support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi AUDI Q7 PPI ICE – ľadová vášeň v štyroch kruhoch logo audi

AUDI Q7 PPI ICE – ľadová vášeň v štyroch kruhoch

23.Jun.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

AUDI Q7 PPI ICE
Prezentáciou Q7 na IAA v septembri 2005, si Audi rozšírilo svoju širokú škálu modelov o luxusné a športové SUV. Neprešlo veľa času od zahájenia predaja Q7, a nemecká spoločnosť PPI Automotive Design, zaoberajúca sa tuningom áut značky Audi, predstavila rozšírenou verziou sedem miestneho entry-level modelu pod názvom PPI PS Q7. A opäť nebolo treba dlho čakať a spoločnosť PPI nám prináša ďalšie technické a vizuálne zdokonalenie Audi Q7, tentokrát pod názvom PPI ICE®. Viac dynamické, viac luxusnejšie a ešte viac exkluzívnejšie ako jeho predchodca. Bez akéhokoľvek klamstva a s úplnou istotou sa dá povedať, že auto uspokojuje všetky požiadavky, keď sa hovorí o potešení z jazdy alebo o efektívnej bezpečnosti. Auto vás jednoducho donúti cítiť sa, akoby vám patrila cesta.

Spoločnosť PPI Automotive Design sa s modelom PPI ICE® po dizajnovej stránke exteriéru naozaj vyzabávala a dodala mu neuveriteľný nádych robustnosti a športovej dynamickosti. Pridaním wide body-kitu sa PPI ICE® stal skutočným priebojníkom on- a off – roadov. Predný nárazník dominuje tromi vzduchovými nasávačmi, pričom veľký stredový tiež slúži aj ako čelná maska typická pre všetky modely automobilky Audi, ktorá je v strede vodorovne predelená priečkou s nápisom PPI ICE.

AUDI Q7 PPI ICE
Rozšírené kolesové oblúky na nárazníkoch dodávajú PPI ICE® jedinečné črty. Bočné prahy sú taktiež rozšírené, čím auto celkovo rozširujú o 110mm. Zadný nárazník sa môže popýšiť štyrmi koncovkami športových výfukových zvodov, difúzorom, či rozšírením zadných zásteriek. Karbónové zloženie strešného spojlera nad zadným oknom napomáha k lepšiemu prítlaku a lepšej stabilite pri vyšších rýchlostiach.

Na pôsobivom vystupovaní PPI ICE® sa podieľa aj výkonnostný kit. Prvým stupňom pre všetky naftové aj benzínové motory je výkonnostný kit, ktorý zahŕňa športový výfukový systém, športový vzduchový filter a optimalizovaný motorový riadiaci systém. Tieto doplnky zvyšujú výkon motora až o 47 konských síl (35kW) a pridávajú 45 Nm krútiaceho momentu v porovnaní so štandardne vyrábanou verziou. Najvyšší výkonnostný stupeň motora, ktorý nám spoločnosť PPI Automotive Design ponúka, je turbom poháňaná verzia 4,2 litrového V8 motora. 600 konských síl (442kW) pri maximálnej rýchlosti 295km/h je výsledkom výkonnostného tuningu vývoja PPI. Pre technikov spoločnosti bolo jednoznačným uspokojením, keď na PPI ICE® namerali zrýchlenie z 0 na 100 za menej ako šesť sekúnd (pripomínam, že ide o SUV).

AUDI Q7 PPI ICE
Samozrejme PPI Automotive Design nezabudlo ani na brzdový systém, ktorého účinky pri aute s takýmto výkonom musia byť naozaj vysoké. Preto použila brzdové kotúče o rozmere 405 x 34 mm vpredu a 380 x 28 mm vzadu. Vpredu použili šesťpiestikové strmene a vzadu štvorpiestikové strmene.

Brzdná sila je na cestu prenášaná kombináciou špeciálnych kolies a pneumatík. Každý jeden kus zliatinových kolies typu 10Jx22 PPI Formula je vybavený pneumatikou od spoločnosti Michelin pod názvom 4x4 Diamaris o veľkosti 295/30 ZR 22 XL. Tieto pneumatiky boli vyrobené spoločnosťou Michelin špeciálne pre toto auto a maximálna rýchlosť, ktorá sa dá na nich dosiahnuť bola odsúhlasená na 315km/h.

Najvýraznejšou novinkou interiéru je novo navrhnutý ergonomický športový volant pod názvom PPI “Identity”. Pre uspokojenie fanúšikov všetkých najnovších technológií v interiéry nechýba špeciálna PPI konzola pre iPhone, Treo a Blackberry.
Ak zákazníci bažia po vkusnej alebo športovej úprave, akou je nový PPI “Identity” interiér, PPI im ponúka perfektný dizajn prispôsobený každej chuti.

AUDI Q7 PPI ICE AUDI Q7 PPI ICE AUDI Q7 PPI ICE


AUDI Q7 ICE od nemeckých tunerov PPI Automotive Design:

Wallpaper "Audi ICE Q7 PPI Automotive Design" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


PPI logo

PPI Automotive Design je automobilová tuningová spoločnosť so základňou vo Fellbachu v Baden-Württembergskej oblasti Nemecka, špecializujúca sa len na vozy automobilky Audi. Skratka PPI znamená Precision Performance Individuality, čo je v slovenskom preklade voľne preložené „Precízne Predstavenie Svojráznosti“. PPI bola založená Benjaminom Abrahamom v roku 1997, ktorý je dodnes výkonným riaditeľom spoločnosti. Z jej tuningovej produkcie už vyšli modely ako Audi TT, Audi A8 či Audi Q7.Váš názor na úpravu AUDI Q7 v štýle ICE od PPI ?


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Audi tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Tomáš Porubský
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 15217x    hodnotenie: 20/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt