support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo aston martin Aston Martin V12 Vantage S – výkonné luxusné športové kupé s nastaviteľným podvozkom logo aston martin

Aston Martin V12 Vantage S – výkonné luxusné športové kupé s nastaviteľným podvozkom

19.Jul.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Už čoskoro nahradí model V12 Vantage novinka s prívlastkom S, ktorá má už na prvý pohľad váš presvedčiť, že je v niečom výnimočná. Britská automobilka sa s V12 Vantage S chváli ako najvýkonnejším sériovo-vyrábaným modelom. Toto prvenstvo mu samozrejme právom patrí vďaka prepracovanému pohonnému ústrojenstvu, prevodovke a ostatným komponentom. Ovenčený lepšou technikou v známych tvaroch má Aston Martin V12 Vantage S namierené na vrchol ponuky a pre konkurenciu chce byť tvrdým orieškom.

Aston Martin V12 Vantage S zaujme vzhľadom aj technikou


Aston Martin V12 Vantage S zaujme úplne jednoznačne svojim ostrejším prejavom, za ktorý vďačí predovšetkým svojmu prepracovanému motoru. Pod prednou kapotou sa ukrýva agregát s označením AM28 a veľmi slušným výkonom. Jeho krútiaci moment distribuuje na kolesá zadnej nápravy najnovšia sedemstupňová prevodovka Sportshift III AMT, ktorej sa budeme tiež ešte venovať. Ide totiž o jej debut. Uchvacujúce sú tiež jazdné parametre tohto aristokratického športového kupé, takže neobídeme ani tie.

Novinka automobilky Aston Martin nechce lákať iba na vylepšenú techniku, pozornosť chce na seba pritiahnuť aj viacerými štylistickými zmenami. Tie sú badateľné najmä v prednej časti, kde tento model nabral trochu sviežejší nádych. Dizajnéri mu dopriali aj niečo navyše z útrob svojich dielní. Predná maska tohto modelu bola inšpirovaná konceptom CC100 Speedster, ktorý sa predviedol na 24-hodinových pretekoch na Nurburgringu. Vizuálne zmeny však zďaleka nie sú tým najpodstatnejším.

aston martin v12 vantage s luxusné športové kupé

Pod prednou kapotou sa usídlil prepracovaný atmosférický dvanásťvalec AM28 s výkonom až 421 kW/573 koní. Šesťlitrový agregát sa môže pochváliť aj maximálnym krútiacim momentom 620 Nm pri 5 750 ot./min. Ako sme už vyššie naznačili, dynamické vlastnosti sú naozaj úžasné. Aston Martin V12 Vantage S dokáže „letieť“ maximálnou rýchlosťou 330 km/h. Maximálku zrejme často využívať nebudete, oveľa zaujímavejšie z praktického hľadiska znie informácia, že akcelerácia z nuly na 100 km/h zaberie tomuto aristokratovi len niečo pod 4 sekundy. Neduhom moderných športových vozidiel býva často hmotnosť, Aston Martin V12 Vantage S na tom vôbec nie je tak zle a udržiava si 1 665 kilogramov. Pár kilogramov sa vývojárom podarilo ušetriť aj vďaka použitiu novej prevodovky Sportshift III AMT.

aston martin v12 vantage s luxusné športové kupé

Vývoj Astonu Martin V12 Vantage S bol aj o hre s detailmi


Ako sme už vyššie spomenuli, nová automatická prevodovka Sportshift III AMT zažíva svoj debut. Sedemstupňový automat umožňuje šoférovi zvoliť si z viacerých jazdných režimov, pod volantom nájdete umiestnené aj karbónové páčky umožňujúce radiť prevodové stupne. Jednou z hlavných predností je rýchlosť, akou nová spojka pracuje, jej ďalšou výhodou je jej nižšia hmotnosť v porovnaní s doteraz používanými prevodovkami. Miernymi zmenami prešli ale aj ostatné partie tohto vozidla. O podvozok modelu Vantage S sa postarala nemecká spoločnosť Bilstein, jeho tuhosť je navyše možné nastaviť troma rôznymi spôsobmi. Nový je tiež posilňovač riadenia ZF a stabilizačný systém, pri ktorom dobrodružnejšie povahy ocenia možnosť vypnutia.

V kokpite očakávajte kombináciu luxusu a športových doplnkov, šofér a spolujazdec sa posadia na škrupinové sedadlá s karbónovým skeletom. Z uhlíkových vláken sú vyrobené aj dekoračné prvky, ktoré dokonale ladia s koženým obkladom palubnej dosky. Svojím koreňom zostáva tento luxusný športový model skrátka aj naďalej verný...

aston martin v12 vantage s luxusné športové kupé

aston martin v12 vantage s luxusné športové kupé

aston martin v12 vantage s luxusné športové kupé

aston martin v12 vantage s luxusné športové kupé

aston martin v12 vantage s luxusné športové kupé

Aston Martin V12 Vantage S vo fotogalérii:Ako sa vám pozdáva toto výkonné športové kupé - sériovo vyrábaný Aston Martin V12 Vantage S ? Hlasujte tu:Viac informácií k možným úpravám áut značky Aston Martin vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

ASTON MARTIN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 1854x    hodnotenie: 17/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt