support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo alfa romeo Novitec Alfa Romeo MiTo – ako šlo vajce na vandrovku logo alfa romeo

Novitec Alfa Romeo MiTo – ako šlo vajce na vandrovku

15.Jun.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Po dlhej dobe by to chcelo zase niečo normálne a viac dostupné aj nám bežným smrteľníkom. Príkladom môže byť Alfa Romeo MiTo v podaní renomovaného nemeckého úpravcu Novitec, ktoré sa dočkalo zmien pod kapotou, na kapote a aj okolo nej. Výsledkom je 186 koní, „stovka“ za 7,4s a parádny vzhľad.

Hoďte za hlavu všetky predsudky o talianskych autách, nevšímajte si reči o večnej nespoľahlivosti a konečne si sami priznajte, že tieto autá majú jednoducho niečo do seba. Nemusia zase vynikať ohromujúcim výkonom, bezchybnými jazdnými vlastnosťami, vynikajúcou spotrebou alebo absurdným batožinovým priestorom. Tieto autá majú skutočnú dušu a svoju auru nadšenia pre akékoľvek zakázané kratochvíle šíria ďaleko okolo seba. Sú to autá so športovým srdcom ako má byť. Najnovším prírastkom do tejto rodinky áut, ktoré si človek jednoznačne kupuje srdcom než rozumom, je Alfa Romeo MiTo - rovnako ako drvivá väčšina ostatných "talianov" je naozaj vydarené. MiTo sa ani trochu nehanbí za inšpiráciu podľa výnimočného kupé 8C, ale i bez nej by bolo určite fantastické, pretože Taliani to s automobilovým dizajnom vedia ako nikto iný.

Ešte fantastickejšie sa MiTo rozhodol urobiť známy nemecký špecialista na talianske vozidlá všetkého druhu - tuner Novitec. Kompaktný športový hatchback podľa obyvateľov Apeninského polostrova mu okamžite padol do oka predovšetkým svojim atletickým poňatím exteriéru, zaujímavou paletou motorov a jednoducho tým, že je to v podstate nové auto, ktoré si napriek svojej ročnej existencii stále nachádza ďalších a ďalších priaznivcov. Novitec si nemálo uľahčil prácu tým, že sa zameral len na preplňované motorizácie (benzínovú 1.4 TB, plus turbodieslové 1.3 JTD a 1.6 JTD).

Alfa Romeo Mito Novitec

Alfa Romeo Mito Novitec

Novitec Powerjet 2 je označenie tajného receptu, vďaka ktorému sa 1400-vka za menej ako päť minút „pochlapí“ o 31 koní a 30 Nm. Všetko je riešené na báze systému Plug-and-Play, takže jednoducho len prídete, zapojíte, nahráte potrebné dáta a razom môžete skúsiť, či skutočne 186 konských síl podporených záťahom 260 Nm sa priblíži k sľubovaným 7,4 sekundám potrebných na zrýchlenie z 0 na 100 km/h. Tento čas by mal byť o necelú sekundu menší, než je tomu v prípade sériového vozidla. To sa síce nemusí zdať veľa, ale u „predkolky“ s takýmto objemom je to solídny výkon. S motorizáciou 1.3 JTD asi len tak niekto šprintovať nebude, takže kit Novitec Powerrail 5 zvyšujúci výkon z deväťdesiatich na 110 konských síl je úplne postačujúci. Podobne je na tom aj agregát 1.6 JTD, ktorý si môže pomôcť o 24 koní a 50 Nm, teda na celkových 144 koní a 370 Nm. Navyše u naftových motorov ide predsa len hlavne o „kruťák“, nie o výkon.

Doteraz sme sa venovali veciam schovaným vo vnútri tohto auta, teraz sa pozrieme na to, čo je vidieť zvonku. K motoru neoddeliteľne patrí jeho výfuk, ktorý je v prípade Novitec MiTo vyrobený z nerezu a zakončený dvojitou koncovkou tlmiča alebo alternatívne s celou rozdvojenou vetvou, ktorá vyludzuje ešte šťavnatejší zvuk.

Medzi ďalšie športovo zamýšľané vymoženosti patrí aerodynamický kit pozostávajúci z kompletných sád spojlerov pre nárazníky, boky a zadné dvere. Inými slovami, v ponuke sú nástavce predného nárazníka, nástavce prahov, prekryt zadného nárazníka imitujúci difúzor a strešný spojler na tretie dvere. Všetko to vyzerá tak prirodzene, že je až ťažké uveriť, že sa s tým MiTo nenarodilo.

Komu by to stále pripadalo ako málo, môže si objednať viaclúčové disky Novitec N8 dodávané buď v matne čiernom alebo striebornom prevedení, ktoré majú rozmer 7,5 x18 palcov a obúvajú nízkoprofilové gumy 215/35 ZR18. Využiť je možné aj športové pružiny Novitec znižujúce auto o cca 40 milimetrov, ktoré mu fantasticky seknú. K tomu je v ponuke ešte kompletný podvozok s nastaviteľnými tlmičmi, ktorý môže znížiť auto v rozpätí 35 až 65 milimetrov !!!

Alfa Romeo Mito Novitec

Alfa Romeo Mito Novitec

Alfa Romeo Mito Novitec

Alfa Romeo Mito od Novitec:

preview
Firma Novitec bola založená v roku 1989, kedy začala s vývojom a úpravou veľmi rýchleho auta FIAT Uno Turbo 1,6. Tento „showcar“ im priniesol potrebný postreh v médiách a od tohto momentu sa začala spoločnosť razantným tempom vyvíjať. Dnes počíta tento veľký tím vyše 300 zamestnancov v 32 krajinách na celom svete. NOVITEC je špecialistom na kompletné úpravy rôznych značiek áut, hlavne sústredí svoje sily ale na talianske značky ALFA ROMEO, FIAT a LANCIA.

Firma dodáva jednak samostatné doplnky ako spojlery, nárazníky a rôzne motorové, podvozkové a interiérové diely, ale taktiež celé montážne sady, teda „body kity“ alebo sady spojlerov a výrobkov na konkrétne auto. V skorých deväťdesiatich rokoch minulého storočia bola založená vlastná divízia NOVITEC ROSSO, ktorá sa zaoberá extrémnymi, unikátnymi a luxusnými úpravami áut FERRARI a to jednak zovňajšku ale aj interiéru ako aj motorových a podvozkových častí. Hlavné materské sídlo firmy sa nachádza v meste Stetten, západne od Mníchova v nemeckom Bavorsku.


Ako by ste zhodnotili úpravu Alfa Romeo MITO od talianskeho úpravcu NOVITEC ?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Novitec, tak navštívte našu podstránku:

NOVITEC tuning


Ostatné úpravy áut značky Alfa Romeo nájdete v zozname našich článkov tu:

ALFA ROMEO tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Ing. Martina Englerová
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 6715x    hodnotenie: 16/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt