support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi Audi A8 tuning Hofele Design – limuzína so športovo-elegantným luxusom logo audi

Audi A8 tuning Hofele Design – limuzína so športovo-elegantným luxusom

26.Aug.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Upraviť limuzínu nie je až také ťažké. Stačí ju vlastniť, mať predstavu o tom, ako by mala vyzerať a mať dostatok financií, aby sme ju mohli zveriť do rúk profesionálom :-). Tuning a styling nie je len o športových autách a nie v každom prípade ide o vytvorenie drsného športiaka z „obyčajnej“ sériovky. Niekedy sa úpravca zameria viac na detaily a vytvorí tak decentne upravené vozidlo, ktoré bude nielenže skvelo vyzerať, ale vyžaruje z neho aj to žiadané športové. Podobne je na tom najnovší model luxusnej Audi A8, na ktoré sa pozrel nemecký tuningový mág, firma Hofele Design.

Nová Audi A8 je takmer ako z inej planéty. Svedčí o tom nielen nadčasový dizjan, ale najmä všetko, čo v tomto aute nájdete, tzn. technológie, dokonalý motor a v neposlednom rade aj nadmieru luxusný interiér. Nové Audi A8 je skrátka prezentačné vozidlo, ktoré o vás povie veľmi veľa a to ani nemusíte vysloviť žiadne slovo. Kto chce reprezentačnú limuzínu, voľba novej A8-čky je viac než trefná.

Audi A8 je sa vyrába v ponuke s dvoma pohonnými jednotkami Quattro – obidva sú 4,2 litrové a obidva majú 8 vlacov do V, rozdiel je „len“ v druhu paliva. Benzínový agregát dosahuje výkon 372 konských síl (273 kW) a 445 Nm. Na stovku vás tento obor dostane za 5,7 sekundy. Na druhej strane stojí naftová verzia, ktorá ale k svojmu životu potrebuje turbodúchadlo, vďaka ktorému dosahuje síce „len“ 350 koní (258 kW), no až 800 Nm točivého momentu. To stačí na šprint z pokoja na stovku za 5,5 sekundy.

AUDI A8 D4 – HOFELE DESIGN


Firma Hofele Design pripravila pre novú A8 D4 niekoľko veľmi zaujímavých zmien. V prvom rade je to kompletný bodykit, ktorý ale z tohto auta nerobí športovú beštiu, ale skôr je zameraný na decentné zvýraznenie dizajnového potenciálu auta.

V ponuke sú dve verzie predného nárazníka, športová maska chladiča, prahové nástavce, zadný nárazník s difúzorom a taktiež predné blatníky s výduchmi. Všetky tieto časti sú zosúladené tak, aby vytvárali čo najlepšiu možnú kombináciu.

Upravené bolo taktiež performance tejto limuzíny a to hneď v dvoch verzíach – benzínovej aj naftovej. Výkon benzínovej V8-čky sa po zásahu tunera zvýšil o 28 konských síl. Naftová verzia je na tom o niečo lepšie, pretože jej výkon vzrástol o 45 koní a 80 Nm.

Pribudol tiež športový výfukový systém s dvoma pármi oválnych koncoviek a chýbať nesmie ani športový podvozok s elektronickou reguláciou svetlej výšky v rozmedzí 0 až 35 mm.

Budúci majiteľ má na výber aj niekoľko modelov naozaj štýlových diskov, konkrétne modelové rady RSX X-Ray a RSV Villa, dostupné vo veľkostiach 20 a 21 palcov.

Úpravou prešiel aj interiér a všetci dobre vieme, čo znamená upraviť celý interiér takejto luxusnej limuzíny. Interiér je obšitý do kvalitnej kože vo viacerých farbách a pridané sú tiež obklady z karbónu alebo dreva.

Audi A8 D4 tuning Hofele Design

Audi A8 D4 tuning Hofele Design

Audi A8 D4 tuning Hofele Design

Audi A8 D4 tuning Hofele Design

Audi A8 D4 tuning Hofele Design

Aktuálny cenník spojlerov a doplnkov HOFELE si stiahnite tu:

preview
download
[ 389 KB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.Aký je váš názor na tuning a styling pre Audi A8 D4 od Hofele Design ?


Ak sa chcete dozvedieť o ďalších úpravách od firmy HOFELE, tak sa mrknite aj na naše podstránky:

HOFELE TUNING


Viac informácií k možným úpravám áut značky AUDI vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11147x    hodnotenie: 5/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt