support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi Audi Q3 – zvýšenie výkonu motora TFSI/TDI od tunerov z ABT Sportsline logo audi

Audi Q3 – zvýšenie výkonu motora TFSI/TDI od tunerov z ABT Sportsline

02.Oct.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Najnovší prírastok do širokej rodiny Audi sa ešte ani nestihol úplne ohriať nielen na našom trhu a už je preň pripravený prvý tuningový paket. Pochádza od známej a uznávanej firmy ABT Sportsline a určený je teda pre najnovšie Audi Q3!

Prvé kusy tohto nového modelu Audi k nám dorazia čoskoro a jeho majitelia môžu už teraz listovať v propagačných materiáloch tuningovej firmy ABT a obzerať sa tak po prvých oficiálnych vylepšeniach. Audi Q3 predstavuje najmenšie SUV z rodiny Audi, no na druhej strane s ničím nezaostáva, pokiaľ ide o výbavu, technológie a najmä dizajn. Zaujímavo riešená karoséria, výrazne komfortné prvky v interiéri a živé motory – predností novej Q3 je omnoho viac.

Motoricky sa nová Q3-ka nemá naozaj začo hanbiť. Zákazníkom ponúka na výber štyri pohonné jednotky, z ktorých ale vytŕča jeden statný – motor 2,0 TFSI s výkonom 211 koní (155 kW) a 300 Nm. Na stovku to tento takmer 1,7 tony vážiaci krásavec zvládne približne za 6,9 sekundy, čo je viac než úchvatné.

Veľkým pomocníkom pre úpravcu pri pretváraní tohto modelu je jeho samotný dizajn, ktorý tak dokonale nahrával do karát firme ABT Sportsline. Konkrétne predné svetlomety, ku ktorým bol dopasovaný úplne nový predný nárazník s výraznými agresívnymi krivkami, bočnými otvormi a masívnou maskou chladiča. Štýlovú a najmä výrazne športovú úpravu dotvárajú tmavé lemy blatníkov, prahové nástavce a prepracovaná zadná časť vozidla. V nej je výrazná spodná časť sériového nárazníka, ktorá hostí spojler s integrovanou štvoricou okrúhlych koncoviek výfuku a skvelo vyzerajúci strešný spojler. Audi Q3 tak vďaka tomuto zásahu získala zjavný športový výraz, ktorý mu jej náramne pasuje.

Dizajn ako aj funkčnosť auta dotvárajú štýlové disky modelovej rady CR, resp. DR, ktoré sú dodávané vo veľkosti od 18 do 20 palcov (vrátane). K dokonalosti taktiež prispieva znížený športový podvozok. Ako to u firmy ABT Sportsline býva zvykom, neostalo len pri dizajnovej stránke auto. Úpravca sa taktiež pohral so všetkými ponúkanými motormi a posunul tak ich výkonnostnú krivku o niečo hore:

ABT Sportsline – úpravy motorizácií Audi Q3:


Audi Q3 s motorom 2,0 TFSI Séria: 211 koní (155 kW) Po úprave: 250 koní (184 kW)

Audi Q3 s motorom 2,0 TFSI Séria: 170 koní (125 kW) Po úprave: 210 koní (154 kW)

Audi Q3 s motorom 2,0 TDI Séria: 140 koní (103 kW) Po úprave: 170 koní (125 kW)

Audi Q3 s motorom 2,0 TDI Séria: 177 koní (130 kW) Po úprave: 195 koní (143 kW)

audi q3 tuning abt sportsline

audi q3 tuning abt sportsline

audi q3 tuning abt sportsline

audi q3 tuning abt sportsline

audi q3 tuning abt sportsline

audi q3 tuning abt sportsline

audi q3 tuning abt sportsline

audi q3 tuning abt sportsline

Všetky výrobky od firmy Abt Sportsline si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)abt sportsline logo

Spoločnosť Abt Sportsline – „Budúcnosť s tradíciou“. Cez 40 rokov skúseností v motor-športe a tuningu ako aj v inovatívnych riešeniach a vývojoch vytvára Abt Sportsline poprednú spoločnosť na svete pre autá značky AUDI, VW, Škoda a SEAT. Motto celej spoločnosti znie: “Exkluzívne napriek konkurencii”. Každým rokom opúšťa stredisko Kempten zhruba 2000 upravených áut. Stredisko Kempten je aj domov úspešného DTM tímu. Abt Sportline je stredobodom pozornosti kôli technickej spôsobilosti a vyspelosti. “Časom sme sa rozvíjali k pravému vyrobcovi áut. V Kemptene máme vybavenie vyrábať autá”. hovorí pán Hans-Jurgen Abt.

Od počítačovej realizácií cez CAD systém, kde sa navrhujú rôzne súčiastky sa celá výroba môže udiať v spoločnosti Abt Sportsline. Vysoko-kvalifikovaní spolupracovníci, inžinieri a ostatní zamestnanci boli zvyknutí pracovať náročným požiadavkám a tým rástla kvalita a produktivita, čím bolo dôležité pre každého zo zákazníkov. Ladenie motora zohráva veľkú úlohu a spoločnosť Abt to dobre vie na základe skúseností počas rokov, čo je na trhu. Pre spoločnosť Abt Sportline je nesmierne dôležité podporovať motoršport v ladení motorov a tak dosahovať výborné výsledky. Čo sú príkladom aj úspechy ABT od r. 1999 v nemeckej súťaži DTM v ktorých získali hodnotenia. Najväčším úspechom je cena Laurenta Aielloha v DTM v sezóne 2002.

Tu ešte krátky výber z ostatného sortimentu úprav firmy Abt:

Značka: AUDI / Model: RS4 „AS400“
Značka: AUDI / Model: A3 „AS3“


Značka: AUDI / Model: A6 „AS6“
Značka: SEAT / Model: Altea


Značka: SEAT / Model: Leon
Značka: VWVaše hodnotenie pre toto kompaktné SUV Audi Q3 v úprave od ABT Sportsline ?Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ABT Sportsline, tak navštívte našu podstránku:

ABT SPORTSLINE tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 7237x    hodnotenie: 11/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt