support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi ABT Audi S3 logo audi

ABT Sportsline Audi AS5 – otvorená strecha pre štyri kruhy

14.Aug.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Kombinácia športového ducha s veľkou dávkou elegancie, toho sa snaží dosiahnuť nejeden automobilový výrobca. Ale čo si budeme rozprávať, pri masovej výrobe ste obmedzení nejedným limitujúcim faktorom, a tak vstupuje do hry tuning. Len záleží na tom, čo úpravca vezme ako základ a ako veľmi sa ho rozhodne prikrášliť.

ABT AUDI AS5


Abt Sportsline sa poväčšine drží motta, že menej je niekedy viac, a tak svoje diela zbytočne nepreháňať „dizajnovými zbytočnosťami“, podobne ako v tomto prípade. Decentné vylepšenia exteriéru nechala päťkovému kabrioletu Audi A5 jeho vrodený rešpekt a pritom iba zvýraznila želaný nádych športovna. Štvorica koncoviek výfuku nie je nič prevratného, ale nová maska a doširoka roztiahnuté otvory v prednom nárazníku povyšuje tuning nad sériu.

Trochu sporné sú žiabre v predných blatníkoch, ktoré zo šikmého pohľadu vyzerajú síce fajn, ale z priameho profilu sú jednoducho akosi „navyše“. Ale je to len vec názoru: 100 ľudí – 100 chutí. Avšak celohliníkové elektróny 19“ prípadne aj 20“ BR od ABT sú schopné upútať väčšiu pozornosť, takže sa tento rozporuplný „žiabrovitý“ detail dá pokojne prejsť.

Ako sa na Abt patrí, neprešiel motorový priestor bez povšimnutia. Pre základný benzínový štvorvalec 2.0 TFSI tak ponúka zvýšenie výkonu až na 275 koní, naftový šesťvalec 2,7 l sa zase môže pýšiť silou 230 koní, no pri trojlitrovej verzii TDI má dokonca Abt v zásobe vlastné preplňovanie, ktoré nakopne jeho výkon na 310 koní a 610 Nm!

V tom momente by už asi prišli vhod silnejšie brzdy vlastnej receptúry rovnako ako tuhšie nastavenie podvozku umožňujúce plného využitia potenciálu pohonnej jednotky.

audi as5 cabrio abt sportsline

audi as5 cabrio abt sportsline

audi as5 cabrio abt sportsline

audi as5 cabrio abt sportsline

audi as5 cabrio abt sportsline

Všetky výrobky od firmy Abt Sportsline si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Spoločnosť Abt Sportsline – „Budúcnosť s tradíciou“. Cez 40 rokov skúseností v motor-športe a tuningu ako aj v inovatívnych riešeniach a vývojoch vytvára Abt Sportsline poprednú spoločnosť na svete pre autá značky AUDI, VW, Škoda a SEAT. Motto celej spoločnosti znie: “Exkluzívne napriek konkurencii”. Každým rokom opúšťa stredisko Kempten zhruba 2000 upravených áut. Stredisko Kempten je aj domov úspešného DTM tímu. Abt Sportline je stredobodom pozornosti kôli technickej spôsobilosti a vyspelosti. “Časom sme sa rozvíjali k pravému vyrobcovi áut. V Kemptene máme vybavenie vyrábať autá”. hovorí pán Hans-Jurgen Abt.

Od počítačovej realizácií cez CAD systém, kde sa navrhujú rôzne súčiastky sa celá výroba môže udiať v spoločnosti Abt Sportsline. Vysoko-kvalifikovaní spolupracovníci, inžinieri a ostatní zamestnanci boli zvyknutí pracovať náročným požiadavkám a tým rástla kvalita a produktivita, čím bolo dôležité pre každého zo zákazníkov. Ladenie motora zohráva veľkú úlohu a spoločnosť Abt to dobre vie na základe skúseností počas rokov, čo je na trhu. Pre spoločnosť Abt Sportline je nesmierne dôležité podporovať motoršport v ladení motorov a tak dosahovať výborné výsledky. Čo sú príkladom aj úspechy ABT od r. 1999 v nemeckej súťaži DTM v ktorých získali hodnotenia. Najväčším úspechom je cena Laurenta Aielloha v DTM v sezóne 2002.

Tu ešte krátky výber z ostatného sortimentu úprav firmy Abt:

Značka: AUDI / Model: RS4 „AS400“
Značka: AUDI / Model: A3 „AS3“


Značka: AUDI / Model: A6 „AS6“
Značka: SEAT / Model: Altea


Značka: SEAT / Model: Leon
Značka: VWKompletná ponuka od firmy Abt je pochopiteľne oveľa širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Úplne nový katalóg ABT 2005 – AUDI alebo VW si môžete kúpiť u nás len za 99,- Sk. Radi vám tieto zašleme aj poštou alebo kuriérom.

Kúpiť si môžete katalógy rovno tu:

preview
preview
katalog
Objednávka katalógu

katalog
Objednávka katalóguProdukty firmy Abt Sportsline si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Čo poviete na úpravu Audi AS5 od renomovaného úpravcu ABT Sportsline z Nemecka? Nech sa páči, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ABT Sportsline, tak navštívte našu podstránku:

ABT Sportsline tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Audi tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Martina Englerová
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 5075x    hodnotenie: 10/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt