support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi Audi A5 alias ABT Sportsline AS5 DARK - temný batman s vylepšením vzhľadu logo audi

Audi A5 alias ABT Sportsline AS5 DARK - temný batman s vylepšením vzhľadu

09.Nov.2014
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Pamätáte si ešte, aké auto používal Batman? Ak by si musel vybrať niečo z produkcie Audi, bol by to zrejme tento kúsok upravený spoločnosťou ABT. V nej sa pozreli na Audi A5, ktorej dodali "Dark" úpravy a netýka sa to iba vizuálnej stránky. Dvorný úpravca modelov koncernu VW sa ani tentoraz nenechal zahanbiť a predviedol kvalitný tuning.

Spoločnosť ABT starostlivo pracuje na rozširovaní svojho portfólia a aktuálne má tuningové pakety pripravené prakticky pre každý model Audi a Volkswagen. Niektorým modelom sa úpravcovia z tejto spoločnosti venovali dokonca viackrát, čoho príkladom je aj ich aktuálny počin. Opäť sa pozreli na Audi A5 a dodali mu ešte agresívnejší a športovejší výraz. Podarilo sa to najmä vďaka prepracovanému bodykitu. Čím všetkým ABT AS5 Dark zaujme?

Audi A5 Dark od ABT zaujme predovšetkým dobre vypracovanými zmenami zovňajška


Zovňajšok zdobí sada aerodynamických doplnkov, ktorá pozostáva z lišty predného nárazníka, bočných prahov, zadného spojlera a upraveného nárazníka. Dizajnovú revolúciu ale netreba príliš očakávať, Audi A5 si zachovala väčšinu svojich pôvodných tvarov a uvedené zmeny iba zvýrazňujú určité línie. To však rozhodne nie je na škodu. K vizuálnym zmenám ešte pridajme výrazné červené "Dark" polepy, ktoré kontrastujú s čiernym lakom karosérie.

Showcar od ABT zdobia aj 20-palcové disky CR-Design, v ponuke sú samozrejme ale aj disky s rôznymi priemermi a dizajnom. Aby uvedené disky pôsobili ešte lepšie, úpravca sa rozhodol použiť rozširovacie podložky.

audi a5 as5 bodykit styling tuning paket abt sportsline

Zoznam technických úprav je pomerne skromný, za zmienku stojí predovšetkým nová koncová časť výfuku s tlmičom a štvoricou chrómových koncoviek. Vo vnútri pribudli ďalšie doplnky v štýle "Dark", očakávať teda môžete napríklad štýlové čierne koberčeky s červeným dekorom alebo výšivky na čalúnení sedadiel.

ABT sa v prípade tejto Audi A5 pustilo iba do jemnejších úprav, nie je to však vôbec na škodu. "A-päťke" tento štýl jednoznačne sluší.

audi a5 as5 bodykit styling tuning paket abt sportsline

audi a5 as5 bodykit styling tuning paket abt sportsline

audi a5 as5 bodykit styling tuning paket abt sportsline

audi a5 as5 bodykit styling tuning paket abt sportsline

audi a5 as5 bodykit styling tuning paket abt sportsline

audi a5 as5 bodykit styling tuning paket abt sportsline

Všetky výrobky od firmy ABT Sportsline si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)abt sportsline logo

ABT SPORTSLINE


Spoločnosť ABT Sportsline – „Budúcnosť s tradíciou“. Cez 40 rokov skúseností v motor-športe a tuningu ako aj v inovatívnych riešeniach a vývojoch zaraďuje ABT Sportsline medzi popredné spoločnosti na svete venujúce sa úprave áut značiek AUDI, VW, Škoda a SEAT. Motto celej spoločnosti znie: “Exkluzívne napriek konkurencii”. Každým rokom opúšťa stredisko Kempten zhruba 2000 upravených áut. Stredisko Kempten je aj domovom úspešného DTM tímu. ABT Sportline je stredobodom pozornosti kvôli technickej spôsobilosti a vyspelosti. “Časom sme sa rozvíjali až do pozície pravého výrobcu áut. V Kemptene máme vybavenie vyrábať autá.” - hovorí pán Hans-Jurgen z Abt.

Od počítačovej realizácie cez CAD systém, kde sa navrhujú rôzne súčiastky, sa celá výroba môže udiať priamo v spoločnosti ABT Sportsline. Vysoko-kvalifikovaní spolupracovníci, inžinieri a ostatní zamestnanci boli zvyknutí pracovať na náročných požiadavkám a tým rástla kvalita a produktivita, čo je dôležité pre každého zo zákazníkov. Ladenie motora zohráva veľkú úlohu a spoločnosť ABT Sportsline to dobre vie na základe skúseností počas rokov, čo je na trhu. Pre spoločnosť ABT Sportline je nesmierne dôležité podporovať motoršport v ladení motorov a tak dosahovať výborné výsledky. Príkladom sú aj úspechy ABT od r. 1999 v nemeckej súťaži DTM, v ktorej získali výborné hodnotenia. Najväčším úspechom je cena Laurenta Aielloha v DTM v sezóne 2002.

Tu je ešte krátky výber z ostatného sortimentu úprav firmy ABT Sportsline:

Značka: AUDI / Model: RS4 „AS400“
Značka: AUDI / Model: A3 „AS3“


Značka: AUDI / Model: A6 „AS6“
Značka: SEAT / Model: Altea


Značka: SEAT / Model: Leon
Značka: VWVáš názor na Audi A5 alias AS5 DARK s úpravami zovňajšku od ABT Sportsline ? Hlasujte tu:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ABT Sportsline, tak navštívte našu podstránku:

ABT SPORTSLINE tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3096x    hodnotenie: 5/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt