support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi Audi R8 GT – vylepšená civilno-závodná hračka logo audi

Audi R8 GT – vylepšená civilno-závodná hračka

08.Dec.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Audi si od Lamborghini (model Gallardo) požičalo tuningovú mapu riadiacej jednotky motora a tak dosahuje výkon 560 koní, čo je o 35 koní viac ako v základnej verzii. Teraz ešte dynamickejšia, ľahšia, výkonnejšia a rýchlejšia: Audi R8 GT.

Audi R8 GT akceleruje z nuly na 100 km/h za 3,6 sekundy a dosahuje najvyššiu rýchlosť 320 km/h. Efektívne priame vstrekovanie do motora spotrebuje iba 13,9l/100 km. Inžinieri znížili váhu GT Audi R8 o drastických 100 kilogramov v porovnaní s R8 5,2 FSI quattro čoho výsledkom je 2,72 kg/k. Okrem hliníkového rámu má Audi rád nových dielov z kompozitných uhlíkových vlákien, ktoré hrajú rozhodujúcu úlohu v aute v znižovaní hmotnosti. R8 GT má dych berúce zrýchlenia a takmer okamžité reakcie. 19-palcové kolesá držia auto pevne na asfalte, a brzdy z uhlíkových vlákien a keramických doštičiek držia tohto dravca pevne v rukách. R8čka udáva úplne nový význam slovnému pojmu vysoko-výkonné športové vozidlo.

V10-na, ktorej veká hláv valcov sú namaľované dočervena, robia z Audi R8 GT niečo ako pretekárske auto. Zrýchlenie z nuly na 100 km/h je otázkou 3,6 sekundy, z 0 na 200 km/h to trvá len 10,8 sekundy a tlačiť Vás do sedačky neprestane ani pri rýchlosti 320 km/h .

Zmeny v elektronike motora pridali výkonu až 35 koní, ktorá teraz produkuje celkových 560 koní pri 8000 ot / min zo zdvihového objemu 5204 ccm. Motor je elektronicky obmedzený na 8700 ot / min. Krivka krútiaceho momentu vrcholí na 540 Nm pri 6500 ot / min. Medzi charakteristické rysy V10 je sklon valcov 90 stupňov, čo znižuje ťažisko. Je vybavený kľukovou skriňou z hliníkovej zliatiny kremíka, ktorý je ľahký a veľmi silný. S vysokým obsahom kremíka má valec extrémne dlhú životnosť.

audi r8 gt

Kľukový hriadeľ je navrhnutý ako spoločný čap hriadeľa s cieľom spojiť maximálnu tuhosť s minimálnou hmotnosťou. Tento jedinečný rytmus dáva V10 jeho fascinujúci zvuk, ktorý získava nové aspekty s rastúcimi otáčkami. Dve klapky vo výfukovom systéme nastavujú hlasitosť a tón v závislosti na zaťažení a otáčkach motora. FSI systém priamo vstrekuje palivo do spaľovacích komôr pod tlakom až 120 baru. Vďaka vnútornému chladeniu, to umožňuje vysoký kompresný pomer 12.5:1, čo je opäť výhodou. Vačkové hriadele, ako aj olejové čerpadlo, vodné čerpadlo a ostatné časti motora, sú poháňané reťazou, ktorá sa nachádza na zadnej stene motora. Tento konštrukčný princíp je výhradnou črtou V8 a V10 motora, ktoré tvoria veľkú časť kompaktnosti celého hnacieho ústrojenstva. Sacie potrubie je vyrobené z ľahkého plastu a je navrhnutá pre optimálne prúdenie vzduchu. Inžinieri rozhodli, že vypustia variabilný systém sania s cieľom optimalizovať motor v hornom rozsahu otáčok. Čo sa týka dizajnu a aerodynamiky je R8čka navrhovaná len na aerodynamické účely a všetky ostatné „ozdôbky“ išli bokom. Dizajnéri v Audi učinili mnoho zmien na exteriéri, z ktorých mnohé slúžia k zníženiu hmotnosti a ďalšiemu zlepšeniu aerodynamiky, čo má za následok to, že GTčko produkuje ešte viac prítlaku pri rýchlej jazde. Intercooler a jeho lamely na prívode vzduchu, sú z matno-šedého titánu, ktoré ladia s matno-čiernou mriežkou. Predný dvojitý podnárazník je vyrobený z kompozitných uhlíkových vlákien (tzv. CFRP). Štíhle, elegantne zakrivené krídelká v rohoch nárazníka majú za účel zvýšiť prítlak na prednej náprave a sú tiež vyrobené z CFRP.

audi r8 gt

Jedným z charakteristických znakov na Audi R8 GT sú štandardné LED svetlomety, ktoré využívajú svietivosť diód pre všetky funkcie. Produkujú jasné, homogénne svetlo a majú dlhú životnosť s nízkou spotrebou energie. Reflektory majú tiež nezameniteľný vzhľad či už počas dňa alebo noci. Denné svietenie pozostáva z 24 LED diód. Pri bočnom pohľade na R8 GT dominuje typický R8 bočný náduch, ktorý usmerňuje vzduch k motoru. Náduch je taktiež vyrobený z matného kompozitu uhlíkových vlákien. Rovnaký materiál je použitý pre spätné zrkadlá s LED smerovkami. Audi vyvinula exkluzívny „titán – look“ pre 19-palcové kolesá. Zmeny na zadnej časti vozidla sú obzvlášť viditeľné. Pevné krídlo z matného kompozitu uhlíkových vlákien ušetrí 1,2 kg hmotnosti v porovnaní s hmotnosťou elektronicky výklopného. Vetracie „žiabre“ na oboch stranách boli prepracované do detailov z karbónu. Na zadnej časti taktiež dominujú dve okrúhle koncovky výfuku a otvory pre odvetrávanie zadných bŕzd. Zadný difúzor je tiež vyrobený z uhlíkových vlákien a pospájaný do jedného celku. Koncové svetlá, ktoré sú rovnako ako predné svetlomety navrhnuté s LED technológiou, majú tmavé paraboly a číre sklo.

audi r8 gt

Audi R8 GT je k dispozícii v štyroch farbách: Samoa oranžová, kovová, ľadová a Suzuka šedá, Phantom čierna, perleťový efekt a samozrejme matná, ktorá je k dispozícii ako voliteľné príslušenstvo.

Bodykit z R8 5,2 FSI quattro a je striktne dodržaný. R8čka má štandardne pohon všetkých 4 kolies. V súlade s technológiou ASF je výrobený aj rám automobilu z hliníka. Celý rám je ručne robený v celom výrobnom procese vo výrobnej hale v areáli Neckarsulm a váži iba 210 kg ! Je veľmi nárazu-odolný a kladie základ pre nekompromisne precízne ovládanie a vysoký komfort Audi R8 GT. Inžinieri v Audi bojovali s hmotnosťou v každom kúte automobilu, vyvíjali nové riešenia úspori hmotnosti a využivali ľahlé kompozitné materiáli ako karbón, CFRP, hliník a polykarbonát. Na konci výrobnej linky potom stál automobil, ktorý váži 1525 kg.

Vývojári Audi znižovali hmotnosť aj v interiérovej časti. Výmena postihla nielen koberčeky ale aj sedačky, ktoré boli vyrobené zo sklo-laminátu. Prepracovaná páka vodiča nesie poradové číslo jednotlivých R8 GT a je vyrobená z hliníka a CFRP. Tak ako sme zvyknutí u Audi, interiér kladie veľký dôraz na detaily. Je bohatý na kvalitné materiály a človek sa v ňom cíti veľmi príjemne. Športové čierno-šedé sedačky dominujú celému interiéru. Športový volant, strešné stĺpiky, páky ručnej brzdy a sedačky sú potiahnuté Alcantarou s kontrastným prešitím v troch farbách. Vnútorné osvetlenie zabezpečujú malé LED diódy. Prístrojová doska obsahuje biele ciferníky s nápisom R8 GT, ktoré sa tak isto nachádzajú aj na koberčekoch. Prahy dverí sú obloženie z matného hliníka a opäť zdobené logom R8 GT.

audi r8 gt

Audi ponúka okrem výkonu aj exluzívny komfort. Konkrétne 10-kanálový Bang & Olufsen zvukový systém s 12 reproduktormi, CD meničom a „Audi music interface“ pre jednoduchú integráciu mobilných prehrávačov. K dispozícii je tiež mobilný telefón s Bluetooth rozhraním s inovatívnym mikrofónom. Iné možnosti, ktoré Audi ponúka je tempomat, vyššia-kapacita 90-litrovej palivovej nádrže, nastaviteľné a vyhrievané sedadlá, multifunkčný volant a to všetko potiahnuté kožou s kontrastným prešitím.

Cenník obsahuje mimoriadny rad exkluzívnych funkcií pre fanúšikov. Vonkajšie možnosti zahŕňajú dve alternatívne kolesá, rôzna farebná kombinácia v interiéri a exteriéri. Karbónové prvky na dvere, sací tunel v kokpite a na prístrojovej doske. Sedadlá z uhlíkových kompozitov, ktoré sú trochu ľahšie ako z CFRP, sú k dispozícii ako voliteľné príslušenstvo. Audi dalo dohromady závodný balíček pre vášnivých závodných nadšencov. K dispozícii sú certifikované 4-bodové pásy v červenej alebo čiernej farbe, hasiaci prístroj a „kill switch“ pre batériu. Ak by mal niekto záujem o bezpečnostnú klietku, tak tá je tiež k dispozícii, pre použitie napríklad na pretekárskych tratiach. Audi R8 GT sa v Nemecku predáva za 193.000 €. Ak by ste mali záujem o tento neskutočný voz, poponáhľajte sa, pretože séria je obmedzená len na 333 kusov!

audi r8 gt

audi r8 gt

audi r8 gt

audi r8 gt

Fotogaléria Audi R8 GT:


Wallpaper "AUDI R8 GT 2010" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Váš názor na závodnú hračku Audi R8 GT ? Nech sa páči, hlasujte:


Viac informácií k možným úpravám áut značky AUDI vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Martin Cyprian
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 9060x    hodnotenie: 5/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt