support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo alfa-romeo Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio: poriadne temperamentný sedan z Talianska logo alfa-romeo

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio: poriadne temperamentný sedan z Talianska

18.Jan.2017
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Alfa Romeo Giulia je dlho očakávaným sedanom, ktorý sa nebojí ani svojej nemeckej konkurencie. Teraz však prichádza variant Quadrifoglio, ktorý predstavuje špičkové spojenie mechaniky a emócií. O tie rozhodne núdza nebude, dôkazom sú technické údaje a riešenia, ktoré tento rýchly sedan prináša. Alfa Romeo tým nepochybne nadväzuje na svoje športové modely z čias minulých.

Z Talianska prichádza poriadna konkurencia pre ostré nemecké modely. Nová Giulia Quadrifoglio si bezproblémov trúfne aj na BMW M3 a v mnohých ohľadoch ho aj prekonáva. Predstavenie ostrej verzie tohto sedanu prináša viacero prekvapení a aktuálne dokonca ide o najvýkonnejší model automobilky. Z trónu zosadzuje rýdzo športový model 8C Competizione. Sedan so „štvorlístkovým označením“ sa konkurencie rozhodne báť nemusí, nechoďme však okolo horúcej kaše a poďme sa pozrieť na jeho hlavné prednosti.

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio ponúke vysoký výkon aj prepracovaný podvozok


Alfu Romeo Giulia Quadrifoglio spoľahlivo odlíšite od bežného prevedenia vďaka výraznému bodykitu, ktorý do bodky plní svoje aerodynamické funkcie. Nejde teda iba o ozdobu, výrobca pri vývoji jednotlivých dielov využíval testovanie v aerodynamickom tuneli. Lišta predného nárazníka je dokonca aktívna v tom zmysle, že v závislosti od rýchlosti jazdy sa dokáže nakláňať tak, aby zabezpečila čo najlepšie obtekanie vzduchu okolo týchto partií.

Z pohľadu dizajnu sa môžete ďalej tešiť na výrazné otvory v prednom nárazníku, ladné bočné krivky doplnené o karbónové prvky a fantasticky spracovanú zadnú časť. Taliani dizajn jednoducho vedia novinka je dôkazom, že ho vedia aj precízne skombinovať s technikou. Príkladom je aj zadná časť, kde nájdeme karbónový spojler a výrazný difúzor. Štvorica koncoviek výfukovej sústavy vás nenechá na pochybách, že máte tú česť so športovým modelom radu Quadrifoglio. Dodajme, že z karbónu je vyrobená aj strecha a predná kapota s dodatočnými otvormi. Práve priestoru pod prednú kapotu sa budeme ďalej venovať v našej prehliadke.

alfa romeo giulia quadrifoglio

Srdcom tohto športového sedanu je 2.9-litrový šesťvalec s twin turbo prepĺňaním a vylepšenou technológiou MultiAir 2, ktorá sa stará o väčšiu efektivitu agregátu. Motor sa dokáže postarať o maximálny výkon až 505 koní, čím Giulia Quadrifoglio predháňa svoju nemeckú konkurenciu a dokonca vstupuje do vôd omnoho drahších športových modelov tých najprestížnejších značiek. Na základe tejto výbavy môžeme očakávať aj veľmi slušné parametre. Šprint z 0 na 100 km/h zvládne novinka už za 3,8 sekundy a tešiť sa môžete na maximálnu rýchlosť 307 km/h. Uveďme, že z 1 litra zdvihového objemu motora sa výrobcovi podarilo vyťažiť 174,1 koní a v prípade maximálneho krútiaceho momentu môže byť reč až o 600 Nm.

alfa romeo giulia quadrifoglio

Pri číslach ešte chvíľku zostaňme, vďaka technológii vypísania valcov je možné v prípade potreby znížiť spotrebu paliva až o 15 percent. Štandardom je 6-stupňová prevodovka, ktorá silu posiela na kolesá zadnej nápravy. Veľkou prednosťou tejto talianskej krásky je aj samotná hmotnosť, ktorá predstavuje iba 1 580 kg a opäť, aj v tomto ohľade Alfa poráža svoju konkurenciu. Či už spomenieme BMW M3 alebo Mercedes C63 AMG, obaja nemeckí konkurenti sú ťažší. Precíznym navrhnutím karosérie, podvozka a vhodným umiestnením motora sa konštruktérom podarilo docieliť rozloženie hmotnosti v pomere takmer 50:50, čo je prísľubom špičkových jazdných vlastností.

alfa romeo giulia quadrifoglio

Receptom na úspešný model, ktorý bude esom v rámci svojej triedy nie je len vynikajúci motor a prepracovaná aerodynamika. Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio sa môže pochváliť aj vynikajúco spracovaným podvozkom. Vpredu aj vzadu nechýbajú pomocné rámy ale aj upravené zavesenie kolies. V zadnej časti bolo použité jedinečné 4-prvkové zavesenie, ktoré je dielom vývojárov Alfy. Interiér nemôže byť iný než športový.

alfa romeo giulia quadrifoglio

Pochopíte to už na prvý pohľad, kedy určite neprehliadnete karbónové obklady kombinované s hliníkom a kožou. Za pozornosť určite stoja aj karbónové športové sedadlá Sparco, ktoré sa postarajú o výborné bočné vedenie. Nechýba samozrejme multimediálny systém a dobrou správou je, že stredový panel je orientovaný na vodiča. To je zárukou výborného prehľadu vo všetkých ovládacích prvkoch a ich ľahkej dostupnosti. V interiéri vám nebude chýbať ani ovládač Alfa Romeo DNA, vďaka ktorému môžete naplno využiť potenciál, ktorý vám Giulia Quadrifoglio ponúka.

alfa romeo giulia quadrifoglio

V Alfa Romeo svojim najnovším kúskom ukázali, že vývoj a výrobu športových modelov rozhodne nezabudli. Smelo budú tento model ponúkať aj na americkom trhu, kde si tento sedan svojich priaznivcov určite nájde.

alfa romeo giulia quadrifoglio

alfa romeo giulia quadrifoglio

alfa romeo giulia quadrifoglio

alfa romeo giulia quadrifoglio

alfa romeo giulia quadrifoglio

alfa romeo giulia quadrifoglio

alfa romeo giulia quadrifoglio

alfa romeo giulia quadrifoglio

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio a Chris Harris v Top Gear:Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio - akcelerácia a pružnosť:Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio - zvuk auta v móde NORMAL a RACE:Čo tvoj názor na túto Giulia Quadrifoglio od výrobcu Alfa Romeo ? Nech sa páči, hlasuj tu:


Viac informácií k možným úpravám áut značky ALFA ROMEO vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

ALFA ROMEO tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2745x    hodnotenie: - nehodnotený -


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt