support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Nová zbraň z arzenálu AMG - Mercedes-Benz C 63 V8. logo mercedes

Nová zbraň z arzenálu AMG - Mercedes-Benz C 63 V8.

23.Jul.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Mercedes-Benz C 63 AMG
Rodokmeň športových modelov Mercedes-Benz prezrádza, že korene spolupráce nemeckej automobilky so spoločnosťou AMG siahajú do roku 1993. A bolo to práve Céčko, ktoré pred štrnástimi rokmi odštartovalo tradíciu exkluzívnych modelov s prívlastkom AMG.

Úplne prvým automobilom s trojcípou hviezdou na chladiči a trojicou magických písmen medzi zadnými svetlami bol totiž model C 36 AMG. Nová vlajková loď triedy C má veľmi podobné označenie a predsa ide o diametrálne odlišné vozidlo. Čerstvo predstavený Mercedes-Benz C 63 AMG má totiž pod kapotou 6,2-litrový osemvalec, ktorý z neho robí najnadupanejšie Céčko v celej jeho modelovej histórii.

Novinka na prvý pohľad zaujme ostrými kontúrami povrchu prednej kapoty, modifikovanou maskou chladiča, či prepracovaným predným nárazníkom s agresívnejšie tvarovanými vzduchovými vstupmi a separovanými hmlovými svetlami. Od civilných verzií sa C 63 AMG vizuálne líši aj masívnejšími prahmi, lištou na veku batožinového priestoru, či štvoricou výfukových koncoviek, okázalo vytŕčajúcich spod zadného nárazníka.

Najvýkonnejšie aktuálne Céčko má úplne novú prednú nápravu s rozchodom kolies širším o 35 mm. Obrysy vystúpených kolies kopírujú zvýraznené lemy blatníkov, ktoré sa v extrémnej podobe stali charakteristickým štylistickým prvkom súťažnej verzie DTM.

Mercedes-Benz C 63 AMG
Multilinkové závesy zadných kolies sú modifikované s ohľadom na dynamický potenciál vozidla, čo sa tiež prejavilo na širšom rozchode kolies, v tomto prípade o 12 mm. Kompletne nové je športové pruženie AMG, ktorého charakteristika sa jednak podriadila schopnosti spoľahlivo kontrolovať vozidlo aj v hraničných jazdných situáciách a súčasne poskytuje pasažierom stále dostatočnú úroveň komfortu. Štandardným „obutím“ C 63 AMG sú agresívne štylizované 18-palcové zliatinové disky šírky 8, resp. 8,5 palca, s pneumatikami 235/40 R 18 na predných kolesách a 255/35 R 18 na kolesách zadnej nápravy.

Od roku 2005 majú prakticky všetky stuttgartské modely s prívlastkom AMG pod kapotou pohonné agregáty osemvalcovej konštrukcie, výnimku tvoria len prestížne verzie S 65 AMG, SL 65 AMG a CL 65 AMG, ktoré poháňajú motory V12. Osemvalce z Affalterbachu, pri výrobe ktorých sa uplatňuje filozofia „jeden muž – jeden motor“, ťažia z výhod vidlicového usporiadania, pričom zachovávajú poctivé vertikálne usporiadanie sacieho a výfukového traktu vo vzťahu k spaľovacím priestorom. Véosmička pod kapotou nového C 63 AMG má zdvihový objem 6 208 cm3 a dokáže z neho vyprodukovať výkon 336 kW (457 k) pri otáčkach 6 800 min-1.

Maximálny krútiaci moment 600 Nm generuje pri vyslovene športových otáčkach 5 000 min-1 a napriek tomu dokáže byť dostatočne flexibilná aj v podmienkach každodennej premávky. Vďačí za to mimoriadne lineárnemu priebehu krútiaceho momentu, keď v rozmedzí 2 000 až 6 250 otáčok za minútu neklesá jeho hodnota pod 500 Nm. Z hľadiska potreby okamžitého pružného zrýchlenia je tak agregát k vodičovi doslova veľkorysý.

Vysokovýkonnému motoru skvele sekunduje sedemstupňová automatická prevodovka AMG SPEEDSHIFT PLUS 7G-TRONIC. Okrem možnosti sekvenčného radenia prostredníctvom pádiel pod volantom, ponúka tri špecifické jazdné režimy "S" (Sport), " C" (Comfort) a "M" (Manual), umožňujúce prispôsobovať charakter jazdy zmenou spôsobu „práce“ prevodovky. Jediným tlačidlom teda môže vodič zmeniť agresívne zrýchľujúci sedan na pohodlnú limuzínu s uhladeným prejavom. O kvalitách automatickej prevodovky svedčí aj hodnota zrýchlenia na rýchlosť 100 km/h, ktorá je v prípade C 63 AMG skvelých 4,5 sekundy. Maximálna rýchlosť je elektronicky limitovaná na 250 km/h.

Mercedes-Benz C 63 AMG
Extrémny dynamický potenciál si vyžaduje extrémne brzdy. Výkonný brzdový systém AMG je charakteristický excelentnou účinnosťou a vysokou odolnosťou voči fadingu (tzv. vädnutie bŕzd), ku ktorému dochádza pri opakovanej záťaži v náročných podmienkach, napr. pri schádzaní z horských prechodov. Perforované kotúče na prednej náprave majú priemer 360 mm a spolu s masívnymi šesťpiestovými pevnými strmeňmi vypĺňajú celé viditeľné vnútro osemnásťpalcových kolies. Zadné kolesá spomaľujú štvorpiestové pevné strmene, ktoré „hryzú“ do kotúčov o priemere 330 mm.

Nový Mercedes-Benz C 63 AMG je prvým modelom AMG, ktorý disponuje trojstupňovým elektronickým stabilizačným systémom ESP s funkciou „Sport“. Inovatívny systém ponúka tri úrovne nastavenia: "ESP ON", "ESP SPORT" a "ESP OFF", pričom o aktuálne zvolenom režime vždy informuje centrálny informačný displej. ESP ON je štandardný mód, v ktorom elektronika kontroluje adhéziu jednotlivých kolies a ich individuálnym pribrzďovaním a znižovaním výkonu motora predchádza vzniku kritickej situácie. V režime ESP SPORT je stabilizačný systém tak isto v plnom rozsahu aktívny, hranica jeho účinnosti je však posunutá v záujme dosiahnutia zábavnejšieho prejavu vozidla.

V praxi to znamená, že vodič si môže napríklad užiť v zákrute pretáčavý drift a neobávať sa pritom nezvládnuteľných situácií. Elektronika totiž zasiahne plnou silou hneď ako sa vodič čo len dotkne brzdového pedálu. ESP OFF je logickým vrcholom na rebríčku agresivity jazdného prejavu auta, keď osemvalec bezočivo páli pneumatiky poháňaných kolies, bez ohľadu na ich nekresťanskú cenu a stabilizačný systém ho v tom nijako neobmedzuje. Tento režim je určený len skúseným vodičom a jeho nasadenie sa predpokladá hlavne na uzavretých okruhoch. Aj v tomto prípade je však ESP pripravené poskytnúť celý svoj bezpečnostný potenciál súčasne s prvým pribrzdením.

Mercedes-Benz C 63 AMG v celej jeho jedinečnosti si budú môcť prví šťastní majitelia dopriať začiatkom roka 2008..

Pozrite si obrázky upraveného Mercedes-Benz C 63 firmou AMG:


Wallpaper "AMG Mercedes-Benz C63" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Nový Mercedes-Benz C 63 AMG v krátkom videoklipe, niet čo dodať:Ako sa vám páči úprava od firmy AMG pre Mercedes-Benz C 63? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy AMG, tak navštívte našu podstránku:

AMG tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky MERCEDES vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MERCEDES tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: DaimlerChrysler

Autor textov: Marek Szabados
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 12000x    hodnotenie: 21/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt