support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi Audi A7 Sportback Quattro ABT Sportsline – elegantný elegán ako sa patrí logo audi

Audi A7 Sportback Quattro ABT Sportsline – elegantný elegán ako sa patrí

06.Apr.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Audi A7 je model, na ktorý sa tešilo obrovské množstvo motoristov a s odstupom času je jasné, že oprávnene. Samotný dizajn auta je viac než špecifický, preto bude veľmi náročné vymyslieť dizajnové doplnky pre tohto krásavca. Jeden odvážny rytier sa už predsa našiel – ABT Sportsline.

Emocionálny dizajn, športový charakter a inovatívne technológie: Audi naberá modelom A7 Sportback kurz do nového segmentu trhu. Veľký päťdverový automobil s dynamicky pretiahnutou zadnou časťou karosérie spája najlepšie vlastnosti z troch svetov: Je športovo elegantný ako kupé, komfortný ako limuzína a praktický ako Avant. – aj takto by sa dal v skratke charakterizovať tento najnovší počin nemeckej automobilky Audi. Darmo budeme nad tým špekulovať, nová A7-čka vyzerá najlepšie naživo.

Kto má zálusk na novú A7-čku, iste ho bude zaujímať motorová ponuka. Z nej najviac vytŕča kompresorom preplňovaný trojlitrový šesťvalec s maximálnym sériovým výkonom 300 koní (220 kW) a 440 Nm. Na stovku sa tento krásavec s pohonom Quattro dostane za necelých 5,6 sekundy.

Ako sme na úvode spomenuli, dizajn nového Audi A7 je veľmi špecifický a aj z tohto dôvodu je pre úpravcov pomerne náročné vymyslieť bodykit, ktorý by k takýmto štandardným líniam pasoval. Firma ABT Sportsline je ale profesionálnym úpravcom a s touto neľahkou úlohou sa popasoval veľmi efektne. Na auto tak putovali dizajnové špecialitky ako predný spojler v štýle RS, výrazne decentné prahové nástavce a modifikovaný zadný difúzor so štýlovými koncovkami výfuku. Nič viac toto auto nepotrebuje..

Väčší rozruch predstavovala úprava pod prednou kapotou tohto sexy modelu. Úprava sa týka dvoch ponúkaných motorov:

3.0 TDI

Po úprave: 282 koní/207 kW, 500 Nm (séria: 245 koní/180 kW, 450 Nm) – úprava riadiacej jednotky Po úprave: 310 koní/228 kW, 610 Nm (séria: 245 koní/180 kW, 450 Nm) - úprava riadiacej jednotky, turbo od firmy ABT

3.0 TFSI

Po úprave: 410 koní/302 kW (séria: 300 koní/221 kW)

Tuner do tohto tuningového balíka pridal ešte jednu špecialitu – dizajnovo špeciálne hliníkové disky dostupné vo veľkostiach od 19 do 21 palcov a systém na kontrolu výšky podvozku ABT Level Control. Auto bude vďaka týmto vylepšeniam ešte stabilnejšie, než doteraz.

audi a7 tuning abt sportsline

audi a7 tuning abt sportsline

audi a7 tuning abt sportsline

audi a7 tuning abt sportsline

audi a7 tuning abt sportsline

Všetky výrobky od firmy Abt Sportsline si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)abt sportsline logo

Spoločnosť Abt Sportsline – „Budúcnosť s tradíciou“. Cez 40 rokov skúseností v motor-športe a tuningu ako aj v inovatívnych riešeniach a vývojoch vytvára Abt Sportsline poprednú spoločnosť na svete pre autá značky AUDI, VW, Škoda a SEAT. Motto celej spoločnosti znie: “Exkluzívne napriek konkurencii”. Každým rokom opúšťa stredisko Kempten zhruba 2000 upravených áut. Stredisko Kempten je aj domov úspešného DTM tímu. Abt Sportline je stredobodom pozornosti kôli technickej spôsobilosti a vyspelosti. “Časom sme sa rozvíjali k pravému vyrobcovi áut. V Kemptene máme vybavenie vyrábať autá”. hovorí pán Hans-Jurgen Abt.

Od počítačovej realizácií cez CAD systém, kde sa navrhujú rôzne súčiastky sa celá výroba môže udiať v spoločnosti Abt Sportsline. Vysoko-kvalifikovaní spolupracovníci, inžinieri a ostatní zamestnanci boli zvyknutí pracovať náročným požiadavkám a tým rástla kvalita a produktivita, čím bolo dôležité pre každého zo zákazníkov. Ladenie motora zohráva veľkú úlohu a spoločnosť Abt to dobre vie na základe skúseností počas rokov, čo je na trhu. Pre spoločnosť Abt Sportline je nesmierne dôležité podporovať motoršport v ladení motorov a tak dosahovať výborné výsledky. Čo sú príkladom aj úspechy ABT od r. 1999 v nemeckej súťaži DTM v ktorých získali hodnotenia. Najväčším úspechom je cena Laurenta Aielloha v DTM v sezóne 2002.

Tu ešte krátky výber z ostatného sortimentu úprav firmy Abt:

Značka: AUDI / Model: RS4 „AS400“
Značka: AUDI / Model: A3 „AS3“


Značka: AUDI / Model: A6 „AS6“
Značka: SEAT / Model: Altea


Značka: SEAT / Model: Leon
Značka: VWVaše hodnotenie pre elegantnú limuzínu Audi A7 v úprave od ABT Sportsline ?Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ABT Sportsline, tak navštívte našu podstránku:

ABT SPORTSLINE tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky: Martin Cyprian
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 13244x    hodnotenie: 5/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt