support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Mercedes-Benz ART AS55K Yaas – géčkové delo s kráľovskou korunou logo mercedes

Mercedes-Benz ART AS55K Yaas – géčkové delo s kráľovskou korunou

20.Aug.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Športová úprava automobilov je veľmi široký pojem a v dnešných časoch aj veľmi rozšírený. Upravené autá už dnes nie sú výsadou len bohatých jedincov tak, ako to bolo kedysi. Avšak aj záujem majetných občanov, v istých prípadoch, o upravené športové automobily po tých rokoch nabral trochu iný zmysel. Už neraz sme sa totiž stretli s úpravou, ktorú si objednal jeden z veľmi významných a taktiež bohatých ľudí na našej planéte. Do tejto skupiny sa naposledy pridala kráľovská rodina z Abu Dhabi, ktorá si objednala úpravu géčkového Mercedesu-Benz jedným z európskych tuningových špecialistov, firmou ART.

MERCEDES-BENZ G55 AMG


„Medvede“ triedy G boli vždy synonymom pre silu, agilitu, dravosť a exkluzívnosť, pretože konkrétne po našich cestách ich veľa nejazdí. Keď ste chceli drsne vyzerajúci offroad, o ktorom viete, že vás nenechá na žiadnom druhu cesty a v ktorom je luxus viditeľný, G-éčko je tá správna voľba. Veď nie náhodou sa tento model bavorskej automobilky stal off-roadom roku 2003.

Nový Mercedes-Benz G sa predáva s troma motormi, spomedzi ktorých je najsilnejší motor G55 v úprave AMG. Ide o motor s ôsmimi valcami do V o objeme päť a pol litra, z ktorého nemecký úpravca vydoloval výkon 507 konských síl a 700 Nm. Vďaka takémuto výkonu sa takmer 2,6 tony vážiaci offroad so stálym pohonom všetkých kolies rozbehne na sto kilometrovú rýchlosť za neuveriteľných 5,5 sekundy.

ART AS55K YAAS


ART AS55K YAAS Edition predstavuje najluxusnejšiu úpravu Géčkového Mercedesu-Benz, aká kedy brázdila svetové cesty. Kombinácia použitých materiálov a exkluzivita v podobe objednávky kráľovskej rodiny robí z tohto offroadu naozajstný šperk na štyroch kolesách. A to všetko má na svedomí nemecký tuningový špecialista, číslo jedna vo svojom obore, firma ART Tuning.

Exteriér
Pri prvom pohľade na túto limitovanú edíciu v počte jeden kus :-), si určite každý všimne to nesmierne množstvo karbónu, ktorým je toto auto doslova ovešané. Všetko má ale svoju postupnosť. V prednej časti auto dostalo karbónový výduch kapoty, novú mriežku chladiča s karbónovým lemom a rebrami z leštenej ocele, samozrejme s logom úpravcu v strede. Predné svetlomety prešli dosť výraznou zmenou, sú v podobe dvojice čočiek s bi-xenónovou technológiou svietenia. Ďalším výrazným karbónovým prvkom je predný nárazník s integrovanými štyrmi pármi svetiel denného svietenia. Nárazník ešte obsahuje prvky z leštenej ocele, ktorými sú výstuhy nárazníka, kryty svetiel a lem otvoru v nárazníku.

ART Mercedes-Benz G55 AS55K abu dhabi

Bok auta je zviditeľnený pomocou rozšírených karbónových blatníkov, ktoré sa plynulo napájajú na predný a zadný nárazník a taktiež prídavných nášľapov, vyrobených taktiež leštenej nehrdzavejúcej ocele. Skutočnou unikátnosťou na tomto vozidle je ukončenie športovej výfukovej sústavy, ktorej koncovky vyúsťujú pod oceľovými nášľapmi v podobe dvoch trojíc okrúhlych koncoviek. Karbónové sú taktiež spätné zrkadlá s prídavnými LED smerovkami a kľučky dverí. Súkromie posádky je chránené zrkadlovými fóliami Chrome Colour Window Tinting.

Zadná časť auta nie je na karbón o nič chudobnejšia ako zvyšok karosérie. Vzadu nájdeme na mieru vyrobený karbónový nárazník, ktorý taktiež obsahuje viditeľné trubkové výstuhy z leštenej ocele. Z karbónu je aj mohutný kryt rezervného kolesa a decentné krídlo na streche s integrovaným LED brzdovým svetlom. Raritou je taktiež fakt, že aj zadné svetlomety využívajú xenónovú technológiu. Všetko podľa priania kráľovskej rodiny. Performance
Pri takto exkluzívnej úprave musí byť všetko urobené na stodesať percent. Preto prišiel na rad agregát tohto tátoša. Úpravca síce neuvádza, aké zásahy vykonal v rámci zvyšovania výkonu, no uviedol aspoň konečné výkonnostné hodnoty – 620 konských síl a 880 Nm. Kryt motora je navyše z červeného karbónu s logom úpravcu v strede. Je viac než isté, že AS55K YAAS Edition je momentálne v tomto období jediným takto upraveným Mercedesom-Benz triedy G na svete.

Zvýšenie výkonu si náležite žiadalo posilnenie brzdného ústrojenstva. Dopredu tak putovali vŕtané chladené kotúče s priemerom 380 mm v kombinácií s osem-piestikovými strmeňmi ART a vzadu sa udomácnili vŕtané kotúče s priemerom 345 mm a štvor-piestikovými strmeňmi. Obutie je v podobe 22-palcových desaťlúčových diskov modelovej rady monoART1.

Interiér
Otvorením dverí tohto skvostu sa človek ocitne doslova v rozprávke. Kompletne celý interiér je „prekopaný“ šikovnými rukami dizajnérov a čalúnnikov. Vnútri nájdeme potiahnuté doslova všetko, sedadlá, športovo tvarovaný multifunkčný volant, dvere, palubovku, stredovú konzolu a panel, strechu, podlahu, atď. a to nie hocijakými materiálmi – Alcantara v odtieňoch škorice a antracit, kvalitná velúrová koža v tmavých odtieňoch a hladká nappa koža. Všetko je prešívané v odtieni oranžovej rovnako, ako doplnky z karbónu. Prahy dverí sú ozdobené hliníkovými lištami s vysvieteným nápisom ART.

ART Mercedes-Benz G55 AS55K abu dhabi

ART Mercedes-Benz G55 AS55K abu dhabi

ART Mercedes-Benz G55 AS55K abu dhabi

ART Mercedes-Benz G55 AS55K abu dhabi

ART Mercedes-Benz AS55K Yass Limited Edition 01/01:Čo poviete na tohto princa Mercedes-Benz AS55K v úprave od nemeckého ART ?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy ART, tak navštívte našu podstránku:

ART tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky MERCEDES vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MERCEDES tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 6570x    hodnotenie: 4/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt