support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi Audi R8 GT3 – plnokrvník nabitý výkonom. logo audi

Audi R8 GT3 – plnokrvník nabitý výkonom.

22.Sep.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Audi R8 GT3
Audi. Jedna z najprestížnejších nemeckých automobiliek, ktorá si svoju úspešnú cestu na automobilovom trhu prebojovala nielen v Nemecku a jeho okolitých krajinách, ale ľudia z celého sveta si prajú odstaviť jeden z ich kúskov vo svojej garáži. A niet sa čomu diviť, veď Audi ponúka pestrú a širokú škálu automobilov.

Či už sa jedná o auto pre bežného človeka, ktorý ho chce vlastniť pre klasické bežné použitie, alebo už pre tých náročnejších, ktorí majú záujem vlastniť toho pod kapotou oveľa viac a v interiéri chcú mať malé kráľovstvo. Samozrejme hlavnú rolu pri tom zohráva šírka peňaženky. My sa tentokrát budeme zaoberať „Audinou“ pre tých náročnejších. Konkrétne modelom Audi R8.

Už pri pohľade naň, každému správnemu motoristovi poskočí srdiečko. Klasická sériovka disponuje úžasným výkonom o hodnote 420 konských síl (306kw) za čo vďačí hlavne 8-valcovému 4,2 litrovému FSI quattro motoru, ktorý je umiestnený uprostred v zadnej časti auta a v prípade potreby dokáže R-osmičku zrýchliť z 0 na 100km/h za 4,6 sekundy. Ale dosť bolo o pôvodnej sériovej výrobe. Prejdime k tomu podstatnému. K úprave na Audi RB GT3.

Audi R8 GT3
Už názov prezrádza, že pôjde o niečo nezvyčajné. Tentokrát nám Audi Sport ponúka pretekárske športové auto, ktoré je vyvinuté pre zákaznícke použitie vo forme 500 konských síl, plus prevedenie GT3 už spomínanej verzie Audi R8, ktorá sa dostane na trh v jeseni roku 2009, čo znamená, že horúci záujemcovia sa budú musieť ešte veľakrát vyspať. Továrenské priestory ako aj logistika pre potreby Audi AG zákazníckeho programu budú vytvorené v priebehu nasledujúcich pár mesiacov v mestách Ingolstadt, Neckarsulm a Gyr.

„R8 je prvá výroba Audi zameraná na meno a gény úspešných pretekárskych „športiakov“ a z toho dôvodu je to úžasný základ, na ktorom môžeme vybudovať náš prvý veľký zákaznícky športový program“ vysvetľovala hlava Audi Motorsport Dr Wolfgang Ullrich. „Už od okamihu, ako bolo R8 predstavené sme boli zaplavovaní otázkami o športovej verzii. S Audi R8 ponúkame zákazníkovi pretekárske športové auto vybavené vysoko-kalibrovanou technológiou a typickými kvalitami Audi a pri tom všetkom aj ľahkou ovládateľnosťou.“
Audi R8 je prispôsobená pre stanovné predpisy série GT3, ktorá udeľuje povolenie autu ku vstupu na mnohé národné a medzinárodné pretekárske série.

Audi R8 GT3
To v skratke znamená, že keďže reguly GT3 zakazujú pohon všetkých štyroch kolies, Audi R8 prichádza s typickým GT pohonom na zadné kolesá. Sila sa prenáša cez novovyvinutú športovú šesťstupňovú sekvenčnú prevodovku. Zavesenie je použité z takmer exkluzívnych súčiastok výrobnej linky sériovej verzie. Obsiahly list bezpečnostných doplnkov zaručuje vysoký stupeň pasívnej bezpečnosti. Rozšírené blatníky, nový bodykit a veľké zadné krídlo vytvárajú potrebný prítlak pre pretekárske dráhy.

Audi R8, nesúce vo vnútri Audi Sport projekčné meno „R16“ bolo vyvinuté pod vedením Audi Sport – dcérskej spoločnosti Audi. V strede augusta sa úspešne podarilo dokončiť vývoj a testy prvého protoypu v rukách jazdca Audi Franka Biela. Prvé testovacie jazdy v rôznych európskych sériách sú naplánované pre sezónu 2009. Zákazníkom sa plánuje doručovať od jesene toho istého roku.
Keď človek disponuje finančnými prostriedkami a má pretekárskeho ducha, tak bez akýchkoľvek zábran môžeme povedať, že Audi R8 GT3 je stvorená práve pre neho. Veď kto by si nechcel vyskúšať či zažiť pocit, aký prežívajú len profesionálni pretekári na pretekárskych okruhoch. Adrenalín spojený s neuveriteľnou rýchlosťou.


Audi R8 GT3 Audi R8 GT3 Audi R8 GT3

Fotogalériea Audi R8 GT3:3D animované video na "sériovku" Audi R8Wallpaper "Audi R8 GT3" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Čo hovoríte na túto úpravu Audi R8 GT3? Prosím, hlasujte:


Ostatné úpravy áut značky Audi nájdete v zozname našich článkov tu:

AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Tomáš Porubský
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Ing. Pavel Valent
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 14916x    hodnotenie: 14/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt