support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo amts Auto Moto Tuning Show - AMTS Budapešť 2016 aj so slovenskou výpravou logo amts

Auto Moto Tuning Show - AMTS Budapešť 2016 aj so slovenskou výpravou

03.Apr.2016
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Otváracie podujatie sezóny maďarské Auto Moto a Tuning Show (AMTS) opäť lámalo rekordy z predchádzajúcich rokov. Najväčšie auto-moto podujatie v Maďarsku navštívilo počas troch výstavných dní až 55.000 návštevníkov, ktorí sa dozaista prišli pozrieť aj na rekordnú slovenskú výpravu.

Očakávateľne práve víkend bol drastický, konkrétne sobota prekonala až desaťročný rekord v histórii výstaviska Hungexpo, ktoré doslova praskalo vo švíkoch. AMTS takmer úplne naplnilo priestory výstaviska.

Obrovský záujem nie je náhodný. Výstavu, ktorá má za sebou úspešný jedenásty ročník, musí bystrý pozorovateľ označiť ako obsiahlu, pretože dáva priestor takmer všetkým tematikám auto-moto kultúry. Či sú to kompletne prekopané vozidlá, najnovšie premiéry sériových áut alebo motocyklov, veterány alebo pretekárske stroje, v rámci AMTS si skutočný fanúšik nájde, čo ho zaujíma. Nehovoriac o nespočetnom množstve rôznorodých programov a zaujímavostí, ktoré potešia každého od najmenších auto-moto pacientov v rodine až po akčného dedka.

Cezhraničný dosah AMTS potvrdzuje obrovský počet slovenských návštevníkov a zároveň aj viacerých video a foto štábov, ktoré dokumentovali podujatie i slovenskú účasť. Vydarená koncepcia nepotrebuje dokazovať, ale jeden príbeh je skutočne hodný spomenutia. Stánok AMTS Slovakia na výstave navštívil istý pán učiteľ na dôchodku, ktorý viac ako tridsať rokov učil na dopravnej strednej škole na východe Slovenska. Do Budapešti prišiel pozrieť motorky, môžete si predstaviť ako ho potešilo, keď natrafil na desiatky slovenských áut a účastníkov, medzi nimi na svojho bývalého študenta. Svet je malý a zdá sa, že auto-moto svet nepozná vekové ani fyzické hranice!

Osem pavilónov zastavaných stánkami takmer 300 vystavovateľov, alebo natrieskaných nevšednými vozidlami, na ploche viac ako 100.000 m2. Návštevníci mohli obdivovať, fotiť a pri niektorých kúskoch doslova skúsiť temer 2.500 vozidiel. Vonkajšie plochy výstaviska boli do posledných častí rozdelené, a tiež plné rôznych programov.

Stačila jediná vstupenka a návštevníkov čakalo nemenej ako desať podujatí, na jednom mieste! Z nich boli tri tematicky úplne nové.

Najväčší pavilón „A” už tradične patril Carstyling.hu Tuning Show, s medzinárodnou expozíciou a desiatkami tuning a autohifi stánkov. Reprezentovalo sa dohromady 16 európskych krajín, medzi nimi nijako nezaostávala pestrá slovenská expozícia, ktorá mala ponúknuť ochutnávku z našej automotívnej scény!

Hosťujúcich nemeckých tuning rozhodcov prekvapil pokrok oproti minulému roku v tejto oblasti a Sven Shulcz, zodpovedný za exponáty z Tuning World Bodensee a Essen Motor Show, toto potvrdil aj pozvánkou pre viaceré vystavené vozidlá na dominantné nemecké výstavy. V rámci Show and Shine súťaže sa úspešne umiestnili viaceré maďarské aj zahraničné vozidlá. Dve domáce stavby získali pozvanie do súťaže European Tuning Showdown (ETS). Extrémne prestavané Opel Combo a Corvette z roku 1963 s motorom z modelu Z06. Česká zostava sa tiež môže pochváliť pozvánkou na ETS, konkrétne vďaka dychberúcej prestavbe Škoda 1000MB. Áno, máme čo dobiehať, ale berme to ako výzvu! Stavajte a prerábajte, lebo zručnosťami a kreativitou nezaostávame za medzinárodnou špičkou, len sa musíme presadiť.

Desať obdivuhodných vozidiel nemeckej zostavy tvorilo skvelé pozadie pre aktuálnu kráľovnú krásy Miss Tuning, Liane Güntert, ktorá síce patrila k ozdobám podujatia, ale mala čo robiť, aby vynikla v ostrej domácej konkurencii.Víťazka súťaže krásy Miss AMTS, Ivett Burján, by ju v tomto postavení rada vystriedala a už má isté miesto v európskej súťaži krásy na Tuning World Bodensee. Okrem toho si odniesla aj krásny diamantový prsteň značky FEIL a poukážku MissQ v hodnote asi 3.300,-EUR.

Dovozcovia osobných áut prepožičali AMTS atmosféru autosalónu. Priviezli bežné modely, ale aj koncepty a prezentovali sa veľmi kvalitnými stánkami. Nestihol som navštíviť všetky importérske stánky, ale na tých, ktoré som mal možnosť navštíviť som nenašiel jediné zamknuté vozidlo. Pozoruhodné!

V rámci pavilónu „A” sa predstavila nová tematika – Kabrio výstava – s desiatkami rôznych otvorených modelov pre milovníkov jazdy bez strechy.Nechýbali pekelne drahé autá najvyšších kategórií a podľa organizátorov ešte nikdy nemali na výstave takýto počet exkluzívnych športových a luxusných áut, ako tento rok. Rôzne modely Ferrari, Lamborghini, či Koenigsegg CCX, aby som spomenul najťažšie kalibre, boli doplnené o upravené superšporty s dotykom Nimrod Luxury Cars.

Komunitné prostredie má dlhodobo silné postavenie na AMTS. V aktuálnom ročníku pribudli viaceré menšie aj väčšie zoskupenia a kluby, ktoré vystavovali najnovšie kúsky pripravené na sezónu 2016 v pavilóne „B” v tzv. Tuning Club Aréne. Pavilón bol plný áut individuálnych majiteľov, medzi nimi sa nestratili ani slovenské vozy, čo naznačuje prekvitajúce vzťahy a priateľstvá, ktoré sa rokmi vybudovali medzi komunitami a jednotlivcami z oboch krajín. Veríme, že tento rok aj my privítame desiatky maďarských vozidiel na slovenských podujatiach. Tím Fritzen Fest si prisvojil pavilón č. 16 a predstavil expozíciu nemeckých aj japonských vozidiel, ktorú v Nedeľu doplnili aj menším zrazom na vonkajších plochách okolo pavilónu.

Budapest Moto Festival naplnil pavilón „G”, pričom úroveň tohto prominentného podujatia zostáva veľmi vysoká a patrí k najfrekventovanejším častiam AMTS. Ešte vyšší počet značiek a importérov ako minulý rok posunul počet vystavovateľov na 71, ktorí prezentovali stovky motocyklov. Pre toto odvetvie a podujatie sú už charakteristické aj predajné stánky s vybavením, doplnkami a oblečením. Záujemci si mohli pozrieť motocykle značiek Aprilia, BMW, Ducati, Harley-Davidson, Honda, Husquarna, Kawasaki, Keeway, Moto Guzzi, Piaggio, Suzuki, Vespa a Yamaha. Premiéru mali dva nové modely, Africa Twin od Hondy a SV650 od Suzuki.

Aj u nás známa custom súťaž a zraz EMAT (maďarská skratka pre Zraz prestavaných motocyklov a áut) patrí k vrcholovým podujatiam AMTS, kde sa prezentujú rôzne dielne a jednotlivci svojimi fantastickými a k dokonalosti dotiahnutými kreáciami na kolesách. Popularitu a rastúce renomé EMAT-u potvrdzuje takmer stovka vystavených motocyklov v pavilóne „F”, podstatne viac ako za minulé roky. Drsnú disciplínu custom vozidiel skvele doplňuje tattoo tématika, ktorá sa v roku 2016 vrátila do spektra AMTS, pod názvom Tattoo Motorcity Show.

Na nedostatok záujemcov sa nemohli sťažovať ani Burza jazdených motocyklov a výstava veterán-motocyklov. V expozícii 150 raritných veteránov vynikol „kmeň” siedmych Indian motocyklov a tiež expozícia motocyklov maďarskej značky Méray.

Pavilón "D" poskytol priestor ajvýstave s názvom Classic Auto & Motor Show, pri ktorej už aj názov naznačuje, že išlo o prekrásne zreštaurované veterán vozidlá pochádzajúce z klubového, ale aj zberateľského prostredia. Tzv. Automobilová Veľ-koalícia opäť priniesla prezentáciu zameranú na domáce úspechy vo svetovom autopriemysle, od dizajnérskych po technologické skvosty a rôzne prezentácie z oblasti automobilového vývoja.

Návštevníci AMTS mohli byť svedkami ostrých súbojov Gymkhana na synchrónnych dráhach parkoviska pri pavilóne „A”, bezpochyby najatraktívnejšej súťaže za uplynulé roky sa zúčastnil rekordný počet jazdcov a strojov. Doplnkové programy, populárne Gym-Taxi a množstvo výhier zaistili plné tribúny aj počas prestávok.

V Sobotu sa pri pavilóne „G” uskutočnilo prvé kolo majstráku „Hungarian Stunt Riding Championship”. Na prvý pohľad atraktívna nonstop streetfighter show pre divákov, je v pozadí neúprosná súťažná disciplína. Šokovaní návštevníci odtiaľto nemuseli ďaleko a narazili na Freestyle Motocross exhibíciu, kde sa jazdci predbiehali pri viac ako 20 metrových krkolomných skokoch. Mimochodom, v zákulisí slovenských podujatí sa šepká o podobnej atrakcii aj u nás v aktuálnej sezóne.

Organizátori museli rozšíriť plochu aj pre Carstyling.hu Tuning Zraz, otvárací zraz sezóny, ktorý sa konal tiež v Sobotu. Fandovia zrazovej časti súťažili v súťaži krásy, meraní kvality (Sound Quality pohár) a decibelového výkonu (Dreambox Bass Race) ich audio zástavby. Výhercovia jednotlivých disciplín si mohli prevziať poháre na hlavnom pódiu, kde viacerí predviedli aj svoje vozidlá na legendárnej otočnej tribúne.

Hlavné pódium lákal celý víkend návštevníkov hlučným, tučným programom.Trikrát denne promenáda finalistiek súťaže Miss AMTS, nové vystúpenia tanečnej-akrobatickej skupiny Carstyling Dolls, raz denne sa šťastná návštevníčka z davu mohla tešiť z výhry úchvatného diamantu a 10 šťastlivcov z davu získalo vstupenky na preteky majstrovstiev sveta cestovných automobilov FIA WTCC na Slovakiaring-u.

Z doplnkových programov spomeňme štvorkolky, testovacie jazdy motocyklov, trojkoliek alebo jazdy zručnosti pre deti. Najmenších auto-moto fanúšikov privítalo auto-moto ihrisko sústredené v pavilóne č. 25 a jeho okolí. Nuž, takto sa vychováva nová generácia a šíri nákaza benzínom. Zaujímavým doplnením a z odborného hľadiska skutočným prínosom boli vystúpenia expertov z autopriemyslu. Vyzdvihnúť by som chcel hodnotnú snahu organizátorov pomôcť tunerom v legálnych modifikáciách a úpravách. Odborník a zároveň zástupca štátneho dopravného úradu rozdával rady a odpovedal na otázky počas prednášok, ktoré boli do posledného miesta obsadené. Táto iniciatíva je výsledok spolupráce známeho auto-moto portálu našich južných susedov Total Car a Carstyling.hu a nesie názov Street Legal. V tejto oblasti sa pripravuje určitá forma spolupráce aj u nás z iniciatívy AMTS Slovakia.

Pravidelní návštevníci a čitatelia si určite všimli, že som zatiaľ nespomenul Live Tuning, ktorý je každoročne atraktívnou súčasťou Carstyling.hu Tuning Show. V tomto ročníku sa táto atrakcia presťahovala do pavilónu č.18 a zruční majstri za tri dni pretvorili roadster BMW Z4. V súlade s úsilím legálnych úprav organizátori tiež zabezpečili, aby všetky modifikácie vykonané na vozidle boli zapísané v technickej dokumentácii vozidla a povolené príslušným úradom. Prekopaný atraktívny roadster v matnej sivej farbe vyhrala návštevníčka AMTS, ktorú vylosovali počas nedeľného finále! Nám zostáva len popriať jej šťastné kilometre s jedinečným vozidlom v sezóne 2016.

AMTS sa posunulo opäť o kúsok ďalej a aj v medzinárodnom meradle patrí k najkvalitnejším v našom regióne. Zaznamenali sme značný záujem slovenských automobilových komunít, ako aj podujatí, ktoré prejavili záujem o spoluprácu. Pripravujeme viaceré novinky v nastávajúcej sezóne a onedlho Vám prinesieme aj článok o slovenskej výprave pod novým názvom AMTS Slovakia. Názov prezrádza veľa, ale základnou zložkou tohto sveta ste Vy čitatelia a nadšenci, ktorých podporu a záujem hľadáme a patrične si ceníme!

Ak sa Vám na Auto Moto a Tuning Show páčilo, nerobte si program na marec 2017, pretože AMTS bude späť a slovenská výprava opäť nezostane nikomu nič dlžná!

amts budapest 2016 auto moto tuning show

amts budapest 2016 auto moto tuning show

amts budapest 2016 auto moto tuning show

amts budapest 2016 auto moto tuning show

amts budapest 2016 auto moto tuning show

amts budapest 2016 auto moto tuning show

amts budapest 2016 auto moto tuning show

amts budapest 2016 auto moto tuning show

amts budapest 2016 auto moto tuning show

amts budapest 2016 auto moto tuning show

amts budapest 2016 auto moto tuning show

amts budapest 2016 auto moto tuning show

amts budapest 2016 auto moto tuning show

amts budapest 2016 auto moto tuning show

amts budapest 2016 auto moto tuning show

amts budapest 2016 auto moto tuning show

amts budapest 2016 auto moto tuning show

amts budapest 2016 auto moto tuning show

amts budapest 2016 auto moto tuning show

amts budapest 2016 auto moto tuning show

amts budapest 2016 auto moto tuning show

amts budapest 2016 auto moto tuning show

Fotogaléria AMTS a slovenskej výpravy od Eperjessy photo:Fotogaléria AMTS a slovenskej výpravy od Frťa:Fotogaléria AMTS a slovenskej výpravy od Grymo photo:Fotogaléria AMTS a slovenskej výpravy od Pixelka:Fotogaléria AMTS od Maťa:Fotogaléria driftovacích áut:1. Fotogaléria AMTS - hostesky a sexy tuning girls:2. Fotogaléria AMTS - hostesky a sexy tuning girls:AMTS 18.-20.3.2016 (Official SK video) od ProstudioX:The Best off - Slovenská scéna na výstave AMTS 2016 v Budapešti:Na záver niečo ešte trošku z témy Sexy Car Wash ;-)amts logo

Viac informácií k tejto akcii vám radi poskytneme. Zoznam našich reportáží zo zrazov nájdete tu:

AKCIE a ZRAZY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Adrián Artimovič
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2034x    hodnotenie: - nehodnotený -


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt