support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo alfa romeo Alfa Romeo 8C Competizione - taliansky dizajn v nemeckej úprave od Wheelsandmore logo alfa romeo

Alfa Romeo 8C Competizione - taliansky dizajn v nemeckej úprave od Wheelsandmore

29.Jun.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nie je to prvý raz čo vám ukážeme tuningové dielo od nemeckého štúdia Wheelsandmore. Zároveň to ani nie je prvý raz čo sa pozrieme na upravené auto Alfa Romeo 8C Competizione. Toto sympatické talianske kupé bolo predstavené ešte v roku 2007 a aj po bezmála piatich rokoch sa môže tešiť pretrvávajúcemu záujmu zo strany tuningových firiem. Práve jej elegantný a zároveň športový vzhľad je pre mnohých úpravcov veľkou výzvou. Rovnako je to aj v tomto prípade aj keď hlavným cieľom neboli radikálne stylingové zmeny.

Nemecké tuningové štúdio s príznačným názvom Wheelsandmore sa už viac než 13 rokov venuje vzhľadovým a výkonnostným úpravám áut. Zameriavajú sa pritom väčšinou na drahšie a exotické modely, na svojom konte majú niekoľko športových modelov Ferrari, či Aston Martin. Ozajstnou čerešničkou na torte je tuningový program pre McLaren MP4-12C, ktorý firma predstavila verejnosti len nedávno. Ich najnovším počinom je Alfa 8C Competizione, ktorej sa rozhodli trochu napumpovať svaly a jemne doladiť zovňajšok kvalitnými fóliami a kolesami. Rovnaký tuningový kit bude pritom dostupný aj pre otvorenú verziu Spider, no nemôžeme vylúčiť, že pre verziu „hore bez“ si firma nechystá ešte niečo špeciálne.

Alfa Romeo 8C Competizione dostala od Wheelsandmore kvalitné fólie


Návrhári vo firme Wheelsandmore sa rozhodli zachovať pôvodný charakter tejto dravej talianskej krásky a to jej zovňajšku zasiahli len veľmi citlivým spôsobom. Jej karosériu pokryli zaujímavou fóliou v matnom bielom prevedení s ozdobným čierno-červeným pásikom s názvom firmy. Aby matná biela príjemne ladila so zvyškom, rozhodli sa, že všetky chrómové diely pokryjú matnou čiernou fóliou, čím jej dodali ešte zaujímavejší vzhľad.

alfa romeo 8c competizione wheelsandmore

Bodkou za vzhľadovými úpravami bolo osadenie 21-palcových ultraľahkých zliatinových diskov 6Sporz vlastnej výroby a opäť s matnou povrchovou úpravou. Alfa 8C Competizione dostala v rámci tejto kúry aj nové obutie – tým sú pneumatiky Hankook S1Evo s rozmermi 245/30 R21 vpredu a širšie 345/25 R21 vzadu. O niečo viac práce odviedli chlapci z Wheelsandmore pri technike, na ktorú sa práve teraz pozrieme.

Wheelsandmore dodalo Alfe Romeo 8C Competizione vyšší výkon


Aj v tomto prípade samozrejme neočakávajte príliš rozsiahle zásahy. Jasným cieľom však bolo vyťažiť z tohto kupé a jeho 4,7-litrového osemvalca viac koní, čo sa podarilo vďaka úprave elektronickej riadiacej jednotky a osadeniu ručne robenej výfukovej sústavy. Výkon po týchto zásahoch poskočil o 35 koní, rovnako ako aj maximum krútiaceho momentu, ktoré sa zdvihlo o 40 Nm.

alfa romeo 8c competizione wheelsandmore

Suma sumárum, po vyššie spomínaných úpravách pohonnej a výfukovej jednotky dosahuje Alfa 8C Competizione maximálny výkon 357 kW/485 koní a maximálny krútiaci moment 520 Nm. Týmto samozrejme starostlivosť o 8C Competizione vo Wheelsandmore neskončila, ďalšou časťou kde úpravca venoval svoju pozornosť je podvozok, kde pribudlo nové pruženie, nastaviteľné tlmiče a rôzne iné lahôdky, ktoré výrazne prispejú k lepším jazdným vlastnostiam a dennodennej použiteľnosti aj na horších cestách.

Alfa Romeo 8C Competizione po úprave vo Wheelsandmore prináša zaujímavú kombináciu stylingových a technických úprav, nemožno povedať, že by na tomto talianskom kupé odviedli málo práce. Vyzdvihnúť môžeme práve fakt, že autori tohto tuningového diela sa nesnažili prekombinovať dizajn tohto auta a zovňajšok vylepšili kvalitnými matnými fóliami. Mimochodom, ak príde do Wheelsandmore, fólie si môžete vybrať v akejkoľvek farbe a na dodané podvozkové diely máte až päť ročnú záruku.

alfa romeo 8c competizione wheelsandmore

alfa romeo 8c competizione wheelsandmore

Alfa Romeo 8C Competizione v úprave od WheelsAndMore:novitec logo

Firmu Wheelsandmore asi nepozná veľa z vás, pretože je to relatívne mladá firma z Nemecka, ktorá sa ale svojim portfóliom môže pokojne zaradiť medzi svetovú, resp. nemeckú špičku.

Náplňou jej práce je predovšetkým vývoj a následná výroba luxusných, napríklad diamantmi vykladaných ultraľahkých zliatinových diskov, špičkových brzdových systémov, podvozkov a motorových dielov ako sú chladiče, chiptuning atď. Už len samotná prezentácia produktov je ozaj úchvatná, a ak máme byť úprimní, tak si myslíme, že aj kvalita bude minimálne na takom istom stupni.

Váš názor na športové auto Alfa Romeo 8C Competizione v úprave od firmy WHEELSANDMORE ?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy WHEELSANDMORE, tak navštívte našu podstránku:

WHEELSANDMORE tuning


Ostatné úpravy áut značky Alfa Romeo nájdete v zozname našich článkov tu:

ALFA ROMEO tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Matej Klamo
Obrázky: Martin Cyprian
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 8202x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt