support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi Audi A5 Coupé Sport tuning od Project Kahn - vzhľad na prvom mieste logo audi

Audi A5 Coupé Sport tuning od Project Kahn - vzhľad na prvom mieste

07.May.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Britské dizajnérske štúdio Project Kahn si na svoje konto pripísalo ďalšiu veľmi zaujímavú úpravu, ktorá poteší najmä fanúšikov nemeckých štyroch kruhov. Netreba od neho čakať žiadne radikálne zmeny výkonu, ani niečo špeciálne, čo by sa ukrývalo v útrobách, jeho podstata spočíva v skrášľujúcich úpravách zovňajška, do ktorých sa firma snaží vždy púšťať s maximálnym citom. Ešte predtým sa ale v krátkosti pristavme pri jeho stvoriteľoch, ktorých názov však pre zarytých fanúšikov tuningu určite nie je neznámym pojmom.

Project Kahn Audi A5 Sport


Ako sme už spomínali základom pre úpravy sa stala Audi A5 s trojlitrovým preplňovaným dieselovým šesťvalcom, ktorý je už roky najžiadanejším agregátom automobilky Audi, nielen pre svoju vyváženosť a relatívne kultivovaný chod, ale aj veľmi solídny výkon rovnajúci sa 177 kW/240 koní. V modeli A5 je tento agregát navyše dodávaný so 7-stupňovou prevodovkou S-Tronic. V úvode sme tiež naznačili, že úpravca s týmto výkonom prakticky nič nenarobil, čo ale nie je vôbec na škodu, keďže zámerom všetkých modifikácii bolo predovšetkým dosiahnutie špičkového vzhľadu. A práve k tomu vzhľadu sa už teraz dostávame. Návrhári sa Audi A5 rozhodli „odieť“ do slušivého bieleho perleťového laku, ktorého výnimočnosť majú podtrhovať matné čierne prvky, ako napríklad kľučky dverí. Pri pohľade spredu snáď najviac zaujme nový nárazník, s väčšími otvormi a výraznejšími líniami. Na vonkajšie spätné zrkadlá pribudli kryty lakované strieborným perleťovým lakom, ktoré veľmi nenútene a jemne ladia so zvyškom karosérie.

audi a5 sport coupé tuning project kahn design

Po obrátení pozornosti na zadnú časť zaujme najmä nárazník, kde pribudli výduchy a celý čierny panel zasahujúci až po kraje zadných svetiel. Ťažko usúdiť či to bol zámer úpravcu, ale nám táto modifikácia pripomína, hoci len veľmi vzdialene, Audi R8. Každopádne, dozadu pribudli aj ďalšie zaujímavé časti, nesmieme opomenúť decentný zadný spojler vo farbe karosérie, či nové výfukové potrubie. Spolu s novým pružením, ktoré svetlú výšku vozu znížilo o 35 mm, je inštalácia nových výfukových rúr jedinou rýdzo technickou záležitosťou, ktorá je na tomto modeli iná oproti sériovému prevedeniu. Celkový efekt z tohto kupé veľmi vhodne dotvárajú 21 palcové kolesá RSL z ľahkej zliatiny, ktoré má na svedomí priamo dielňa Project Kahn.

audi a5 sport coupé tuning project kahn design

Našou poslednou, aj keď veľmi krátkou zástavkou bude interiér, kde pribudlo niekoľko detailov zvýrazňujúcich športového ducha Audi A5. Sú to napríklad hliníkové pedále, či červené budíky. Samozrejmosťou sú športové sedadlá z dielne Audi s výraznejším bočným vedením, ktoré si zákazník podľa želania môže nechať u firmy Project Kahn prečalúniť tými najkvalitnejšími materiálmi, medzi aké nepochybne patrí napríklad koža Nappa. Konkrétne túto kožu ponúka firma v rôznych prevedeniach, čo môže byť veľkým pozitívom pre tých, ktorým by sa štandardná ponuka automobilky zdala chudobná.

audi a5 sport coupé tuning project kahn design

Celkový dojem z tejto Audi A5 je jednoznačne veľmi pozitívny, aj keď je na zváženie či riešenie zadného panelu je to najvhodnejšie. Jednoznačne ale aj tento produkt sa nevymyká z konceptu a filozofie firmy, teda robiť kvalitné a pôsobivé úpravy zlúčiteľné s tou najkvalitnejšou technikou.

audi a5 sport coupé tuning project kahn design

audi a5 sport coupé tuning project kahn design

audi a5 sport coupé tuning project kahn design

audi a5 sport coupé tuning project kahn design

project kahn logo

Project Kahn v skratke


Firma Project Kahn sídliaca v anglickom meste Bradford sa už niekoľko rokov venuje vizuálnym úpravám vozidiel, špecializuje sa pritom najmä na prémiové značky, z ktorých môžeme spomenúť napríklad Range Rover, Bugatti, či dokonca Rolls Royce, mnoho zástupcov má na celkovom zozname upravených vozidiel aj silná nemecká trojica v podobe BMW, Mercedesu a Audi. Z tých menej rozšírených značiek by sme mohli spomenúť napríklad Ssangyong, z ktorej portfólia si úpravu od tejto firmy „odniesol“ model Rexton. Spoločnosť Project Kahn má teda celkom široký záber, no aj napriek tomu dokáže stále zaujať svojimi kreáciami, ktorými si už neraz zabezpečila masívny záujem zo strany motoristickej verejnosti, či už v médiách, alebo na svetových autosalónoch. Od predstavenia už ale teraz prejdime k ich najnovšiemu počinu, pri ktorom sa rozhodli vdýchnuť sympatickému kupé z Ingolstadtu elegantnejší a zároveň ešte športovejší charakter.

Váš názor na Audi A5 Sport Coupé v úprave od anglického úpravcu Project Kahn ? Nech sa páči, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Project Kahn, tak navštívte našu podstránku:

PROJECT KAHN design


Viac informácií k možným úpravám áut značky AUDI vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 12245x    hodnotenie: 10/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt