support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi ABT Audi S3 logo audi

ABT Audi Q5 - športové SUV z nebies

24.Oct.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

ABT Audi Q5
Audi Q5 je kompaktné crossover SUV, ktoré bude uvedené na trh týmto nemeckým výrobcom áut ako modelová rada na rok 2009. Bude používať platformu Audi MLP ( Modulárna Pozdĺžna Platforma), ktorá mala debut v roku 2007 keď bolo predstavené Audi A5 Coupé. Audi Q5 bude už druhým vozidlom z rady Q a bude nasledovať jeho väčšieho kolegu Audi Q7. Q5 bude držať miesto novšiemu modelu Audi Q3, ktoré bude vychádzať z modelu Volkswagen Tiguan.

Q5 bude eventuálne ponúkané s viacerými motorovými konfiguráciami, zahŕňajúcimi benzínové motory, Turbochargerové dieselové motory s priamym vstrekovaním (čiže TDI) a hybridné motory s technológiou benzín/elektrika. Nová 7-rýchlostná prevodovka S-Tronic s technológiou radenia Direct-Shift bude takisto dostupná pre modely Q5.

Toto nové vozidlo sa bude stavať v domovskom meste firmy Audi, čiže v Ingolstadte. Bude potrebovať investície, ktoré sa budú pohybovať niekde okolo 400 miliónov dolárov, ktoré budú využité vystrojenie náradím a potrebnými doplnkami a na expanziu.

Q5 sa bude taktiež vyrábať na čínskom trhu a to konkrétne v meste Changchun v Číne. Prvé oficiálne verejné predstavenie tohto modelu sa uskutoční v Pekingu (Beijing) v roku 2008 na Auto Show 19, ktorá sa uskutoční 19. apríla. Taktiež bude vystavený koncept kabrioletu nazvaný „Audi Cross Cabriolet quattro“, ktoré bolo predstavené na Los Angeles Motor Show v roku 2007.

ABT Audi Q5
Výkonové jednotky budú zahŕňať základné 2,0 litrové štvorvalcové benzínové motory obohatené o Turbocharger, ďalej 3,2 litrový benzínový motor s variabilným zdvihom valcov, 2,0 litrový a 3,0 litrový dieselový motor TDI a rovnako tak hybridný motor poháňaný benzín/elektrikou ako model pre trh budúcnosti. Jediná plánovaná pohonná jednotka pre americký trh bola schválená spoločnosťou Audi USA v 9. Júla 2008 a bude ňou 3,2 litrový 6-valcový benzínový motor doplnený 6-rýchlostnou automatickou prevodovkou Audi s technológiou tiptronic a ako ďalší doplnok mu bol zavedený pernamentný systém pohonu všetkých štyroch kolies u Audi známi ako quattro. Nijaké ďalšie pohonné jednotky pre americký trh zatiaľ neboli zverejnené.

Audi Q5 bude dostupné v niekoľkých rôznych výbavách. S-Line verzia bude obsahovať agresívnejšie prvky exteriéru s dynamickejšími tvarmi karosérie a prednou maskou a mriežkou na hmlovky. Viac farebných odtieňov karosérie je taktiež dostupných pre S-Line výbavu. Offroadový exteriérový balíček zahŕňa predný a zadný ochranný spodný panel, spolu s rozšírenými blatníkmi a ochranné prahové nástavce pre lepší vzhľad a možno aj nastupovanie.

ABT Audi Q5
Harmon/Becker Automotive Systems vyprodukujú nový systém pre Audi s upravenou technológiou Multimediálneho rozhrania (MMI) , ktorá bude mať u Audi Q5 svoj debut. Systém bude ponúkať navigáciu, komunikáciu a širokouhlú obrazovku. Bol vložený nový grafický procesor Nvidia, ktorý je založený na stabilnej predchádzajúcej verzii GPU jadra, ktoré bude použité aj v novom systéme MMI a bude generovať vyhladený prechod máp počas riadenia.

Trojdimenzionálny orientačný pohľad bude zobrazovať skutočné škály terénu a fotorealistické zobrazenie kľúčových orientačných bodov, ktoré budú takisto vygenerované. Tento systém bude takisto zahŕňať nový systém pre USB úložné médiá (iPod, MP3), satelitné rádio a integrovaný štvorpásmový GSM mobilný telefón (s pripojenou SIM kartou) s Bluetooth pripojením.

Odhadované donáškové dátumy pre dealerov sú október 2008 pre Európu a leto 2009 pre Severnú Ameriku. Testovanie v horúcom podnebí amerického modelu prebieha aktuálne na Floride, v Kalifornii a v Arizone. Budúce možnosti pohonných jednotiek modelu Q5 pre americký trh zatiaľ neboli zverejnené.

ABT AUDI Q5


ABT Audi Q5
Keď sa inžinieri a dizajnéri spolu s firmou ABT Sportsline rozhodli upravovať toto SUV, môžete si byť istí, že výsledok ich snaženia bude extra nezvyčajné vozidlo. Takýto istý prípad sa odohral pri Volkswagene Touareg, AS7 a Tiguane a to isté pokračovalo aj s novým Audi ABT Q5. Elegantný crossover vozidlo je konceptom prémiového vozidla v kategórii kompaktných SUV, ale „iba veľmi pekné autá vždy očaria a motivujú, aby sme vytvorili niečo skutočne špeciálne“, povedal Hans Jurgen Abt.
Riaditeľ manažmentu ABT Sportsline sa vyjadril, že ide o prekrývanie sa ich filozofie s charakterom automobilu. S Audi ABT Q5 to ide úplne perfektne. Toto výnimočné SUV je rýchle, silné, uhladené, extravagantné, extrémne všestranné a okrem toho všetkého vo vás evokuje pocit minimálne piatich wow.

Audi ABT Q5 je pôsobivé, harmonické a dokonalé z každého uhlu pohľadu. Predné nástavce s integrovanými spodnými ochrannými krytmi našli svoj ekvivalent v zadnom nástavci, ktorý veľmi elegantne taktiež ukrýva ťažné zariadenie, ktoré je vyťahovateľné a veľmi ľahko použiteľné. Mohutná predná maska, rozšírenia blatníkov a doplnkové dynamické lišty dverí skvele formujú jednoliatosť.

ABT Audi Q5
Zadné krídlo, 4-koncovkový výfukový systém a disky BR s veľkosťou 20 palcov taktiež optimálne dopĺňajú elegantný konečný obraz tohto automobilu. ABT Q5 je skutočne auto pre každú príležitosť. Nezáleží na tom či stojíte pred luxusným hotelom, alebo v záhradnej pivárni, toto vozidlo sa proste hodí všade.

ABT Q5 nasleduje jeho väčšieho brata z Kemptenu, AS7, kde príslušné S v SUV znamená obzvlášť športový model. Pravé ABT vždy značí viac výkonu a to hlavne keď má auto pohon všetkých štyroch kolies. Dvojica dieselových motorov ožaruje ich výkonom. Vďaka ABT má 2,0 litrový TDI motor výkon 190 koní (140 kW) z pôvodných 170 koní (125 kW).
3,0 litrový motor TDI prináša najvyšší výkon aký sa od ABT Q5 dodáva: s ABT Power S dosahuje výkon 310 koní, alebo 228 kW zo sériových 240 koní/176 kW na akomkoľvek teréne.

Obzvlášť zaujímavý je točivý moment 610 Nm. Taktiež motor 2,0 TFSI je perfektný pre toto SUV z Kemptenu: vďaka ABT Power vzrástol jeho výkon z 211 koní (155 kW) na športovejších 240 koní (177 kW).

Keď je úprava výkonu vykonaná, podvozok a brzdy tiež museli byť upravené úmerne so stúpajúcim výkonom. Práve preto ABT ponúka optimálny upravovací balíček pre Q5: pružiny podvozku, zníženie ťažiska celého automobilu alebo takisto výborne prevedená ABT Level Control, čo je elektronické znižovanie pre CDC vzduchový podvozok (Continous Damping Control) . S dohľadom na spomalenie, športové brzdy ABT ponúkajú maximálnu bezpečnosť, ktorá vyplýva zo zvýšených požiadaviek: brzdové kotúče s priemerom 380 mm sú dosť silné pre toto rýchle SUV a za 20-palcovými diskami typu BR alebo AR taktiež vypadajú úžasne.

Audi ABT Q5 bude dostupné niekedy v prvej štvrtine roku 2009.

ABT Audi Q5
ABT Q5 dáta a fakty

Motor: 2,0 TFSI, kapacita motora 1984cc, 4 valce
Výkonová úprava: ABT Power
Výkon: 240 koní/177 kW (sériovo 211 koní/155 kW)

Motor: 2,0 TDI , kapacita motoru 1968cc, 4 valce
Výkonová úprava: ABT Power
Výkon: 190 koní/140 kW (sériovo 170 koní/125 kW)

Motor: 3,0 TDI, kapacita motoru 2967, 6 valcov
Výkonová úprava: ABT Power
Výkon: 282 koní/207 kW (sériovo 240 koní/177 kW)

Motor: 3,0 TDI, kapacita motoru 2967, 6 valcov
Výkonová úprava: ABT Power S
Výkon: 310 koní/228 kW (sériovo 240 koní/177 kW)


ABT AUDI Q5 ABT AUDI Q5


Fotogaléria ABT Sportsline Audi Q5:

Všetky výrobky od firmy Abt Sportsline si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Spoločnosť Abt Sportsline – „Budúcnosť s tradíciou“. Cez 40 rokov skúseností v motor-športe a tuningu ako aj v inovatívnych riešeniach a vývojoch vytvára Abt Sportsline poprednú spoločnosť na svete pre autá značky AUDI, VW, Škoda a SEAT. Motto celej spoločnosti znie: “Exkluzívne napriek konkurencii”. Každým rokom opúšťa stredisko Kempten zhruba 2000 upravených áut. Stredisko Kempten je aj domov úspešného DTM tímu. Abt Sportline je stredobodom pozornosti kôli technickej spôsobilosti a vyspelosti. “Časom sme sa rozvíjali k pravému vyrobcovi áut. V Kemptene máme vybavenie vyrábať autá”. hovorí pán Hans-Jurgen Abt.

Od počítačovej realizácií cez CAD systém, kde sa navrhujú rôzne súčiastky sa celá výroba môže udiať v spoločnosti Abt Sportsline. Vysoko-kvalifikovaní spolupracovníci, inžinieri a ostatní zamestnanci boli zvyknutí pracovať náročným požiadavkám a tým rástla kvalita a produktivita, čím bolo dôležité pre každého zo zákazníkov. Ladenie motora zohráva veľkú úlohu a spoločnosť Abt to dobre vie na základe skúseností počas rokov, čo je na trhu. Pre spoločnosť Abt Sportline je nesmierne dôležité podporovať motoršport v ladení motorov a tak dosahovať výborné výsledky. Čo sú príkladom aj úspechy ABT od r. 1999 v nemeckej súťaži DTM v ktorých získali hodnotenia. Najväčším úspechom je cena Laurenta Aielloha v DTM v sezóne 2002.

Tu ešte krátky výber z ostatného sortimentu úprav firmy Abt:

Značka: AUDI / Model: RS4 „AS400“
Značka: AUDI / Model: A3 „AS3“


Značka: AUDI / Model: A6 „AS6“
Značka: SEAT / Model: Altea


Značka: SEAT / Model: Leon
Značka: VWKompletná ponuka od firmy Abt je pochopiteľne oveľa širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Úplne nový katalóg ABT 2005 – AUDI alebo VW si môžete kúpiť u nás len za 99,- Sk. Radi vám tieto zašleme aj poštou alebo kuriérom.

Kúpiť si môžete katalógy rovno tu:

preview
preview
katalog
Objednávka katalógu

katalog
Objednávka katalóguProdukty firmy Abt Sportsline si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Čo poviete na úpravu Audi Q5 od renomovaného úpravcu ABT Sportsline z Nemecka? Nech sa páči, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ABT Sportsline, tak navštívte našu podstránku:

ABT Sportsline tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Audi tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Andrej Chrenko
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11139x    hodnotenie: 16/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt