support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi Audi A7 Sportback so zvýšeným výkonom motora 3,0 TDI Quattro od MTM logo audi

Audi A7 Sportback so zvýšeným výkonom motora 3,0 TDI Quattro od MTM

12.Sep.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Počiny nemeckej ladičskej firmy MTM sú v každom jednom prípade viac než špecifické a svoje kvality nám úpravca dokazuje každým svojim projektom. Najnovším počinom z dielne MTM je úprava dízlovej verzie lákavého modelu Audi A7 Sportback.

Audi A7 predstavuje momentálne najnovší prírastok do už tak širokej rodiny Audi. Špecifický dizajn, výrazný športový charakter a inovatívne technológie robia z modelu Audi A7 Sportback účastníka nového segmentu trhu. Relatívne veľký päťdverový automobil s dynamicky pretiahnutou zadnou časťou karosérie spája najlepšie vlastnosti z troch svetov. Je športovo elegantný ako kupé, komfortný ako limuzína a praktický ako kombi. Darmo budeme nad tým polemizovať, nová A7-čka vyzerá najlepšie naživo.

Motorová ponuka tohto krásavca je rovnako lákavá ako jeho samotný dizajn, či kvalita spracovania. Prvenstvo medzi benzínovými motormi drží V6-ka s priamym vstrekovaním paliva a mechanickým modulom prepĺňania (3.0 TFSI quattro S tronic) s maximálnym sériovým výkonom 300 konských síl (220 kW) a 440 Nm. Na stovku sa tento krásavec s pohonom quattro dostane za necelých 5,6 sekundy. Prvenstvo medzi vznetovými motormi drží V6-ka s Common-Rail vstrekovaním a turbodúchadlom (3.0 TDI quattro S tronic) s maximálnym sériovým výkonom 245 konských síl (180 kW) a 500 Nm. Na 100km/h sa s týmto motorom dostane za necelých 6,5 sekundy.

MTM Motoren Technik Mayer AUDI A7 SPORTBACK 3,0 TDI


Ako samotný názov článku vypovedá, úprava sa dotkla prevažne performance stránky trojlitrového dízlového šesťvalca s výkonom 245 koní (180 kW) a 500 Nm točivého momentu, ktorému úpravca naordinoval zopár dodatočných konských síl. Podarilo sa mu to vďaka modernému patentovanému systému MTM M-Cantronic a v kombinácii s úpravou riadiacej jednotky dosiahol úpravca dvoch možných levelov. Stage 1 dosahuje výkon 285 koní (210 kW) a 580 Nm, Stage 2 sa pýši hodnotami rovných 300 koní (221 kW) a až 600 Nm. Maximálna rýchlosť dosahuje pri oboch úpravách hodnotu 263 km/h.

audi a7 sportback tdi mtm

Súčasťou tuningového balíka pre novú A7-čku je aj kompletný výfukový systém so štvoricou koncoviek s priemermi 89 mm a taktiež športový podvozok, ktorý je aktuálne vo finálnej fáze testovania. Ponúkne zníženie svetlej výšky vozidla o 20, resp. 30 mm.

audi a7 sportback tdi mtm

audi a7 sportback tdi mtm

audi a7 sportback tdi mtm

audi a7 sportback tdi mtm

audi a7 sportback tdi mtm

audi a7 sportback tdi mtm

mtm logo

Nemeckú tuningovú firmu MTM (Motoren-Technik-Mayer) založil v roku 1985 Roland Mayer. Firma začínala úpravami vozidiel Audi Quattro Sport. Do roku 1990 upravovala jeho firma autá značky Audi, potom sa ponuka úprav postupne rozšírila aj na automobily ďalších značiek ako Seat, Škoda, VW alebo Ferrari, Lamborghini a Porsche. Špecialitou firmy boli úpravy motorov Audi na vysoký výkon. Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Dnes má firma svojich odberateľov a klientov na celom svete. Občas firma postavila špeciálne „showcars“ s extrémnymi výkonmi, ako napríklad v roku 2002 predstavený dvojmotorový špeciál MTM Bimoto TT. MTM je firma extrémov, vždy bola a tak to aj ostane.

Váš názor na motorovú a optickú úpravu Audi A7 Sportback 3,0TDI od MTM ? Nech sa páči, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy MTM, tak navštívte našu podstránku:

MTM tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky AUDI vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 12287x    hodnotenie: 5/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt