support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo aston martin Aston Martin Centenary Edition Vanquish – exkluzívne športové kupé z limitovanej edície logo aston martin

Aston Martin Centenary Edition Vanquish – exkluzívne športové kupé z limitovanej edície

16.Apr.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Britskú ikonu medzi športovými vozidlami čaká rok plný osláv. Práve v tomto roku sa totiž Aston Martin dožíva svojich 100 rokov a takéto krásne jubileum sa patrí poriadne osláviť. Ako inak, než limitovanými verziami svojich modelov a niekoľkými športovými akciami, ktoré budú prehliadkou toho najlepšieho, čo sa za 100 rokov tejto značke podarilo.

Tento rok toho od automobilky Aston Martin uvidíme viac, než je obvyklé. V súvislosti s veľkolepými oslavami 100 rokov existencie uvedie automobilka na trh viacero modelov v špeciálnej limitovanej edícii. Tá ponesie názov Centenary Edition a vyznačovať sa bude nielen špeciálnymi doplnkami a špeciálnou cenou, ale aj obmedzeným počtom kusov, ktoré budú vyrobené. Tušíte správne, z každého modelu s prívlastkom Centenary Edition bude vyrobených presne 100 kusov, čo je v tomto prípade veľmi jasná symbolika. Očakávame, že dopyt po modeloch z Centenary Edition bude naozaj vysoký, pričom tieto autá budú postupom času určite naberať na hodnote práve vďaka svojej výnimočnosti. Prvou lastovičkou z rodiny výnimočných je model Vanquish Centenary Edition. Sám však v ponuke nezostane dlho a už čoskoro sa k nemu pridajú podobne upravené modely Vantage, DB9 a Rapide. Spájať ich nebude len samotný názov, ale aj spracovanie a použité materiály, pričom automobilka skutočne siahla po tom najlepšom, čo dokáže ponúknuť. Vyšší výkon však nečakajte, teraz ide iba o vzhľad, čo ale na atraktivite tejto edície vôbec neuberá.

Aston Martin Centenary Edition Vanquish: strieborné znaky a špeciálny lak


Poďme sa teda pozrieť na to, čo ponúkne Aston Martin Vanquish v limitovanej edícii Centenary Edition, ktorá bude postupne rozšírená aj na ostatné modely. V prvom rade vašu pozornosť upúta špeciálny strieborný lak, ktorého výroba trvá viac než 18 hodín. Samotné lakovanie potom prebieha ručne, špeciálnym postupom a lakovníkom trvá viac než 50 hodín. K dispozícii budú samozrejme viaceré odtiene, no vo všetkých prípadoch pôjde o laky náročné na výrobu. Jeho unikátnosť teda spoznáte aj práve cez lakovanie karosérie, Aston Martin totiž podobné laky na žiadnom zo svojich modelov doteraz nepoužil. Modely z Centenary Edition nevystavujú na obdiv len svojimi lakmi, ale aj ostatnými prvkami. Napríklad vonkajšie znaky sú vyrobené z pravého striebra, rovnako ako aj ostatné vonkajšie dekoračné lišty. Pri pohľade na tieto prvky zrejme zaplesá srdce každému pravému fanúšikovi tejto britskej značky.

aston martin vanquish centenary edition limitovaná séria edícia športové kupé

To sme sa ale nepozreli ešte do interiéru a do špeciálneho darčekového balíčka, ktorý dostane každý, kto si model z tejto jubilejnej edície kúpi. Vo vnútri na vás čaká luxusné čalúnenie v podobe jemnej kože, ktorú výrobca predtým použil len pri modeli One-77. Čalúnenie je navyše dozdobené strieborným obšitím. V kokpite nájdete tiež originálne emblémy a plaketu s poradovým číslom modelu, ktorá potvrdzuje jedinečnosť každého jedného exempláru. Ako sme už vyššie spomenuli, ku každému vozidlu Aston Martin z tejto jubilejnej edície dostanete špeciálny darčekový balík. Ten v sebe zahŕňa exkluzívne predmety s logom automobilky a označením limitovanej edície. A o čo konkrétne ide? Ku svojmu jedinečnému športovému kupé dostanete strieborné pero, exkluzívne sklenené kľúče s koženým obalom a slúchadlá Bang & Olufsen. V darčekovom balení nájdete však aj špeciálnu leštiacu handričku na striebro, aby sa vonkajšie strieborné znaky mohli stále dokonalo lesknúť.

O cene takto vyšľachteného Astonu Martin Vanquish automobilka zatiaľ neinformovala, no sme si istí, že už teraz bude k dispozícii pomerne málo kusov. Modely z Centenary Edition si bude možné zakúpiť v 46 krajinách sveta cez sieť 146 predajcov.

aston martin vanquish centenary edition limitovaná séria edícia športové kupé

aston martin vanquish centenary edition limitovaná séria edícia športové kupé

aston martin vanquish centenary edition limitovaná séria edícia športové kupé

aston martin vanquish centenary edition limitovaná séria edícia športové kupé

aston martin vanquish centenary edition limitovaná séria edícia športové kupé

Aston Martin - 100 Years of Power, Beauty, Soul (HD) - oficiálne video (www.astonmartin.com/100):Váš názor na exkluzívny Aston Martin Vanquish z limitovanej série Centenary Edition k 100. výročiu britskej automobilky ? Hlasujte tu:Viac informácií k možným úpravám áut značky Aston Martin vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

ASTON MARTIN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2302x    hodnotenie: 12/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt