support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Mercedes-Benz triedy S a ASMA-design Eagle I logo

Mercedes-Benz triedy S a ASMA-design Eagle I

06.Sep.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


ASMA Design je celkom mladá dielňa špecializujúca sa na tuningové úpravy áut značky Mercedes-Benz. Na svetlo sveta priniesla už niekoľko skutočne zaujímavých úprav medveďov, ktoré priťahovali zrak všetkých, aj tých, ktorí obrovské luxusné limuzíny v láske práve nemajú. Jedným z najväčších trhákov od tejto nemeckej firmy bolo prednedávnom štvordverové kupé CLS s bodykitom nazvaným "Shark", prípadne medveď do ťažšieho terénu ML oblečený v šate "Gladiator II". Samozrejme, pri týchto dvoch bodykitoch to neskončilo, práve naopak, otvorila sa krásna cesta na pokračovanie v týchto úspechoch a ASMA Design si pre pospolitú motoristickú verejnosť pripravila bodykit toho najlepšieho a najluxusnejšieho, čo môžete od značky Mercedes-Benz očakávať, pre triedu S.

Písmeno S je v označovaní medveďov už viac ako päť desaťročí chápané ako čosi najluxusnejšie, naplnené najinteligentnejšími technológiami a vyznačujúce sa najvyššou kvalitou. Už samotný dizajn tejto limuzíny naznačuje, že sa nejedná o obyčajné auto, ale čosi skutočne výnimočné, pokojné a sebaisté, elegantné a pritom tak sebavedome ukazujúce svoju „moc“ na cestách. Zákazník si v predajni Mercedesov môže vybrať z niekoľkých motorov. Ako "najslabší" vystupuje v ponuke motorov šesťvalec s označením 320 CDI, disponujúci výkonom 235 konských síl a točivým momentom 530 Nm pri 1600 - 2400 otáčkach. S týmto "najslabším" motorom dokáže táto dva a pol tonová obluda zrýchliť z pokoja na stokilometrovú rýchlosť za 7,5 sekundy. A ak by niekoho náhodou zaujímala aj spotreba, tak kombinovaná spotreba je 8,5 litra na 100 kilometrov.

Ale pozrime sa aj na silnejšie motory, ktoré Mercedes-Benz ponúka do luxusnej limuzíny triedy S. Nie je ich práve málo, preto spomeniem len označenia ako S 350, S 450 a S 500, obe aj s možnosťou pohonu všetkých štyroch kolies, a najväčší motor s označením S 600. Avšak pre skutočného fajnšmekra a vyznávača skutočne rýchlej jazdy je pripravený bonbónik v podobe dvanásťvalca, ktorý v katalógu môžte nájsť pod označením S 65 AMG L. Toto monštrum so zdvihovým objemom šesť litrov prenáša na vozovku výkon 612 konských síl a krútiaci moment 1000 Nm cez päťstupňovú prevodovku AMG. S týmto motorom dokáže "esko" zrýchliť z pokoja na stovku za 4,4 sekundy! To je už naozaj krkolomné zrýchlenie! A keďže aj pri najslabšej verzii som spomenul spotrebu, tak prečo ju nespomenúť aj tu? S 65 AMG L má kombinovanú spotrebu už trošku šťavnatejšiu a to 14,8 litra. Tak tento má od abstinenta ďaleko... :-)

Asma Eagle
Že už aj sériový Mercedes-Benz S je špička? Omyl! Neexistuje snáď žiadne auto, ktoré by sa nedalo ešte viac vylepšiť. Výnimkou nie je ani tento medveď a vedia to aj pracovníci z firmy ASMA Design. Tým sa zdal sériový vzhľad medveďa málo športový, strohý, ba možno aj príliš snobský.

Preto dlho neváhali a na mieru ušili pre tohto elegána nový „oblek“ s pomenovaním Eagle I. Ten je dosť extravagantný, ale na to sme si už mohli pri tejto firme zvyknúť. Samozrejmosťou aj tohto bodykitu je obrovská maska začínajúca hneď pri konci kapoty a končiaca až na spodku predného nárazníka. Či je to vkusné, alebo nevkusné, tu hodnotiť asi nemusím, utvorte si vlastný názor, ale isté je, že je to skutočne osobitý a netradičný vzhľad.

Keď prechádzame pohľadom dozadu, všimneme si masívnejšie blatníky a prahy, tvoriace za prednými a pred zadnými kolesami výduchy. Tieto detaily dodávajú medveďovi ešte väčšiu silu a pomaly ale isto sa od svojho decentného sériového brata dizajnovo vzďaľuje. A to sme k tomu ešte nepripočítali aj zadný nárazník, spod ktorého vytŕčajú dve dvojité okrúhle koncovky.

Ale to ešte ani z ďaleka nie je všetko, k tomuto bodykitu so svojským futuristickým dizajnom si môže majiteľ "eskového" medveďa priobjednať aj zníženie podvozku a to o 40 milimetrov aj vpredu aj vzadu.

Samozrejme, bez kolies by to nebolo ono, takže bez nich z tejto dielne neodchádzajte. Dizajn je na Vás, v ASMA Design je viacero tvarov diskov, ale nechajte si poradiť a vyberte si kolesá s rozmerom 255/30/21 vpredu a 295/25/21 vzadu, tak to bude vyzerať ozaj cukríkovo. Teda pardón, cukríkovo asi nie, keďže toto auto nie je žiadna obyčajná detská sladkosť, ale skutočne agresívne vyzerajúci medveď... ...alebo orol...? ;-) Jednoducho ASMA Eagle I.

Asma Design Eagle I. vo fotogalérii:Aktuálny cenník doplnkov od firmy ASMA Design pre Mercedes CLS si stiahnite tu:

preview
download
[ 160 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Produktový katalóg k autu ASMA Mercedes CLS SHARK (PDF dokument):

preview
download
[ 2,1 MB ]


Čo poviete na úpravu Mercedes-Benz triedy S od Asma Design? Prosím, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ASMA Design, tak navštívte našu podstránku:

ASMA tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky MERCEDES vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MERCEDES tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Rapgowe
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 17759x    hodnotenie: 75/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt