support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi Audi A3 TDI Clubsport Quattro. logo audi

Audi A3 TDI Clubsport Quattro.

30.May.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Audi A3 TDI Clubsport Quattro
Priaznivcom automobilov značiek Audi a Volkswagen určite neunikol 27. ročník festivalu, ktorý sa konal v Rakúskej provincii Carinthia od 21. do 25. mája pod názvom Lake Worther Tour, ktorého zámerom bolo ukázať svoj nový technologický potenciál, čo sa automobilke Audi na sto percent podarilo.

Priniesla sem totiž úplne nové prevedenie už dlhé roky zákazníkmi obľubovanej A3-ky pod názvom Audi A3 TDi Clubsport Quattro, ktorá ale asi pre obyčajného zákazníka určená nebude. Už pri prečítaní jej názvu vám určite v hlave zaznelo - TDI a sport!? To predsa nejde dokopy.

Ale Audine sa podaril naozaj unikátny kúsok, keď skombinovala naftový motor so športovým prevedením auta, čoho jasným dôkazom je aj dvoj - litrový TDi motor s priamym vstrekovaním paliva, s neuveriteľnými 224 koňmi (165kW) pri krútiacom momente 450Nm (auto s takou silou sa normálne zaraďuje do kategórie športových automobilov).
Jeho zrýchlenie je z 0 na 100km/h za 6.6 sekundy a maximálna rýchlosť sa pohybuje okolo 240km/h.

Audi A3 TDI Clubsport Quattro môžeme považovať za športové auto nie len kvôli jeho motorovému prevedeniu, ale aj pre vizáž interiéru a exteriéru.

Kým zadný spojler z výzorom športových áut DTM a rozšírený oblúk blatníkov, ktorý zdobí sada skrutiek, dodáva exteriéru dynamickosť, pretekárske sedačky vpredu a hliníkové prevedenie komponentov a radiacej páky sú snáď najvýraznejšími prvkami interiéru.

Audi A3 TDI Clubsport Quattro
Mechanici Audi pri vývoji nezabudli ani na to, že auto so silou motora akou disponuje Audi A3 TDi Clubsport Quattro, musí byť vybavené aj dielmi na najvyššej úrovni a to nie len pre tie najlepšie jazdné vlastnosti, ale aj pre najvyššiu bezpečnosť vodiča.

Preto je hnacia sila prenesená na kolesá s 20 palcovými 9J diskami s pneumatikami s rozmermi 265/30, cez šesťstupňovú manuálnu prevodovku a takzvaným Quattro systémom, čiže pohonom na všetky štyri kolesá, ktoré sú na prednej náprave brzdené keramickými kotúčmi so šesťpiestovými strmeňmi.

Pre dynamiku a komfort jazdy je do auta pridaný systém Audi Drive Select, ktorý napomáha vodičovi pri jemných zmenách nastavenia či už ESP, plynového pedálu, posilňovača riadenia či tuhosti tlmičov, počas jazdy. Pre najrýchlejšiu reakciu na zmeny rýchlosti na vozovke, je v tlmičoch použitá technológia Audi Magnetic Ride.

Pre lepšie ovládanie a väčší komfort je na šasi štvorväzbové zavesenie. Dĺžka auta je 4254mm, jeho šírka je 1825mm a výška iba 1385mm.

Audi A3 TDI Clubsport Quattro
Dizajnéri sa pri voľbe farby auta nechali inšpirovať Rakúskou vlajkou a preto si zvolili červeno-bielu.

Predná kapota, strecha a zadné dvere auta sú čisto biele a obe bočné strany sú červené, pričom na oboch predných dverách je veľká osmička bielej farby naznačujúca rok 2008.

Predný nárazník pozostáva z dvoch veľkých vzduchových nasávačov po stranách, veľkej stredovej masky, pod ktorú sa zmestili už len tri veľmi úzke nasávače uložené vedľa seba.

Bočné nasávače sú po celom obvode zdobené hliníkovou lištou, ktorá ich v spodnej časti nárazníka spája dokopy.

Celá plocha stredovej masky je vyplnená mriežkou, pričom vertikálne rozdelenie je hliníkové a horizontálne sfarbené dočierna.

Audi A3 TDI Clubsport Quattro
Oba difúzory sú vyplnené sieťkou, ktorá má tvar včelieho úľa.

Zadný nárazník je rozdelený na dve časti. Vrchná časť, červenej farby, splýva s autom, kým spodná časť, farby čiernej, krásne zvýrazňuje dve hliníkové koncovky výfuku.

Spodná časť je rozdelená na štyri menšie časti tromi zvislými priečkami, kde stredné dve časti sú prázdne a vo vonkajších dvoch sú už spomínané hliníkové koncovky.

Celú spodnú časť zdobí hliníková lišta.

Audi A3 TDI Clubsport Quattro bola na 27. ročníku festivalu Lake Worther Tour určite hlavným klincom programu, keďže prevedenie turbo-dieslového motoru v športovo ladenom aute sa nevidí len tak každý deň.

Automobilka Audi sa naozaj opäť raz predviedla pekelným kúskom.


Audi A3 TDI Clubsport Quattro

Audi A3 TDI Clubsport Quattro

Audi A3 TDI Clubsport Quattro

Audi A3 TDI Clubsport Quattro

Audi A3 TDI Clubsport Quattro

Audi A3 TDI Clubsport Quattro

Audi A3 TDI Quattro Clubsport:Wallpaper "Audi A3 2.0 TDI ClubSport Quattro" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


AUDI A3 TDI CLUBSPORT QUATTROČo poviete na Audi A3 TDI Clubsport Quattro? Nech sa páči, hlasujte:Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Audi tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Tomáš Porubský
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 24887x    hodnotenie: 70/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt