support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes ASMA Design Mercedes-Benz SL R230 – veľmi netradičný medveď logo mercedes

ASMA Design Mercedes-Benz SL R230 – veľmi netradičný medveď

22.Jan.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Nemecký úpravca, ktorý si hovorí Asma Design a ktorý je po svete známy svojimi odvážnymi kreáciami, si najnovšie vybil energiu na populárnom roadstery Mercedes-Benz triedy SL. A že úpravca to s extravaganciou myslí smrteľne vážne, sa dočíta v tomto článku.

Mercedes-Benz SL


Mercedes-Benz SL AMG
Automobilka s trojcípou hviezdou v znaku je známa po celom svete. Jej začiatky sa datujú do roku 1926 a odvtedy si prešla neuveriteľnou automobilovou cestou nástrah. Môžeme povedať, že všetko zvládla bravúrne, s nadhľadom a svet sa dnes teší z obrovského množstva automobilov tejto nemeckej automobilky, ktoré sú určené pre každého jedinca na svete.

Zhruba pred siedmymi rokmi vznikol v hlavách inžinierov automobilky Mercedes-Benz nápad postaviť nenáročný, dizajnovo príťažlivý roadster s moderným a výkonným motorom. A tak sa aj stalo, vznikla nová generácia roadsterov s označením SL. Nový model SL stelesňuje tradíciu a moderné tvary plné výraznej dynamiky a športového prejavu. Tento dvojmiestny kabriolet s pevnou hliníkovou strechou vďaka svojmu chytľavému dizajnu, luxusnému a pohodlnému interiéru a živým motorom, „kráča“ s dobou. Skrátka, Mercedes-Benz SL je štýlový kabriolet, ktorý zaujme každého, kto vie oceniť moderný dizajn s množstvom nadštandardných prvkov.

Je obecne známe, že automobilka Mercedes-Benz úzko spolupracuje s úpravcom AMG, takže je jasné, že aj v prípade modelu SL pôjde o slušnú dávku výkonu.

Na výber je k dispozícií päť motorov, z toho dva padli za obeť už spomínanej firmy AMG. Najsilnejším z nich je motor s označením SL 65 AMG, ktorého základ tvorí šesťlitrový dvanásťvalec biturbo s enormným výkonom 612 konských síl (450 kW) a 1000 Nm. Vďaka takýmto hodnotám zrýchli tento dvojtonový roadster na sto kilometrovú rýchlosť za krásnych 4,2 sekundy. Komu sa to aj tak máli, nech navštívi nemeckého úpravcu Lorinser.

ASMA DESIGN A JEJ NAJNOVŠIA KREÁCIA


ASMA Design Mercedes-Benz SL
Asma R230, to je označenie najnovšieho projektu tejto nemeckej tuningovej firmy. Je to, dá sa pokojne nazvať dielo, ktoré si všimne určite každý a ktoré neostane len tak nepovšimnuté. Nový dizajn Mercedesu SL je tak nevšedný, že je až zarážajúce, ako veľmi sa vie páčiť. Asma Design opäť dokázal, ako spraviť zo „zabehnutého“ vozidla očarujúci, no hlavne extrémne „iný“ kúsok.

Celá úprava bola odštartovaná zmenou vizáže prednej časti vozidla. Určite aj „slepý“ a úplne nezainteresovaný pozorovateľ si okamžite všimne skutočne výraznú zmenu v dizajne tohto štýlového kabrioletu. Asma Design sa vydal ozaj odvážnou cestou a ukázal tak, že sa ničoho nebojí. Dopredu osadil úplne odlišný predný nárazník skombinovaný s maskou chladiča, ktorá je viac než uletená. Maska je charakteristická výraznými širokými priečkami tiahnucimi sa celou šírkou masky. To autu dodáva neuveriteľnú dávku extrémnosti, aká sa skutočne nevidí každý deň. Zvyšok nárazníka je charakteristický trojicou zaujímavo tvarovaných otvorov, ktoré sú ešte doplnené dvoma úzkymi a podlhovastými otvormi, umiestnenými po okrajoch nárazníka. Tie sa starajú o prívod chladného vzduchu k predným kotúčom. Tento krok zo strany úpravcu bol naozaj odvážny, no je vidieť, že bol uskutočnený s rozumom.

ASMA Design Mercedes-Benz SL
Ďalším krokom bola zmena vizáže „prdelky“ tohto medveďa a treba povedať, že ani tu sa úpravca nekrotil. Samozrejme, v dobrom slova zmysle. Nový zadný nárazník je preplnený najrôznejšími otvormi, pričom každý z nich má svoju špecifickú funkciu.

Bočné dva páry otvorov v podobe žraločích žiaber odvádzajú zohriaty vzduch od zadných bŕzd. Stredný komplex otvorov slúžia ako difúzor a zároveň je to miesto, kde vystupujú koncovky výfukového systému. Všetko je dokonale zladené do jedného celku, ktorý je viac než len pekným tuningovým kúskom. Čerešničkou na torte sú už len zatmavené zadné svetlomety, ktoré tak autu pridávajú na vážnosti.

Posledným „polienkom do ohňa“ bola podvozková sústava tohto vozidla. Úpravca osadil športový podvozkový kit, ktorý auto znížil o pekných 45 mm oproti sérií, čo auto pridá na vzhľade a jazdných vlastnostiach.

K tomu ešte treba prirátať luxusné trojdielne mnoholúčové disky zo „stajne“ Asma design s lešteným dizajnom, ktorých rozmery činia 9,5x20 vpredu a 11,5x20 vzadu. Exkluzivite sa medze nekladú.

ASMA Design Mercedes-Benz SL r230 ASMA Design Mercedes-Benz SL r230 ASMA Design Mercedes-Benz SL r230 ASMA Design Mercedes-Benz SL r230


Fotogaléria ASMA Design Mercedes-Benz SL AMG R230:


Váš názor na Mercedes-Benz SL R230 od Asma Design? Nech sa páči, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ASMA Design, tak navštívte našu podstránku:

ASMA tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky MERCEDES vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MERCEDES tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 7358x    hodnotenie: 25/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt