support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi AUDI A1 a performance úprava od HS Motorsport  Kfz & Technik logo audi

AUDI A1 a performance úprava od HS Motorsport Kfz & Technik

18.Jan.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Mini Cooper ONE tras sa! Pod anglickou legendou sa trasie stolička. Tentokrát prišiel vyzývateľ z Nemecka v podobe Audi A1. O tom že dizajnéri a konštruktéri z Audi si dali nesmierne záležať na ich najmenšom členovi rodiny nie je pochýb. Krásne tvary, dokonalý design poznačený prvkami svojich väčších súrodencov a celkové rozmery, vďaka ktorým dokonale zapadne do rušnej mestskej premávky spravili z Audi A1 najočakávanejšie auto roka.

Ešte pred svojou premiérou na Parížskom autosalóne v septembri t.r., tento malý kompakt od Audi pozbieral niekoľko svetových ocenení. Áno, automobil ktorý ešte nikto nemal možnosť zazrieť na vlastné oči získal ocenenia v ankete „Najvzrušujúcejšie auto roka 2010“, ktorú vyhlásil renomovaný a rešpektovaný britský magazín ´What Car?´. O popularitu a obľúbenosť najmenšieho prírastku do rodiny sa teda v Audi naozaj nemusia báť.

V sérii A1 je vďaka palete ponúkaných motorov a športovejšieho podvozku veľmi živá a obratná. Pre motoristov najzaujímavejší motor, ktorý bude používaný je 1,4 TSI (90 kW/122 k) s krútiacim momentom 200 Nm, čo v tak malom a kompaktnom aute je naozaj dostačujúci výkon. Pripravená je aj športová verzia tohto automobilu - vrcholná verzia modelu A1, ale názov S1 si Audi odkladá na lepšiu príležitosť :) . Pod kapotu poputuje koncernová technika, ktorú poznáme z modelov Volkswagen Polo GTI, Škoda Fabia RS a Seat Ibiza Cupra. Audi sa však od svojich bratrancov bude líšiť v maxime výkonu motora prepĺňaného kompresorom a turbodúchadlom. 1.4 TFSI dostane od Audi doping v podobe 5 koní viac - celkovo 185 koní (136 kW) - no hodnota maximálneho krútiaceho momentu 250 Nm pri 2000 - 4500 ot./min. zostane zachovaná.

audi a1 tuning hs motorsport

O kráse a obľúbenosti tohto vozidla Vás chcú presvedčiť aj nemeckí špecialisti HS Motorsport v spolupráci s Autohaus Kempen. Pustiť sa do horúcej novinky chce vždy veľa odvahy, skúseností a nesie to zo sebou aj množstvo rizika a dlhých hodín práce, keďže všetky úpravy sa robia úplne od začiatku, bez použitia rôznych zakúpených dielov. Zmeny sa udiali ako v exteriéri tak aj pod kapotou. Výkon 1.4 TSI je štandardne nezmenený, no za príplatok sú schopní zvýšiť výkon tohto drobca o 25koní a zvýšenie krútiaceho momentu o 50Nm, takže vodič ma k dispozícií 147 koní a „kruťák“ 250Nm. Rovnako za príplatok si môžete vybrať kvalitné brzdy značky Brembo.

Ďalšou súčasťou je podvozok H&R s pozmenenou svetlou výškou o 55 mm vpredu a 60 mm vzadu. Vďaka tomu sa znížilo aj ťažisko, a Audi získalo vynikajúce jazdné vlastnosti.

Čo upúta prvé pri pohľade na exteriér je matná šedá farba karosérie. O potešenie z celkového vzhľadu sa postarala firma CFC Styling-Station, ktorá sa postarala o potiahnutie automobilu ochrannou fóliou. O tom, že sa im výber farby veľmi podaril sa môžete presvedčiť sami na obrázkoch.

audi a1 tuning hs motorsport

V kombinácii s celkovým designom A1 pôsobí veľmi tajomne a agresívne. Najvýraznejšou zmenou designu si prešiel zadný nárazník, vybavený modifikovanou karbónovou vložkou s dvojitou koncovkou výfuku. Jej umiestnenie v strede veľmi pripomína Golf V R32, čo znova pridáva agresivite a športovému vzhľadu celého projektu.

Vzhľad zlepšujú aj disky ASA GT1 alebo GT2 veľkosti 8,5 x 18 palcov. Na diskoch sú obuté pneumatiky rozmeru 215/35 R18, podľa priania značky Vredestein Ultrac Sessanta alebo Hankook Ventus V12 Evo.

V interiéri HS Motorsport Kfz & Technik Audi A1 1,4 TSI dominujú dve kožené sedadlá Recaro Sportster CS, čalúnené do čierno-šedej.

Jediným rušivým elementom sú nálepky sponzorov na karosérii, ale v dnešnej dobe ide hlavne o sponzorov, takže chápeme aj toto zapracovanie do celkového designu. Celkovo ale ide o veľmi podarený kus s elegantným ale športovým lookom, skvelo zladené prvky a celkové spracovanie.

audi a1 tuning hs motorsport

audi a1 tuning hs motorsport

audi a1 tuning hs motorsport

audi a1 tuning hs motorsport

Fotogaléria Audi A1 v úprave od HS motorsport:


Váš názor na tuning auta Audi A1 od HS Motorsport ? Nech sa páči, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy HS Motorsport, tak navštívte našu podstránku:

HS Motorsport tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky AUDI vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Martin Ďuriš
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 8129x    hodnotenie: 5/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt