support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi Audi A8 V8 TDI„SR-8“ – luxusno-športová limuzína od Hofele Design logo audi

Audi A8 V8 TDI„SR-8“ – luxusno-športová limuzína od Hofele Design

23.Oct.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Jedným z bodov záujmu nemeckej ladičskej firmy Hofele Design sú vozidlá so štyrmi kruhmi v znaku. Ich osobnosť firma Hofele dotvára pomocou vlastných dizajnových návrhov, ktoré s radosťou aplikuje na modely tejto nemeckej automobilky. Na niektoré modely aj niekoľkokrát. Zatiaľ najnovším projektom z dielne Hofele je stylingový balík pre najnovší model Audi A8. Projekt dostal zaujímavé označenie Hofele SR-8.

Faceliftová A8-čka je iná, na akú sme zvyknutí. Má výraznejšie dynamické prvky, je športovejšia, no zároveň elegantnejšia. Stále sa pritom jedná o jednu z najkvalitnejších limuzín, ktorá sa však svetu prezentuje ako športová limuzína. Nasvedčuje tomu nielen jej progresívny exteriérový dizajn, ale taktiež luxusný, no zároveň „svojský“ interiér a samozrejme výkonné pohonné jednotky.

Najsilnejšou verziou modelovej rady A8 je verzia s označením W12. Tým chytrejším došlo, že sa jedná o dvanásťvalcový motor s obsahom 6,3 litra a výkonom rovných 500 koní (368 kW) a 625 Nm. Tento skutočne masívny motor dokáže rozhýbať túto nie najľahšiu limuzínu na sto kilometrovú rýchlosť len za necelých 4,7 sekundy! S týmto autom sa ani nenazdáte a na tachometri vám bude ukazovať hodnotu 250 km/h.

HOFELE DESIGN AUDI A8 (D4) V8 TDI R-8


Firma Hofele Design pripravila pre všetkých majiteľov novej verzie (D4) Audi A8 veľmi zaujímavý stylingový paket, ktorý túto limuzínu postaví na inú úroveň – športový styling ešte nikomu neublížil. Auto po novom dostalo predný nárazník podľa verzie RS, s masívnou maskou chladiča a bočnými otvormi a dozadu putoval zadný nárazník s výrazným difúzorom, ktorý na požiadanie zákazníka môže byť dodaný v karbónovej verzii. Stylingový paket ešte obsahuje odtrhovú hranu na veko kufra a karbónové kryty spätných zrkadiel.

audi a8 d4 hofele design

Športový dojem z auta dotvára športový výfukový systém ukončený štvoricou oválov v zadnej časti, ktorý v kombinácii s benzínovým motorom znie viac než eroticky. Auto je navyše posadené na skutočných štýlových diskoch RR 600 o veľkosti 9,5J x 22. Komu by sa však tento dizajn nepáčil, úpravca ponúka hneď niekoľko ďalších diskov na výber, vo veľkostiach od 20 do 22 palcov.

audi a8 d4 hofele design

Hofele Design sa okrem stylingovej stránky zameral aj na performance. Zlepšiť totiž jazdné vlastnosti akéhokoľvek auta je nad všetky stylingové zásahy. Úpravca preto ponúka pre všetky modely A8 so vzduchovým podvozkom elektronický podvozkový systém ETS. Ten dokáže znížiť svetlú výšku auta o 40 mm v závislosti od rýchlosti vozidla. Konkrétne, pod 70 km/h a nad 70 km/h. Potešený budú aj vyznávači konských síl, pretože nakoniec došlo aj na úpravu motora. Úpravou softwaru riadiacej jednotky prešla verzia 4,2 V8 FSI, ktorá má po novom 390 koní (287 kW) a 465 Nm oproti pôvodnému výkonu 372 koní (273 kW) a 445 Nm. Úprave sa nevyhla ani dízlová verzia 4,2 TDI s pôvodným výkonom 350 koní (258 kW) a 800 Nm. Po úprave dosahuje tento nafťák nemalý výkon 390 koní (287 kW) a až 900 Nm.

audi a8 d4 hofele design

audi a8 d4 hofele design

audi a8 d4 hofele design

audi a8 d4 hofele design

audi a8 d4 hofele design

audi a8 d4 hofele design

audi a8 d4 hofele design

Aktuálny cenník spojlerov a doplnkov úpravcu HOFELE DESIGN si stiahnite tu:

preview
download
[ 389 KB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.

hofele design logo

Aký je váš názor na túto úpravu pre Audi A8 (D4) V8 TDI od Hofele Design?


Ak sa chcete dozvedieť o ďalších úpravách od firmy HOFELE DESIGN, tak sa mrknite aj na naše podstránky:

HOFELE DESIGN tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky AUDI vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 19973x    hodnotenie: 14/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt