support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes 2009 Mercedes-Benz G 55 AMG - vypýta si od vás rešpekt ! logo mercedes

2009 Mercedes-Benz G 55 AMG - vypýta si od vás rešpekt !

07.Jul.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Mercedes-Benz G


Mercedes-Benz G
Mercedes-Benz triedy G je terénne vozidlo, produkované známym nemeckým výrobcom luxusných áut značky Mercedes-Benz. Označenie G znamená v nemeckom jazyku Geländenwagen, čiže terénne vozidlo. Jeho výroba trvá už neuveriteľných 30 rokov.

Vývoj modelu začal v roku 1972 v Nemecku a Rakúsku. Od roku 1979 prebiehala výroba tohto modelu pod taktovkou pobočky Steyr-Puch. Pôvodne sa predpokladalo, že pôjde na odbyt pre nemeckú armádu. Tá sa však rozhodla pre vozy Volskwagen Iltis. Vozidlo bolo objednané iránskou armádou.

Objednávka bola neskôr zrušená a vozidlá obdržala nemecká a argentínska pohraničná armáda. V roku 1991 sa objavila luxusne vybavená trieda G (interné označenie W463).
Z pôvodného Mercedesu je odvodený aj Peugeot P4. Má rovnaký rám a karosériu, ale používa motory Peugeot. Vozidlo sa preslávilo aj ako Papamobil pápeža Jána Pavla II. Momentálne je umiestnený v Stuttgarte v múzeu Mercedes. V roku 1983 toto vozidlo vyhralo slávnu Rallye Paríž-Dakar.

Technické dáta verzie W463


Priemerná spotreba bola okolo 13 litrov na kilometer. Automobil ma rebrinový rám podvozku a 2 tuhé nápravy. Táto konštrukcia zaisťovala odolnosť a dlhú životnosť. Stúpavosť je 80%, bočný náklon 54% a nájazdové uhly sú 36 a 27 stupňov. Svetlá výška je 210 cm. Pohon predných kolies je možno prehodiť aj počas jazdy. Vozidlo bolo vybavené štvor- stupňovou prevodovkou. Od roku 1990 mala trieda G stály pohon všetkých kolies a klimatizáciu. V tomto roku sa taktiež objavili uzávierky všetkých troch diferenciálov. Od roku 2001 je vo výbave kontrola trakcie a elektronická stabilizácia. Trieda G postupne dostávala silnejšie a výkonnejšie motory, a tak sa zvyšovala jej váha.

2009 Mercedes-Benz G 55 AMG


Mercedes-Benz G 55 AMG
Nasledujúce informácie sú nedávne zmeny, Mercedes G 55 AMG od firmy Mercedes-AMG je teraz ešte viac atraktívny. Môže sa pýšiť vylepšeným a zvýšeným výkonom 373 kW/507 koní. Tento klasický offroad taktiež dostala sviežejší vzhľad.

Dodáva mu ho pripojená a prepracovaná mriežka chladiča a nové 19-palcové AMG disky, vyrobené z ľahkých zliatin. Vo vnútri zaujmú exkluzívne interiérové funkcie poslednej generácie a rôzne ďalšie doplnky ako dobrovoľný výber klimatizovaných sedadiel v kombinácii s tvarovanými koženými poduškami pre zvýšený pocit pohodlia pre pasažierov.

Súhrn niektorých posledných technológii robia z tejto klasiky od AMG stabilný ťah do budúcnosti. Vďaka integrovaniu novej riadiacej jednotky motora, výkon motora AMG 5,5 litra V8 Supercharged bol zvýšený z 368 kW/500 koní na 373 kW/507 koní, s točivým momentom zvýšeným na 700 Nm. Tak isto boli zlepšené jazdné vlastnosti tohto vozidla.
Bez akejkoľvek námahy zrýchli G 55 AMG z 0 km/h na 100 km/h za 5,5 sekundy a jeho maximálna rýchlosť musela byť elektronicky obmedzená na 210 km/h.

Vylepšená G 55 AMG taktiež ponúka vylepšené funkcie v oblasti bezpečnosti a komfortu. Napríklad Program Elektronickej Stability teraz dopĺňa novú a výkonnejšiu riadiacu jednotku motora, spolupracujúci s priečnou kontrolou akcelerácie, aby mohol umožniť precíznejšie rozlišovanie pri dynamických jazdeckých situáciách a tie sú sprevádzané ešte lepšou stabilitou vozidla. Dodatočne nové G 55 AMG prichádza s funkciou asistenčného štartu do kopca. Senzor kedykoľvek rozpozná, keď sa offroader zastaví na stúpajúcom prechode. Systém si instantne ukladá a pamätá aplikovanú brzdnú silu a využíva toto na malú chvíľku, aby dal vodičovi dostatok času na pohnutie sa z brzdenia, použitím plynového pedálu tak, že vozidlo sa s prešmykovaním nebude posúvať dozadu. Veľkou výhodou tejto technológie je, že vo väčšine prípadov eliminuje potrebu používať ručnú brzdu.

Taktné, ale efektívne dizajnové zmeny

Mercedes-Benz G 55 AMG
Nové G 55 AMG sa pýši taktnými, ale efektívnymi dizajnovými zmenami, ktoré zahŕňajú novú mriežku chladiča s tromi osobitými horizontálnymi priečkami, ktoré sú zafarbené v rovnakej farbe ako zbytok karosérie a exkluzívne pre najluxusnejšiu verziu AMG taktiež s chrómovanými vložkami.

Keď sa poprechádzame okolo auta, na prvý pohľad zaujmú nové leštené 19-palcové 5-lúčové AMG disky, vyrobené z ľahkých zliatin, zafarbené titánovo šedou farbou. Sú 9,5 palca široké a obuté na pneumatikách s rozmermi 275/55 R19 a jemne vytŕčajú z blatníkov.
Stálým štandardom firmy AMG je stylingový bodykit, do kterého patria nárazníky vo farbe karosérie a charakteristické AMG rozšírenie blatníkov.

Ďalšie doplnky zahŕňajú striekaný hliníkový set pruhov, ktoré tvoria logo AMG a dvojitá oválna koncovka výfuku, ktorá ukončuje výkonný športový výfukový systém AMG, ktoré sa vynárajú pod nástupnými lištami z nehrdzavejúcej ocele po oboch stranách vozidla. Neprehliadnuteľným znakom sily a výkonu je motor AMG 5,5 litra V8 Supercharged.

Nové tvarované sedadlá s na mieru tvarovanými koženými poduškami v štandardnej verzii

Mercedes-Benz G 55 AMG
Mercedes-Benz G 55 AMG taktiež zabodovalo exkluzívnymi charakteristickými koženými poduškami, ktoré AMG ponúka ako štandard a taktiež nový strieborný emblém na prednom operadle. Sedadlá farebne ladia s dekoratívne ladenými drevenými lištami rovnako dobre ako s volantom riadenia, ktorý je potiahnutý kožou a taktiež doplnený drevom. Rovnako je sfarbená aj páka smeroviek, na ktorej je logo G 55. Nový je aj poťah stropu vyrobený z antracitovej Alcantary. Aby sa zlepšil komfort pre pasažierov, prevažne v letných mesiacoch, boli pridané nové klimatizované sedadlá, ktoré sú dostupné po prvýkrát pre tento model.

V prospech vodičov nového G 55 AMG budú taktiež najnovšie telematické doplnky vynájdené nemeckou automobilkou Mercedes. Štandardným doplnkom pre všetky verzie je COMAND APS systém, ktorý sa pýši 6,5-palcovým farebným monitorom s vysokým rozlíšením, rapídnou HDD navigáciou s leteckým pohľadom, LINGUATRONIC na ovládanie audia, navigácie a telefonického systému, 4 GB pamäť na zložky s hudbou a slot na SD pamäťové karty. Taktiež je možné dobrovoľne si priobjednať DVD menič a univerzálny výstup pre pripojenie USB kľúču, iPodov, alebo iných audio zariadení.

Mercedes-Benz G 55 AMG je dostupný iba vo verzii s dlhou karosériou s piatimi dverami. Vozidlo bude dostupné od Septembra 2008 a bude začínať na cene 121 618 eur (vrátane DPH).

Mercedes-Benz G 55 AMG Mercedes-Benz G 55 AMG Mercedes-Benz G 55 AMG Mercedes-Benz G 55 AMG

Pozrite si obrázky upraveného Mercedes-Benz G55 firmou AMG:

Ako sa vám páči úprava od firmy AMG pre Mercedes-Benz G 55?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy AMG, tak navštívte našu podstránku:

AMG tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky MERCEDES vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MERCEDES tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: DaimlerChrysler

Autor textov: Andrej Chrenko
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 9740x    hodnotenie: 26/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt