support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi MTM Audi R8 GT3-2 – pravá chuť zadokolky logo audi

MTM Audi R8 GT3-2 – pravá chuť zadokolky

23.Jun.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Úkaz menom Audi R8 je na svete už nejakú tú chvíľu, počas ktorej sa pod kapotu tohto dravca pozrelo už zopár tuningových nadšencov. Výsledkami ich snažení boli dizajnovo rôznorodé bodykity a taktiež odlišné diely pri performance tuningu. Zatiaľ najnovším úpravcom R8-čky je nemecký špecialista MTM, ktorý jej „priškrtil“ predný náhon a nahnal pod kapotu dohromady 560 konských síl. Dámy a páni, zoznámte sa, MTM Audi R8 GT3-2 !

AUDI R8


Ostré línie, športový výraz, dokonalá aerodynamika, to sú priority tohto nemeckého športiaka. Auto je zvonku aj zvnútra zdobené karbónovými doplnkami, zvonku obrovskými otvormi a nemilosrdnými širokými partiami a vo vnútri auto nezaprie svoj športovo ladený kokpit.

Audi R8 je výsledkom niekoľkomesačnej práce dizajnérov, vývojárov a technikov nemeckej automobilky z Ingolstadtu. Jedny vravia, že Audi R8 je stelesnením histórie a mnohoročných skúseností automobilky Audi, ktoré nadobudla nielen na zaprášenom okruhu, iní zasa tvrdia, že ide o úplne nový športový smer automobilizmu. Nech skutočnosť je aká chce, Audi sa týmto modelom radí medzi svetovú športovú elitu.

Darcom nemalého agregátu je športová verzia Audi A4, teda RS4, no vzhľadom na výrazne nižšiu hmotnosť R8čky sú výkonové parametre o niečo lepšie. Motor uložený pod priesvitným vekom zadného kufra je 4,2-litrový 8-valec do V s priamym vstrekovaním paliva FSI, ktorého výkon činí 420 konských síl pri 7800 ot./minútu.

Pri predbiehaní sa zíde nezanedbateľný točivý moment, ktorý je v tomto prípade 430 Nm. Auto vďaka týmto hodnotám doslova vystrelí na sto kilometrovú rýchlosť za 4,6 sekundy, pričom žiadne elektronické obmedzenie sa nekoná. Auto dosahuje maximálnu rýchlosť 300 km/h.

Motoren Technik Mayer - MTM AUDI R8


Audi R8 je raketa sama o sebe už v sériovom stave, no firme MTM to zrejme nestačilo a čo viac, „prekážal“ im taktiež ten povestný quattro pohon, vďaka ktorému je Audi také známe.

Pilotnou dopingovou zastávkou bol mohutný agregát FSI. Tomu úpravca naordinoval upravený kompresor, kompletný výfukový systém s dvoma oválmi na konci a dodatočné úpravy, ktoré úpravca nezmieňuje.

Výsledkom je nárast výkonu o 140 koní na hodnotu 560 konských síl (412 kW) a 580 Nm. Na odstraňovaní pohonu quattro a riešení technických otázok tejto delikátnej záležitosti sa podieľal sám šéf firmy MTM, pán Roland Mayer.

Výsledkom je ešte zábavnejšie a lepšie manévrovateľné auto s maximálnou rýchlosťou 317 km/h a zrýchlením z 0 na 100km/h za 3,9 sekundy.

Takto upravená R8-čka sedí na plne nastaviteľnom podvozku a 20“ leštených diskoch 9x20 ET42 vpredu a 12,5x20 ET60 vzadu, za ktoré sa skrýva /športový brzdový systém MTM.

Siluetu dokonalosti ešte dotvárajú karbónové diely karosérie ako predný a zadný nárazník, prahové nástavce a mohutné žiletkové krídlo.

audi r8 gt3 2 mtm tuning

audi r8 gt3 2mtm tuning

audi r8 gt3 2 mtm tuning

audi r8 gt3 2 mtm tuning

audi r8 gt3 2 mtm tuning

audi r8 gt3 2 mtm tuning

Fotogaléria MTM Audi R8 GT3-2:preview
Nemeckú tuningovú firmu MTM (Motoren-Technik-Mayer) založil v roku 1985 Roland Mayer. Firma začínala úpravami vozidiel Audi Quattro Sport. Do roku 1990 upravovala jeho firma autá značky Audi, potom sa ponuka úprav postupne rozšírila aj na automobily ďalších značiek ako Seat, Škoda, VW alebo Ferrari, Lamborghini a Porsche. Špecialitou firmy boli úpravy motorov Audi na vysoký výkon. Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Dnes má firma svojich odberateľov a klientov na celom svete. Občas firma postavila špeciálne „showcars“ s extrémnymi výkonmi, ako napríklad v roku 2002 predstavený dvojmotorový špeciál MTM Bimoto TT. MTM je firma extrémov, vždy bola a tak to aj ostane.

Váš názor na Audi R8 GT3-2 v úprave MTM? Nech sa páči, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy MTM, tak navštívte našu podstránku:

MTM tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky AUDI vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 7283x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt