charakterom GT850-Widebody stoja rozšírené blatníky a výrazné bočné prahy, ktoré sú tiež vkusne doplnené o karbónové lišty a na svojej spodnej strane aj o štvoricu ozdobných LED diód. Karbónu, ktorý úpravcovia obľubujú pre svoju pevnosť a ľahkosť, sa nevyhla ani zadná časť, kde je z neho vytvarovaný výrazný difúzor a otvory pod zadnými svetlami. Dominantou „zadku“ tejto atraktívnej Audi R8 je výrazný zadný spojler, no šikovné oko určite neprehliadne ani vylepšený kryt motora ovenčený karbónovými výduchmi.

Celý bodykit bol samozrejme optimalizovaný pre dosiahnutie čo najlepších aerodynamických vlastností. Pre zaujímavosť uveďme, že cena za tento set vizuálneho tuningu je 24 000,-EUR a to v tejto sume nie je ešte započítaná montáž a lakovanie.

audi r8 gt850 widebody červený čierny karbón zvýšenie výkonu v8 tuning prior design

Audi R8 GT850-Widebody: väčší výkon a kompresor zatiaľ len pre osemvalec


Šmrnc profesionálneho pretekárskeho auta dodávajú tejto Audi R8 aj špičkové 20-palcové disky ADV1, na ktorých sú obuté športové pneumatiky Continental s rozmermi 265/30 vpredu a 325/25 vzadu. Aj keď sa úpravca zameral najmä na vzhľad, neopomenul ani výkonnostnú stránku tohto parádneho auta.

audi r8 gt850 widebody červený čierny karbón zvýšenie výkonu v8 tuning prior design

Firma Prior Design ponúka pre „menší“ osemvalec s výkonom 420 koní paket vylepšenia, ktorý obsahuje prepracovanú riadiacu jednotku a titánové výfukové potrubie. Výsledkom aplikácie tejto sady, je maximálny výkon 475 plnokrvníkov a za takýchto okolností pripadá na 1 l objemu motora až 113,1 koní. Ak vás už atmosférický 4.2-litrový osemvalec omrzel, môžete tento motor nechať obohatiť o prepĺňanie kompresorom, čím sa celkový výkon dostane na 565 koní. Zaujímavejšie teda bude vyzerať aj pomer výkonu k objemu motora, ktorý bude 134,5 koní na 1 liter. Ak máte náhodou vo svojej Audi R8 výkonnejší desaťvalec a jeho hodnoty vám nestačia, budete si musieť pár týždňov počkať, kým v Prior Design uvedú aj set vylepšení pre tento agregát.

Prior Design sa v tomto období chce tomuto modelu plne venovať a už pripravuje ďalší bodykit. Ten bude určený predovšetkým o niečo pokojnejším povahám, ktorým sa takto rozšírená R8 môže zdať až príliš extrémna. Nám sa však veľmi páči aj takto, a čo Vám?

audi r8 gt850 widebody červený čierny karbón zvýšenie výkonu v8 tuning prior design

audi r8 gt850 widebody červený čierny karbón zvýšenie výkonu v8 tuning prior design

audi r8 gt850 widebody červený čierny karbón zvýšenie výkonu v8 tuning prior design

audi r8 gt850 widebody červený čierny karbón zvýšenie výkonu v8 tuning prior design

audi r8 gt850 widebody červený čierny karbón zvýšenie výkonu v8 tuning prior design

audi r8 gt850 widebody červený čierny karbón zvýšenie výkonu v8 tuning prior design

Audi R8 GT850-Widebody od Prior Design v galérii:


Ako sa vám pozdáva vzhľadová a výkonnostná úprava Audi R8 GT850-Widebody od Prior Design? Nech sa páči, hlasujte tu:


Viac informácií k značke Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

AUDI tuning


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Prior Design, tak navštívte našu podstránku:

PRIOR DESIGN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textu: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 12025x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt