support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Street Shark II – Mercedes CLS upravený firmou ASMA Design ! logo mercedes

Street Shark II – Mercedes CLS upravený firmou ASMA Design !

13.Mar.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Luxusných áut nie je na svete očividne dosť. Svedčí o tom aj model nemeckej automobilky Mercedes s označením CLS. Športovo ladený voz so „štipkou” luxusu, ktorý svojím extravagantným dizajnom zaujme každého fajnšmekra. Ak padlo slovo „Nemecko“, patrí sa v jeho súvislosti spomenúť ešte slovíčko tuning. Nemci plus tuning sa rovná „zbesilá jazda”. Títo „severania“ sú do úprav automobilov blázni a takmer každý ich počin končí slávnostne. Taktiež sme sa už veľakrát presvedčili o tom, že Nemcom nie je žiadne sériové auto dosť dobré a tak sa púšťajú do jeho ladenia. Tak isto nie je novinkou, že v Nemecko je krajinou tuningových firiem. Práve v tejto krajine nájdete to najlepšie, čo súčasný tuningový svet ponúka. Stačí si len vybrať. Najnovšie sa o slovo prihlásila ladičská firma ASMA Design, ktorá sa bezhlavo pustila do vyššie spomenutého auta. To, čo vzniklo, vyrazilo dych mnohým ľuďom.

MERCEDES-BENZ CLS


Maximálny štýlový a do bodky premyslený dizajn, výkonné motory a pohodlie na vysokej úrovní. To je Mercedes CLS. Táto nemecká automobilka jednoducho vie, čo sa nosí a ako zaujať. Mercedesy boli odjakživa symbolom prestížnej kvality a dokonalého dizajnu po každej stránke. Týmto smerom sa uberá aj športovo-luxusné CLS-ko.

Keďže ide o Mercedes, výkon je tu na správnom mieste. Spomedzi štyroch ponúkaných agregátov je najvýkonnejší osemvalcový 6,3-liter s visačkou AMG. Jeho výkonový potenciál siaha až k hodnote 514 koní (378 kW) pri 6800 ot./minútu a pochváliť sa môže aj hodnotou 630 Nm. „Stovka“ tomuto autu nerobí problém a ručička tachometra túto hodnotu dosiahne za krásnych 4,5 sekundy.

MERCEDES-BENZ CLS TUNING OD ASMA DESIGN


Asma CLS Street Shark II
ASMA Design, to je nemecký špecialista na automobily s trojcípou hviezdou v znaku, Mercedes-Benz. Variant jeho úprav je do dnešného dňa dostupných viac, než by si kto myslel. To, že ASMA vie, ako s „meďákmi“ nakladať, vás možno presvedčí jeho najnovšie dielo s trefným označením Shark II. Poďme sa naňho spoločne pozrieť, ale opatrne, jeho zuby sú ostré :-).

Začať inak než prednou časťou tejto parády, sa ani nedá. Čo myslíte, aká zmena sa udiala? :-D. Áno, myslíte si dobre, okrem toho, že pribudol nový predný nárazník, ASMA nainštalovala na toto auto azda najväčšiu masku chladiča, akú som kedy videl.

Najmasívnejšia časť auta sa pozná ihneď. Maska je charakteristická svojim postupným zúžením liniek smerom zhora nadol, pričom osadená je v kontraste s dvojicou veľkých otvorov na okrajoch nárazníka. V týchto otvoroch sú navyše integrované hmlové alebo halogénové svetlá...podľa želania zákazníka.

Značný tento celok, ktorý je doslova prepchatý šikmými a oblými líniami, dodáva autu maximálne vyžarujúcu agresivitu a celkovo pôsobí na človeka nezabudnuteľným a dosť nevídaným štýlom.

Asma CLS Street Shark II
Optický adrenalín pokračuje aj za hranicami predného nárazníka, kde sa prejavuje v podobe vytiahnutých blatníkov. Tie chlapcom z firmy ASMA poslúžili nielen ako dizajnová lahôdka, ale taktiež aj ako miesto, kam môžu osadiť dvojicu natiahnutých a pomerne výrazných otvorov na odvod zohriateho vzduchu od predných bŕzd. Tie majú charakter žraločích žiabrí, ako sa na poriadneho predátora patrí. Tento krok v úprave sa vo svete nikdy nestratí. Na svoje si prišli aj prahové nástavce s jemnými líniami po okrajoch, ktorých charakter je maximálne decentný a o to v tomto štýle úpravy úpravcom očividne šlo. Nenahádzať na auto len agresívne a čo najvýraznejšie prvky.

Žraločie žiabre nájdeme aj za zadnými vytiahnutými blatníkmi, ktoré si svoje miesto našli po bokoch zadného nárazníka. Zmeny sa ho dotkli len minimálne a to v podobe difúzora, ktorý bol prispôsobený pre potreby štvorice hranatých koncoviek výfuku. Tu sa krásne potvrdilo heslo „v jednoduchosti je krása“.Celú túto parádu zakončil športový podvozok, ktorý auto znižuje v rozmedzí od 35 do 50 mm a zabudnúť nesmieme ani na maximálne štýlové a do očí bijúce 20-palcové disky s počtom lúčov 8 a v luxusnom prevedení chróm. Čo k tomu viac dodať. Každý nech sa zamyslí sám ;-).

Fotogaléria Mercedes-Benz CLS AMSA Street Shark II:


Mercedes CLS Street Shark II ASMA Design v akcii:Aktuálny cenník doplnkov od firmy ASMA Design pre Mercedes CLS si stiahnite tu:

preview
download
[ 160 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Produktový katalóg k autu ASMA Mercedes CLS SHARK (PDF dokument):

preview
download
[ 2,1 MB ]


Čo poviete na Street Shark II od Asma Design? Nech sa páči, hlasujte:


Chuť na viac od ASMA Design? Tak pozrite toto video: ASMA Mercedes S-Class Eagle1 v ackii:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ASMA Design, tak navštívte našu podstránku:

ASMA tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky MERCEDES vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MERCEDES tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11817x    hodnotenie: 33/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt