support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo alfa Talianske derby – Alfa Romeo 159 a LESTER tuning ! logo alfa

Talianske derby – Alfa Romeo 159 a LESTER tuning !

20.Apr.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Sériové Alfa Romeo 159

alfa_romeo_159
Talianska značka Alfa Romeo nedávno predstavila športový sedan strednej triedy s označením 159. Táto Alfa aj pri päťčlennom obsadení disponuje dostatkom miesta. Pohodlné sedadlá nezvyčajná palubná doska, to všetko poteší aj tých najnáročnejších zákazníkov. Exteriér pôsobí športovým dojmom a akoby priam „sľuboval“ zážitok z jazdy.

Bezpečnosť je prvoradá a tak si povieme ako je na tom s bezpečnosťou Alfa Romeo 159. Karoséria disponuje dobrou torznou tuhosťou a zaisťuje bezpečnosť posádke.

Aj pomocou vysoko kvalitných materiálov, laserového zvárania a pevne spojených profilov sa tento model vyniesol na špičku v pasívnej bezpečnosti.

Disponuje aj ôsmimi airbagmi, z ktorých niekoľko z nich slúži na ochranu nôh. Ďalším prvkom, ktorým sa môže táto Alfa pochváliť je množstvo bezpečnostných systémov ako známe ABS, HBA, ASR atď.

Vďaka týmto prvkom, bola Alfa 159 ohodnotená piatimi hviezdičkami v Európskom teste VDAC.

O unikátny výkon sa starajú tri zážihové jednotky. Prvou je 1,9 s výkonom 160 koní, druhou 2,2 disponujúca 185 koňmi a 260 koňová jednotka nesie označenie V6 a jej obsah je 3,2l. Dieselové motory poskytujú výkony 120koní a 150 koní (1,9 JDT). 200 koní nám predvedie dieselová 2,4-ka.

Tuning od Lestera pre Alfa Romeo 159


lester_alfa_romeo_159
Taliansky temperament nemá konca kraja. Talianska firma Lester pre nás pripravila bodykit pre takisto taliana Alfa Romeo 159, ktoré už vzbudzuje rešpekt v sériovom stave. Práve agresívny „kukuč“ vytvára prvý dojem. Preto pre nás Lester pripravil hneď dve varianty.

Prvou je štýlové nalepovacie „lízatko“ v DTM look z materiálu ABS, ktoré usmerní tok vzduchu, príjemne podfarbí športové črty tejto Alfy, a opticky auto znižuje.

Druhým variantom je nasadzovací podnárazník taktiež v štýle DTM vyrobený z plastu ABS, dodávajúci autu športovejší vzhľad a lepšiu aerodynamiku. Možno ho zakúpiť aj ako kompletný nárazník z laminátu.

Ďalším prvkom je veľmi decentná podprahová lišta z ABS plastu doplňujúca bodykit. Zadná časť stále neopúšťa DTM štýl.

Tu nás čaká podnárazník z laminátu s výrezmi pre koncovky výfuku podľa náležitého typu Alfy 159.

Vyrába sa pre typ 1,9 s ukončením výfuku naľavo, pre typ 2,4 s dvojitým ukončením výfuku vľavo resp. napravo, a špeciálny kus s výrezom širokým 170mm. Pre detailné zvýraznenie športového vzhľadu je možné zakúpiť si decentný spojler z ťažkého polyuretánu na veko kufra alebo navrch zadného skla.

Obrázky upraveného „Rómea“ od firmy Lester:


Dúfame, že sa tieto doplnky budú páčiť všetkým majiteľom tejto značky auta ale i ostatným entuziastom a fanúšikom optického tuningu. Dodacie lehoty na výrobky firmy Lester sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri niektorých týchto doplnkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Aktuálny cenník výrobkov od firmy LESTER si stiahnite tu:

preview
download
[ 396 kB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetko od firmy LESTER si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma LESTER bola založená v roku 1973 a dnes sídli v mestecku Trecate, západne od Milana v severnom Taliansku. Všetko to zacalo v malom laboratóriu na zaciatku 70-tych rokov. Bola to viac vášen, ako len práca. Robili náhradné casti pre závodné automobily ako Porsche, Stratos a Abarth 131. To bola doba, ked zacali skúmat prvé spojlery na bežných sériových autách, tak aby mohli byt viac konkurencieschopné a originálnejšie. Odvtedy však tento obchod u Lestra nabral stúpajúci trend z malého výrobného podniku na spolocnost, ktorá predáva svoje výrobky na celom svete. Odo dna, ked oslávili u Lestera 13-te narodeniny sa rozsah druhov produktov enormne rozšíril.

preview
V súčasnosti ich ponuka zahŕňa cca. 4.000 typov spojlerov, čím takmer úplne pokrývajú európsky automobilový trh. Všetky ich produkty spĺňajú aerodynamické a dizajnérske funkcie a nemenia akýmkoľvek spôsobom štruktúru daného vozidla. Spojlery Lester sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a splňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Ü berwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kra ftfahrzeug-Überwachungsverein). Taktiež je Lester schopný navrhnúť a vyrobiť špeciálne diely na základe požiadaviek klienta.

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: ALFA ROMEO / Model: GTV Spider
Značka: CITROEN / Model: Saxo
Značka: FIAT / Model: Coupe
Značka: FORD / Model: Fiesta VI
Značka: MERCEDES / Model: Vito
Značka: NISSAN / Model: 350 Z

Značka: OPEL / Model: Meriva
Značka: SMART + SMART Roadster
Značka: OPEL / Model: Tigra TwinTop
Značka: SUBARU / Model: Impreza 2003

...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely a značky áut.


Kompletná ponuka firmy Lester je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu LESTER 2004 / 2005. Tento katalóg na takmer 270 stranách môže byť váš len za 299,-Sk.

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu

preview
katalog
Objednávka katalóguDoplnky od firmy LESTER si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska.

ZOZNAM DÍLEROV


Páči sa vám bodykit na túto 159-ku od firmy Lester? Prosím, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Lester, tak navštívte našu podstránku:

LESTER tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Alfa Romeo vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

ALFA ROMEO tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Patrik Sabo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Peter Kuttner

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 36033x    hodnotenie: 69/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt