support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi Pogea Racing Audi A1 A-Force One – nadopovaná mačička logo audi

Pogea Racing Audi A1 A-Force One – nadopovaná mačička

27.Apr.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Výsadou tuningových firiem nie je úprava len veľkých, dlhých a športových vozidiel, ale nájde sa taktiež zopár firiem, najmä tých európskych, ktorým viac lahodia malé mestské autíčka. V nich sa následne podľa chuti objavujú preplňované maloobjemové agregáty, ktoré disponujú pomerne širokými možnosťami individualizácie a zvyšovania výkonnostnej krivky. Ak sa k tomu priráta zmysel pre detaily, výsledkom je vo väčšine prípadov skutočné chutný projekt. Chcete príklad? Tu ho máte – Pogea Racing Audi A1.

Jednotková Audina je ako malé mačiatko – je malé, šikovné, krásne a navyše na pohľad „malým“ motorom dokáže zahrať veľkolepé divadlo. Aj keď by sa na prvý pohľad mohlo ľahko zdať, že Audi A1 je skôr malé, než priestranné mestské autíčko, opak je pravdou. Svojimi rozmermi sa perfektne hodí na každodenné využitie v mestskej premávke. Je určený hlavne mladým vodičom, ktorí hľadajú vozidlo s charakterom, kompaktnými rozmermi a športovými vlastnosťami. Navyše, všetky tieto skvelé vlastnosti nového auta Audi A1 sú skryté za veľmi vydareným nemeckým dizajnom.

Nová Audi A1 nielenže úžasne vyzerá, ale aj jazdí! Budúci majitelia majú na výber spomedzi dvoch preplňovaných benzínových motorov a jedného dízloveho. Automobilka Audi pri tomto modeli vsadila na maloobjemové agregáty, ktoré sú podporované turbodúchadlom. V prípade tohto krásavca sa jedná o 1,4 litrový štvorvalec TFSI, ktorý produkuje 122 koní (90 kW) a až 200 Nm. Auto je navyše vybavené systémom Štart-Stop a to je teda skutočne vhodná kombinácia spotreby a výkonu práve v mestskej premávke.

AUDI A1 A-FORCE ONE POGEA RACING


Nemecký tuner Pogea Racing vykúzlil z tohto na pohľad krásneho mačiatka streetovú špecialitku, ktorá dostala projektové označenie A-Force One. Podstatné je to, že tento názov si toto auto skutočne zaslúži.

Tuner sa predovšetkým zameral na zvýšenie výkonu motora Audi A1. Ponúka preňho dva výkonnostné Upgrady. Upgrade 1 zahŕňa preprogramovanie riadiacej jednotky a športové sanie zabezpečené pomocou filtra BMC. Zaujímavosťou je, že automobilka Audi si svoje ECU jednotky riadne chráni pomocou rady hesiel, ktoré zabránia zmene nastavení jednotky. Experti z Pogea Racing však túto ochranu prelomili a výsledkom je tak cítiteľné zvýšenie výkonu – konkrétne 156 konských síl (115 kW) a 266 Nm. Osadený musel byť tiež obmedzovač maximálnej rýchlosti, ktorá je po novom 245 km/h (pozn.: 202 km/h v sérii). Upgrade 2 je ešte doplnený o dodatočný chladič a radikálnejšie nastavenie parametrov riadiacej jednotky. Vychytávkou je športový výfukový systém, ktorý je vyrobený z prakticky nezničiteľnej nehrdzavejúcej ocele US409, používanej vo vojenskom námorníctve. Systém je ukončený dvojicou okrúhlych koncoviek s priemerom 76 mm. Výkonové hodnoty po Stage 2 úpravca nezverejnil.

Budúci majiteľ má taktiež na výber z dvoch druhov podvozku. Pre športový komfort je pripravený podvozok KW Inox Line (Upgrade1) a pre čistokrvný pocit zo športovej jazdy je určený systém KW Variant 2 (Upgrade2). O kvalitné brzdenie sa môže starať kompletný brzdový systém Brembo, s vŕtanými prednými kotúčmi. Čerešničkou na torte sú maximálne štýlové a kvalitné disky OZ Alleggerita HLT v čiernom prevedení.´

Tuningová firma Pogea Racing pochádzajúca z nemeckého mesta Markdorf sa zaoberá úpravou áut nemeckej produkcie Audi. Pre vozidlá tejto značky má pripravené úpravy pomocou chiptuningu, interiérové doplnky, karbónové diely, disky, brzdové systémy atď.

audi a1 force one pogea racing

audi a1 force one pogea racing

audi a1 force one pogea racing

audi a1 force one pogea racing

audi a1 force one pogea racing

audi a1 force one pogea racing

audi a1 force one pogea racing

audi a1 force one pogea racing

pogea racing logo

Fotogaléria Audi A1 A-FORCE ONE v úprave od Pogea Racing:


Váš názor na tuning auta Audi A1 A-Force One od Pogea Racing ? Nech sa páči, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Pogea Racing, tak navštívte našu podstránku:

POGEA RACING tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky AUDI vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky: Martin Cyprian
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11213x    hodnotenie: 10/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt