support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi Audi AS6 Avant optický tuning a zvýšenie výkonu motora TFSI/TDI od ABT Sportsline logo audi

Audi AS6 Avant optický tuning a zvýšenie výkonu motora TFSI/TDI od ABT Sportsline

01.Jun.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Čoraz viac je v tuningovom svete záujem o vozidlá verzie kombi, resp. Avant. Drvivá väčšina týchto, prevažne nových modelov vozidiel je pre firmy zaoberajúce sa úpravou vozidiel veľmi lákavá. Deje sa tak najmä vďaka ich prejavu a nemalému potenciálu, s ktorým sa dá s radosťou pracovať. Vezmime si ako príklad firmy G-Power, AMG, či Hamann, ktoré do svojho portfólia s obrovskou radosťou zapájajú taktiež rodinné sedany a kombíky. Aj dnešná novinka má dočinenia s touto záležitosťou – Audi A6 Avant upravený firmou ABT Sportsline.

Posledná generácia Audi A6 Avant nie je nažive až tak dlho, no záujem o ňu už prejavil nejeden úpravca. Veľmi štýlový dizajn exteriéru, skvelá technika pod prednou kapotou a vyšperkovaný interiér – taká je A6ková Audina vo verzii Avant. Hybridná oceľovo-hliníková konštrukcia karosérie zabezpečuje nielen nižšiu hmotnosť celého vozidla, ale zároveň napomáha silným motorom ukázať sa kdekoľvek a keykoľvek. Ak sa bavíme o silných motoroch, Audi pri tomto modely myslel aj na športovo založených oteckov. Najsilnejším benzínom je trojlitrový motor TFSI s výkonom až 300 koní (220 KW) a 440 Nm. Viete ale, čo sa pod taktovkou firmy ABT stalo s týmito hodnotami? Áno, tipujete správne – vyskočili smerom nahor!

Úpravca sa o modliste síce nezmieňuje, no očakávať môžeme preprogramovanú riadiacu jednotku vozidla spolu s výkonnejším a ostrejším výfukovým systémom. Vďaka tomu narástol výkon trojlitrového benzínového motora o 120 koní a 100 Nm! Výsledkom je teda celkový výkon 420 koní a 540 Nm, za čo sa nemusia hanbiť ani najnovšie superšportové vozidlá, nieto ešte kombíky! Je libo niečo „šetrnejšie“? ABT myslel aj na priaznivcom motorov TDI, konkrétne trojlitrový motor TDI s dvoma turbodúchadlami vyladil z pôvodných 313 koní (230 kW) a 650 Nm na 360 konských síl (221 kW) a 700 Nm. Sú to veru prekrásne hodnoty!

Úprava sa ďalej presunula do exteriéru vozidla, kde dominuje nový predný spojler, prahové nástavce, zadný strešný spojler a zadný difúzor s výraznými koncovkami ladeného výfuku. Pre ešte športovejší look a bezkonkurenčné jazdné vlastnosti je pre túto A6tku Avant dostupný tiež set znížených športových pružín so znížením 30mm. K tomu ešte prirátajte štýlové disky ABT CR a DR dostupné vo veľkostiach 19, 20 a 21 palcov a nádhera je na svete! Vďaka týmto zmenám je A6tka Avant plnohodnotným nástrojom na vybláznenie sa, aj keď ide o verziu kombi.

audi as6 avant abt sportsline tuning

audi as6 avant abt sportsline tuning

audi as6 avant abt sportsline tuning

audi as6 avant abt sportsline tuning

audi as6 avant abt sportsline tuning

audi as6 avant abt sportsline tuning

audi as6 avant abt sportsline tuning

Všetky výrobky od firmy ABT Sportsline si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)abt sportsline logo

Spoločnosť ABT Sportsline – „Budúcnosť s tradíciou“. Cez 40 rokov skúseností v motor-športe a tuningu ako aj v inovatívnych riešeniach a vývojoch vytvára ABT Sportsline poprednú spoločnosť na svete pre autá značky AUDI, VW, Škoda a SEAT. Motto celej spoločnosti znie: “Exkluzívne napriek konkurencii”. Každým rokom opúšťa stredisko Kempten zhruba 2000 upravených áut. Stredisko Kempten je aj domov úspešného DTM tímu. ABT Sportline je stredobodom pozornosti kvôli technickej spôsobilosti a vyspelosti. “Časom sme sa rozvíjali k pravému výrobcovi áut. V Kemptene máme vybavenie vyrábať autá.” hovorí pán Hans-Jurgen Abt.

Od počítačovej realizácie cez CAD systém, kde sa navrhujú rôzne súčiastky, sa celá výroba môže udiať v spoločnosti ABT Sportsline. Vysoko-kvalifikovaní spolupracovníci, inžinieri a ostatní zamestnanci boli zvyknutí pracovať náročným požiadavkám a tým rástla kvalita a produktivita, čím bolo dôležité pre každého zo zákazníkov. Ladenie motora zohráva veľkú úlohu a spoločnosť ABT Sportsline to dobre vie na základe skúseností počas rokov, čo je na trhu. Pre spoločnosť ABT Sportline je nesmierne dôležité podporovať motoršport v ladení motorov a tak dosahovať výborné výsledky. Čo sú príkladom aj úspechy ABT od r. 1999 v nemeckej súťaži DTM v ktorých získali hodnotenia. Najväčším úspechom je cena Laurenta Aielloha v DTM v sezóne 2002.

Tu ešte krátky výber z ostatného sortimentu úprav firmy Abt:

Značka: AUDI / Model: RS4 „AS400“
Značka: AUDI / Model: A3 „AS3“


Značka: AUDI / Model: A6 „AS6“
Značka: SEAT / Model: Altea


Značka: SEAT / Model: Leon
Značka: VWVyjadrite svoj názor hlasovaním o tejto úprave auta AUDI AS6 Avant firmou ABT Sportsline:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ABT Sportsline, tak navštívte našu podstránku:

ABT SPORTSLINE tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3431x    hodnotenie: 2/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt