support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo alfa romeo Alfa Romeo 8C Spider Novitec – kompresorový doping logo alfa romeo

Alfa Romeo 8C Spider Novitec – kompresorový doping

22.Jun.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

V dnešnom automobilovom svete existuje viacero skupín automobilov, ktorým sa pri úpravách venuje rozličná starostlivosť. Jednoducho, sú značky, ktoré sú pre úpravu veľmi atraktívne a na druhej strane existujú modely, ktorých tuning ani styling príliš nezasahuje. Z tej druhej skupiny je dnešný predstavený projekt, ktorý je v sériovej podobe taký krásny, že od úpravcu dostal len výkonnostný doping. Predstavujeme vám Alfa Romeo 8C Spider od firmy Novitec.

Alfa Romeo 8C Spider (kabrio) je jedno z mála vozidiel, ktorých atraktivita je výnimočne výrazná. Prvý zástupca rodiny 8C sa narodil už v roku 1931 a vtedy išlo o skutočne exkluzívny kúsok. Model prekypujúci sexy talianskymi krivkami ozbrojený kvalitnou technikou Maserati – takto má vyzerať čistokrvný taliansky žrebec. Model 8C Spider ponúka výrazný pôžitok z jazdy tvorený nielen úchvatným dizajnom, plnohodnotnou technikou a skvelo spracovaným interiérom, ale najmä pocitom z osedlaného „neskroteného koňa“. Model 8C je jednoducho model, ktorý zaujme každého okoloidúceho, pretože jeho výrazné krivky sa proste nedajú prehliadnuť. Už neraz sme tvrdili, že taliansky dizajn je dizajn s veľkým D.

O pohon tejto nádhery sa stará 4,7 litrová V8-čka z produkcie Maserati, ktorá dokáže vyprodukovať veľmi príjemných 450 konských síl (331 kW) a 480 Nm. Na stovku to tomuto krásavcovi trvá približne 4,2 sekundy. Na tak relatívne malé a len niečo cez 1500 kg vážiace auto je to riadna porcia výkonu. No niekomu sa aj takéto parametre mália ...

Pri tomto projekte sa nekonali žiadne úpravy zovňajšku, pretože čokoľvek naviac čo sa dizajnu týka, by nebolo vhodným krokom. Preto sa úpravca zameral výlučne na performance stránku tejto nádhery.

alfa romeo spider 8c tuning novitec

Pod prednú kapotu sa tak nasťahovali diely, ktoré majú za následok drastický nárast výkonu – upravený kompresor z dôvodu obmedzeného priestoru pod prednou kapotou so samostatným medzichladičom stlačeného vzduchu a vlastným chladičom vody. Maximálny plniaci tlak tejto sústavy je 0,37 baru. Osadené boli taktiež výkonnejšie vstrekovače, celonerezový výfukový systém s orgazmickým zvukovým prejavom a samozrejmosťou je tiež upravená riadiaca jednotka.

alfa romeo spider 8c tuning novitec

Výsledkom tejto prestavby je výkon 600 koní! (441 kW) a 588 Nm, čo predstavuje nárast o 150 koní a 100 Nm!! Auto s takouto strojovňou šprintuje na sto kilometrovú rýchlosť za 3,9 sekundy (zlepšenie o 0,3 sekundy).

Potešením je tiež plne nastaviteľný podvozkový systém – tuhosť a výška a úžasné vyzerajúce, päťlúčové disky NA3 v striebornej alebo sexy čiernej matnej farbe, vo veľkosti 21 palcov vpredu a 22 palcov vzadu.

alfa romeo spider 8c tuning novitec

alfa romeo spider 8c tuning novitec

alfa romeo spider 8c tuning novitec

alfa romeo spider 8c tuning novitec

alfa romeo spider 8c tuning novitec

novitec logo

Firma Novitec bola založená v roku 1989, kedy začala s vývojom a úpravou veľmi rýchleho auta FIAT Uno Turbo 1,6. Tento „showcar“ im priniesol potrebný postreh v médiách a od tohto momentu sa začala spoločnosť razantným tempom vyvíjať. Dnes počíta tento veľký tím vyše 300 zamestnancov v 32 krajinách na celom svete. NOVITEC je špecialistom na kompletné úpravy rôznych značiek áut, hlavne sústredí svoje sily ale na talianske značky ALFA ROMEO, FIAT a LANCIA.

Novitec dodáva jednak samostatné doplnky ako spojlery, nárazníky a rôzne motorové, podvozkové a interiérové diely, ale taktiež celé montážne sady, teda „body kity“ alebo sady spojlerov a výrobkov na konkrétne auto. V skorých deväťdesiatich rokoch minulého storočia bola založená vlastná divízia NOVITEC ROSSO, ktorá sa zaoberá extrémnymi, unikátnymi a luxusnými úpravami áut FERRARI a to jednak zovňajšku ale aj interiéru ako aj motorových a podvozkových častí. Hlavné materské sídlo firmy sa nachádza v meste Stetten, západne od Mníchova v nemeckom Bavorsku.

Ako by ste zhodnotili úpravu Alfa Romeo SPIDER 8C od talianskeho úpravcu NOVITEC ?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Novitec, tak navštívte našu podstránku:

NOVITEC tuning


Ostatné úpravy áut značky Alfa Romeo nájdete v zozname našich článkov tu:

ALFA ROMEO tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 13026x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt