support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Alfa Romeo GT X-Supero - pekelný Talian v úprave od NOVITEC logo

Alfa Romeo GT X-Supero - pekelný Talian v úprave od NOVITEC

25.Aug.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nemecký špecialista na automobily talianskej výroby, firma Novitec, si vzala do parády jeden z najkrajších produktov súčasnej automobilovej výroby. Nádherné „kupátko“ Alfa GT teda obliekli do nemeckej Haut Couture a treba uznať, že mu to skutočne pristane.

Čo sa presne skrýva pod označením X-supero? Za základ si vzali vrcholný model s motorom V6 s objemom 3,2 litra a maximálnym výkonom 183 kW (250 k). Naň primontovali mechanický kompresor, vďaka ktorému stúpol po úprave riadiacej jednotky a namontovaní ladeného nerezového výfukového potrubia maximálny výkon šesťvalca na 247 kW (337 koní).

Elegantný kabát Alfy GT dostal športový nádych vďaka originálnemu bodykitu Novitec. Predný nárazník s množstvom otvorov pre vstup náporového vzduchu dizajnom silne pripomína diel z okruhovej Alfy 165, úspešne bojujúcej vo WTCC. K nemu pasujú aj aerodynamicky optimalizované prahy a zadný nárazník. Vzhľadové zmeny dokončuje optické predĺženie strechy, nalepené na hornej hrane zadného skla, mohutné zadné krídlo na kovových nožičkách a štyri oválne koncovky športového výfukového potrubia. Teda, presnejšie, niečo malé pribudlo aj na streche a na predných svetlách, našťastie to však nie je povinné.. :o)

Malý šok pre neznalých nastáva po otvorení dverí. Po krátkom potiahnutí smerom od auta ich totiž môžete odklopiť smerom nahor. Áno, sú to momentálne tak veľmi populárne „Lambodoors“ (LSD – Lambo Style Doors). Táto úprava však môže, ale i nemusí byť súčasťou balíka X-supero.

Športový podvozok má nastaviteľnú výšku i tuhosť a vďaka nerezovému vyhotoveniu i čosi vydrží. To isté snáď platí i o devätnásťpalcových diskoch s plášťami 215/40, na ktorých tento excelentný šporťák jazdí. O modifikáciách brzdového systému sa úpravca zatiaľ nezmieňuje, so svojimi bohatými skúsenosťami však má určite i v tomto smere čo ponúknuť. No povedzte, nie je krásna..?

Celkový pohľad na Alfa GT X-supero si môžete vychutnať v tejto fotogalérii:V ponuke máme nasledovné diely:

Popis doplnkuMOC s DPH
- Krídlové dvere GT „Wings“: 71.359,-Sk / sada (2 ks) preview
- Konverzia kompresorového kitu 3.2 pre export: 293.580,-Sk / sada preview
- GT hliníkové, distančné podložky kolies so skrutkami, 15mm: 3.739,-Sk / sada (2 ks) preview
- Predná, duralová rozpera tlmičov: 5.419,-Sk / ks preview
- Sada športových pedálov s odpočívacím pedálom nohy GT: 3.949,-Sk / sada preview
- Hliníkové madlo ručnej brzdy: 2.479,-Sk / ks preview
- Novitec vysokovýkonný brzdový systém, 320mm kotúče: 92.359,-Sk / sada preview
- Novitec vysokovýkonný keramický brzdový systém, 340mm kotúče: 247.380,-Sk / sada preview
- GT Cup športový, podvozkový systém: 25.999,-Sk / sada (4 ks) preview
- Novitec športový, GT výfukový „Duplex“ systém: 28.099,-Sk / sada preview
- Novitec športový, GT výfukový „Quattro“ systém: 34.819,-Sk / sada preview


Pevne veríme, že sa tieto doplnky budú páčiť všetkým majiteľom daného modelu auta, ale samozrejme aj ostatným entuziastom a fanúšikom tuningu. Dodacie lehoty na výrobky firmy Novitec sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri niektorých týchto doplnkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

preview
Firma Novitec bola založená v roku 1989, kedy začala s vývojom a úpravou veľmi rýchleho auta FIAT Uno Turbo 1,6. Tento „showcar“ im priniesol potrebný postreh v médiách a od tohto momentu sa začala spoločnosť razantným tempom vyvíjať. Dnes počíta tento veľký tím vyše 300 zamestnancov v 32 krajinách na celom svete. NOVITEC je špecialistom na kompletné úpravy rôznych značiek áut, hlavne sústredí svoje sily ale na talianske značky ALFA ROMEO, FIAT a LANCIA. Firma dodáva jednak samostatné doplnky ako spojlery, nárazníky a rôzne motorové, podvozkové a interiérové diely, ale taktiež celé montážne sady, teda „body kity“ alebo sady spojlerov a výrobkov na konkrétne auto. V skorých deväťdesiatich rokoch minulého storočia bola založená vlastná divízia NOVITEC ROSSO, ktorá sa zaoberá extrémnymi, unikátnymi a luxusnými úpravami áut FERRARI a to jednak zovňajšku ale aj interiéru ako aj motorových a podvozkových častí. Hlavné materské sídlo firmy sa nachádza v meste Stetten, západne od Mníchova v nemeckom Bavorsku.

Výrobky firmy Novitec si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Ako sa vám pozdáva takýto tuning na Alfu GT X-supero od Novitec? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:Ak vám Nemčina alebo Angličtina nerobia veľké problémy, tak sa pozrite aj na stránky nášho partnera:

NOVITECViacej informácii k tejto novinke, aktuálnym cenám, akciám a ostatným výrobkom od firmy NOVITEC vám radi poskytneme .

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 12275x    hodnotenie: 39/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt