support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo aston martin Aston Martin Vantage GTE: nový špeciál pre vytrvalostné preteky logo aston martin

Aston Martin Vantage GTE: nový špeciál pre vytrvalostné preteky

16.Feb.2018
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nový Astron Martin Vantage po premiére ešte nestihol ani poriadne vychladnúť a už tu máme jeho špeciálnu verziu určenú pre vytrvalostné preteky. Za meno si píše GTE a na tohtoročnú sezónu je poriadne pripravený.

Britská automobilka Aston Martin predstavila svoj najnovší vytrvalostný špeciál, ktorý má na svedomí vývojový tím Aston Martin Racing. Ten úzko spolupracoval s tímom automobilky, ktorý zabezpečoval vývoj sériového modelu Vantage. Práve aj toto je jeden z dôvodov, prečo sa oba modely verejnosti predstavili len s odstupom krátkeho času. Aston Martin Vantage GTE prichádza so sviežim vzhľadom a poriadnou náložou kvalitnej techniky. Vývojári tejto novinky smelo tvrdia, že určite prekoná svojho predchodcu.

Aston Martin Vantage GTE sa predstavil krátko po premiére sériovej verzie


Aston Martin Vantage GTE sa od sériového prevedenia síce výrazne odlišuje, no spoločné črty ako svetlá či tvarovanie kapoty a zadnej časti sa mu rozhodne nedajú uprieť. Pretekársky špeciál je posadený nižšie, má širší bodykit, prepracovanú prednú časť kvôli aerodynamike a zadnej časti dominuje karbónové krídlo a difúzor. Koncovky výfukov sa presunuli k predným blatníkom. Samozrejmosťou sú odľahčené sklá a otvory v prednej kapote.

aston martin vantage gte

Hoci všetky údaje a podrobnosti ešte nepoznáme, tvorcovia uviedli, že Vantage GTE je vybavený 4.0-litrovým prepĺňaným osemvalcom Mercedes-AMG, ktorý je naladený na výkon 530 koní. Brzdový systém pochádza zo spoločnosti Alcon. Novinka sa spolieha na podvozkové komponenty Öhlins a Michelin pre tento špeciál pripravil adekvátne obutie. Ďalšie detaily sa podľa všetkého dozvieme už čoskoro.

Krátky pohľad do interiéru presvedčí o tom, že tu je tiež všetko pripravené na vytrvalostné preteky. Neprekvapí preto rozmiestnenie jednotlivých prvkov ani strohý dizajn. Dôraz bol kladený na to najdôležitejšie teda účelnosť a bezpečnosť. Kvôli šetreniu hmotnosti tu nechýba viacero karbónových dielov, pričom z tohto materiálu je vyhotovená aj bezpečnostná klietka.

aston martin vantage gte

Záverom dodajme, že vývojári podrobili Aston Martin Vantage GTE dôkladnému testovaniu. Počas testovacích jázd sa podarilo najazdiť vyše 13 000 km a novinka bez problémov zvládla vyše 30 hodín testovacích jázd na španielskom okruhu Navarra a okruhu Sebring na Floride.

aston martin vantage gte

aston martin vantage gte

aston martin vantage gte

aston martin vantage gte

aston martin vantage gte

aston martin vantage gte

aston martin vantage gte

aston martin vantage gte

Aston Martin Vantage GTE na testovaní - okruh Sebring (Florida, USA):Aston Martin Vantage GTE na testovaní - okruh Rockingham (Northamptonshire, Anglicko):Máš auto s nevýrazným zvukovým prejavom? Pomôže ti v tom systém KUFATEC SOUND BOOSTER V8:

sound booster kufatec v8 cobra tuning


Tvoj názor na tohto športového svalca menom Aston Martin Vantage GTE? Nech sa páči, hlasuj tu:Viac informácií k možným úpravám áut značky Aston Martin vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

ASTON MARTIN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 1711x    hodnotenie: 2/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt