support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi ABT Sportsline Audi R8 – EXTRAvagantný športiak logo audi

ABT Sportsline Audi R8 – EXTRAvagantný športiak

04.Jan.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Konkurencia na trhu automobilov je tak veľká, že prioritou výrobcov vozidiel je produkovať stále dokonalejšie štvorkolesové stroje. Pravdou však je, že každý je dobrý v niečom inom, niekto je špecialista na superšportové autá, iný zasa vedie v segmente rodinných vozov. Automobilku so štyrmi kruhmi Audi, netreba nijak zvlášť uvádzať do povšimnutia. Závodný šampión a priekopník pohonu všetkých štyroch kolies Quattro, najnovšie prišiel s niečím, čo mnohým vyrazilo dych aj napriek tomu, že tá novinka bola dlho očakávaná. Cieľom Audi nie je vyrovnať sa majstrom ako napríklad Ferrari, či Lamborghini, no či sa jej to páči alebo nie, je s nimi porovnávaný. Na konto mu totiž pribudol dlho očakávaný superšport s črtami rozzúreného žraloka, model s označením R8. A ako je v tuningovom svete zvykom, nič neostane nepovšimnuté a platí to aj v prípade tejto superkáry. Na nej si totiž svoje zuby obrúsil jeden z najväčších nemeckých tunerov, firma ABT Sportsline.

AUDI R8 – PLNOHDNOTNÝ ŠPORTOVÝ ZÁŽITOK


Audi R8
Audi R8 je výsledkom niekoľko mesačnej práce dizajnérov, vývojárov a technikov nemeckej automobilky z Ingolstadtu. Jedny vravia, že Audi R8 je stelesnením histórie a mnohoročných skúseností automobilky Audi, ktoré nadobudla nielen na zaprášenom okruhu, iní zasa tvrdia, že ide o úplne nový športový smer automobilizmu. Nech je ako chce, Audi sa týmto modelom radí medzi svetovú športovú elitu. Hoci sa výkonovo veľmi neblíži k autám ako Lamborghini či Ferrari, no aj napriek tomu si právom vyslúžila čestné miesto medzi nimi.

2,5m vysoký, 4,4m dlhý a 1,9m široký športový roadster s hliníkovou karosériou o hmotnosti len 210 kg a LED diódovými dennými svetlometmi, sa okamžite stal hitom tohto roku.

Ostré línie, športový výraz, dokonalá aerodynamika sú prioritami tohto nemeckého športiaka. Auto je zvonku aj zvnútra zdobené karbónovými doplnkami, zvonku obrovskými otvormi a nemilosrdnými širokými partiami a vo vnútri auto nezaprie svoj športovo ladený kokpit.

Motor uložený nad zadnou nápravou je hlavným lákadlom tohto bavorského modelu.

Darcom tohto nemalého agregátu je športová verzia Audi A4, teda RS4, no vzhľadom na výrazne nižšiu hmotnosť R8čky budú výkonové parametre o niečo lepšie. Motor uložený pod priesvitným vekom zadného kufra je 4,2-litrový osemvalec s priamym vstrekovaním paliva FSI, ktorého výkon činí 420 konských síl pri nemalých 7800 ot./minútu. Pri predbiehaní sa zíde nezanedbateľný točivý moment, ktorý je v tomto prípade 430 Nm. Auto vďaka týmto hodnotám doslova vystrelí na sto kilometrovú rýchlosť za 4,6 sekundy, pričom žiadne elektronické obmedzenie sa nekoná. Auto dosahuje maximálnu rýchlosť 300 km/h.

ABT SPORTSLINE AUDI R8


Audi R8 Abt Sportsline
Množstvo tunerov je nepoučiteľných z toho dôvodu, že sa vrhajú do úprav častokrát takých vozidiel, ktoré sú už od výroby dokonale zvládnutým športovým kúskom. Dobrá správa však je, že v mnohých prípadoch takéto úpravy dopadnú nad očakávania okolia. Do tejto „skupinky“ by sme pokojne mohli zaradiť aj upravenú Audi R8 firmou ABT Sportsline.

Tento bodykit „Extravagant“ pre Audi R8 nevznikol náhodou, ale vytvorený bol pri príležitosti 110. výročia založenia firmy ABT Sportsline. Takáto dlhá doba je silným dôkazom toho, ako sa zo začínajúcej firmičky môže stať tuningový gigant. A tak aj tento najnovší produkt musel byť pri takejto príležitosti viac než dokonalý.

Úpravca sa v prvom rade zameral na vylepšenie vzhľadu už tak skvostného vozidla. Preto preňho pripravil optický balík, ktorý zahŕňa predný a zadný nárazník, bočné prahy a zadné krídlo.

Prednej časti dominuje modifikovaný nárazník, ktorého bočné rebrovité otvory boli upravené v zmysle zredukovania počtu rebier na jeden pár. Taktiež otvory pre vzduch boli vyplnené tmavou mriežkou so vzorom včelieho vosku.

Audi R8 Abt Sportsline
Charakteristická pre prednú časť je aj dvojica spojlerov umiestnená na spodnej strane nárazníka a difúzor medzi nimi, ktorý môže byť na želanie zákazníka vyrobený z karbónu.

Na boku auta sú viditeľné nové prahové nástavce, ktorých jemne zaoblené línie sú príjemným spestrením dizajnu auta. Opticky auto znižujú a dodávajú mu istú dávku už spomínanej extravagantnosti. Taktiež nepatrnou zmenou je aj ďalšia dvojica zvislých otvorov, privádzajúcich vzduch k motoru.

Zadná časť R8 v podaní ABT Sportsline bola výrazne prepracovaná. Najväčšou zmenou prešiel zadný nárazník, ktorý sa bude ukazovať vodičom za ním s troma novými, zošikmenými otvormi. Jeden podlhovastý umiestnený pod vekom kufra, s veľkým logom ABT, slúži na odvod teplého vzduchu z motorového priestoru a bočné dva sa starajú o brzdy. Spojené sú pritom príjemnou oblou líniou. Osadený bol aj mohutný difúzor, na želanie z karbónu, ktorý reguluje prúdiaci vzduch pod autom. Zaujímavo riešené sú koncovky výfuku, ktoré sú umiestnené v rohoch nárazníka šikmo nad sebou. Pre potreby bezchybnej aerodynamiky bolo na veko kufra nainštalované štýlovo tvarované športové krídlo.

ABT Sportsline neostal len pri „vizáži“, ale pustil sa taktiež do úpravy už tak výkonného motora. Hlavnými prvkami bolo načipovanie motora a inštalácia mechanického kompresora, ktorý zabezpečil nárast výkonu o poznateľných 110 koní a 120 Nm. Takže konečné hodnoty upraveného motora sú 530 konských síl a 550 Nm. V praxi to znamená šprint na 100 km/h za 3,9 sekundy a maximálna rýchlosť 317 km/h.

Väčšiemu výkonu bol prispôsobený aj podvozok, ktorý sa teší z nových tlmičov ABT a väčším, výkonnejším brzdám s taniermi o priemere 380 mm. Čerešničkou na torte sú päťlúčové zdvojené disky s rozmermi 9x20 palcov vpredu a 11x20 palcov vzadu. Lakované sú vo farbe karosérie a obuté sú do nízkoprofilových pneumatík.

Fotogaléria Audi R8 od nemeckého úpravcu ABT:


Audi R8 ABT Sportsline

Audi R8 ABT Sportsline

Všetky výrobky od firmy Abt Sportsline si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)



preview
Spoločnosť Abt Sportsline – „Budúcnosť s tradíciou“. Cez 40 rokov skúseností v motor-športe a tuningu ako aj v inovatívnych riešeniach a vývojoch vytvára Abt Sportsline poprednú spoločnosť na svete pre autá značky AUDI, VW, Škoda a SEAT. Motto celej spoločnosti znie: “Exkluzívne napriek konkurencii”. Každým rokom opúšťa stredisko Kempten zhruba 2000 upravených áut. Stredisko Kempten je aj domov úspešného DTM tímu. Abt Sportline je stredobodom pozornosti kôli technickej spôsobilosti a vyspelosti. “Časom sme sa rozvíjali k pravému vyrobcovi áut. V Kemptene máme vybavenie vyrábať autá”. hovorí pán Hans-Jurgen Abt.

Od počítačovej realizácií cez CAD systém, kde sa navrhujú rôzne súčiastky sa celá výroba môže udiať v spoločnosti Abt Sportsline. Vysoko-kvalifikovaní spolupracovníci, inžinieri a ostatní zamestnanci boli zvyknutí pracovať náročným požiadavkám a tým rástla kvalita a produktivita, čím bolo dôležité pre každého zo zákazníkov. Ladenie motora zohráva veľkú úlohu a spoločnosť Abt to dobre vie na základe skúseností počas rokov, čo je na trhu. Pre spoločnosť Abt Sportline je nesmierne dôležité podporovať motoršport v ladení motorov a tak dosahovať výborné výsledky. Čo sú príkladom aj úspechy ABT od r. 1999 v nemeckej súťaži DTM v ktorých získali hodnotenia. Najväčším úspechom je cena Laurenta Aielloha v DTM v sezóne 2002.

Tu ešte krátky výber z ostatného sortimentu úprav firmy Abt:

Značka: AUDI / Model: RS4 „AS400“
Značka: AUDI / Model: A3 „AS3“


Značka: AUDI / Model: A6 „AS6“
Značka: SEAT / Model: Altea


Značka: SEAT / Model: Leon
Značka: VW



Kompletná ponuka od firmy Abt je pochopiteľne oveľa širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Úplne nový katalóg ABT 2005 – AUDI alebo VW si môžete kúpiť u nás len za 99,- Sk. Radi vám tieto zašleme aj poštou alebo kuriérom.

Kúpiť si môžete katalógy rovno tu:

preview
preview
katalog
Objednávka katalógu

katalog
Objednávka katalógu



Produkty firmy Abt Sportsline si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Čo poviete na úpravu Audi R8 od renomovaného úpravcu ABT Sportsline z Nemecka? Nech sa páči, hlasujte:



Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ABT Sportsline, tak navštívte našu podstránku:

ABT Sportsline tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Audi tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 26678x    hodnotenie: 31/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt