support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo aston martin Aston Martin Vantage GT8 - cestný športovec s dušou pretekára logo aston martin

Aston Martin Vantage GT8 - cestný športovec s dušou pretekára

14.Jun.2016
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Automobilka Aston Martin predstavila najvýkonnejší osemvalcový variant modelu Vantage GT8. V porovnaní s bežným prevedením sa môžete tešiť môžete na vyšší výkon a nižšiu hmotnosť. Inšpirácia je pritom jasná, predlohou na tvorbu modelu GT8 poslúžil pretekársky špeciál V8 Vantage GTE.

Aston Martin Vantage GT8 je určený pre všetkých, ktorí si chcú dopriať pocit, že vlastnia špeciálne športové auto. Podmienené jeho to aj tým, že vyrobených bude iba 150 kusov, ktoré určite nebudú mať núdzu o záujemcov. Aston Martin Vantage GT8 vyniká hneď v niekoľkých smeroch. Okrem toho, že ide o najvýkonnejší osemvalcový variant vhodný na bežné cesty, ide zároveň aj o najľahší Vantage vôbec. Chudnutie tohto špeciálneho modelu zobrali jeho tvorcovia naozaj vážne. Tak v sebe Vantage GT8 spája nízku hmotnosť a vysoký výkon, nechýba pritom ani upravený vzhľad.

Aston Martin Vantage GT8 bude vhodný aj na každodenné jazdenie


Novinku britskej automobilky spoznáte podľa prepracovaného bodykitu. Úprav sa dočkal predný nárazník s karbónovým spojlerom. Vzadu nájdete výrazný difúzor, na upravený bodykit nadväzujú tiež výraznejšie prahy a blatníky. Ako voliteľná výbava je pre Aston Martin Vantage GT8 pripravený aj tzv. Aero Pack, ktorého súčasťou sú stabilizačné doplnky vpredu a zadné krídlo. K vizuálnej stránke novinky ešte dodajme, že Vantage GT8 si budete môcť vybrať v troch farebných prevedeniach: sivo-modrom, zeleno-bielom a zeleno-limetkovom.

aston martin vantage gt8

Už v úvode sme spomínali, že Vantage GT8 poriadne schudol. Konkrétne môžeme hovoriť o hmotnostnej úspore 100 kg, ktorú sa podarilo dosiahnuť vďaka použitej karbónovej streche či zadnému oknu z polykarbonátu. Svoje miesto si v tomto modeli našla aj odľahčená výfuková sústava z titánu, ľahké 19-palcovoé disky a tiež odľahčené sedadlá z kompozitných materiálov. Vďaka týmto krokom sa Aston Martin Vantage GT8 môže pochváliť hmotnosťou 1 510 kg.

aston martin vantage gt8

Srdcom tejto novinky je 4.7-litrový osemvalec s výkonom 446 koní. Samozrejmosťou je pohon zadných kolies a okrem manuálnej šesťstupňovej prevodovky si môžete vybrať aj 7-stupňový automat Sportshift II s možnosťou radenia pod volantom. Výrobca uvádza, že hoci Vantage GT8 bol inšpirovaný pretekárskym špeciálom, neznamená to obmedzovanie v podobe komfortu. Vhodný bude aj na každodenné použitie a preto mu vo výbave nechýba klimatizácia či prémiový audiosystém.

aston martin vantage gt8

Dodajme, že prvé objednané kusy sa k svojim majiteľom dostanú koncom tohto roka. Aston Martin Vantage GT8 je pritom dostupný za približne 216 tisíc eur.

aston martin vantage gt8

aston martin vantage gt8

aston martin vantage gt8

aston martin vantage gt8

aston martin vantage gt8

aston martin vantage gt8

Aston Martin Vantage GT8:Aston Martin Vantage GT8 v prezentačnom videu od Carfection:Aston Martin Vantage GT8 aj s ukážkou prejavu zvukovej parády:Čo tvoj názor na túto superšportovú beštiu menom Aston Martin Vantage GT8 ?Viac informácií k možným úpravám áut značky Aston Martin vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

ASTON MARTIN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 1362x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt