support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Alfa Romeo 4C - s inovatívnym hliníkovým blokom motora, sacími a vyfúkovými systémami

17.Apr.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Konečná verzia Alfa Romeo 4C bola predstavená na 83.ročníku autosalónu v Ženeve. Toto vozidlo predstavuje skutočnú podstatu športového vozidla: výkon, taliansky štýl a technickú dokonalosť, ktorá ponúka maximálnu radosť z jazdy a pocit bezpečia. Model bol navrhnutý inžiniermi Alfa Romeo a skonštruovaný v závode Maserati v Modene. Nový kompaktný automobil bude v predaji tento rok 2013. Toto sa považuje za návrat talianskych značiek do Spojených Štátov.

Alfa Romeo 4C vychádza z názvu svojich predchodcov, ktorý priniesol ovácie a údiv na autosalóne v Ženeve už v roku 2011, a to dokonca natoľko, že získal tri prestížne ocenenia: AutoBild Design Award - 2011, Nemecko, Design Award za koncept a prototypy áut - 2012, Taliansko a najprestížnejšie - What Car? - 2013, Veľká Británia.

Skratka 4C – čerpá svoju inšpiráciu, technológie a emócie z jeho predchodcu so slávnou minulosťou. Odkazuje to na veľkú tradíciu športových vozidiel Alfa Romeo. Skratky 8C a 6C v rokoch 1930 a 1940 takisto patria významným automobilom – obom pretekárskym aj cestným. Vybavené boli inovatívnymi ôsmimi a šiestimi valcami. Rozložené a zostavené pre dosiahnutie najlepšieho pomeru výkonu a hmotnosti. Patria medzi autentické superautá, ktoré majú menej ako 4kg/HP. Sú zamerané nie len na maximálny výkon ale aj na obmedzenie hmotnosti pre získanie flexibility. Alfa Romeo 4C preto využíva technológie využité v týchto športových vozidlách ako napr. uhlíkové vlákna, hliník, pohon zadných kolies a technológie najnovších štandardných modelov z Alfy Romeo, ktoré boli upravené tak, aby zvýšili športový dojem nového vozidla. To sa odrazilo aj na novom 1750 Turbo benzínovom celohliníkovom motore s priamym vstrekovaním.

Vonkajší štýl navrhnutý týmom dizajnérov z Alfa Romeo, vám okamžite pripomenie niektoré zo slávnych predchodcov nového modelu. Vyčnieva najmä 33 Stradale, auto ktoré kombinovalo extrémne technické a funkčné požiadavky s prepracovaným štýlom. Bol vybavený tzv. „oblečeným“ motorom a podvozkom s nezameniteľnými Alfa Romeo opatreniami. 4C tak dokončí cestu , ktorú započal 8C.

Interiér je navrhnutý s elementárnym dizajnom a prepracovanými materiálmi pre maximálne potešenie z jazdy. Využitie uhlíkových vlákien v interiéri vytvára centrálnu bunku, ktorá bola ponechaná s cieľom umocniť pocit z jedinečnosti technológie a nízkej hmotnosti. Kompaktné rozmery robia toto vozidlo s dvoma sedačkami skutočne unikátnym. Je dlhé takmer 4 metre, 200cm široké, 118cm vysoké s kolesami rozmiestnenými na menej ako 2,4m. Tieto rozmery slúžia na zdôraznenie kompaktnej veľkosti vozidla a dokazujú aj jeho pružnosť. Vďaka skvelej práci jeho tvorcov, má auto maximálne aerodynamické vlastnosti, vzhľadom k negatívnemu prítlakovému koeficientu, ktorý rovnako ako v pretekárskych autách, prispieva k dosiahnutiu lepšej stability pri vyšších rýchlostiach.

Vývoj motora, ktorý sa už používa aj v Quadrifoglio Verde verzii Giulietty - nový 4-valec 1750 turbobenzínový motor obsahuje inovatívny hliníkový blok a špeciálne sacie a výfukové systémy, ktoré majú za úlohu zvýšiť športový dojem vozidla. Okrem toho sa toto vozidlo môže pochváliť najmodernejším riešením vstrekovania paliva, duálnymi kontinuálnymi časovačmi ventilov a turbodúchadlom. 1750 turbo benzínový motor je spojený s inovatívnou Alfa TCT automatickou dvojitou suchou spojkou. Tieto prevody tiež možno meniť v sekvenčnom režime za použitia páčiek radenia umiestnených za volantom.

Alfa Romeo 4C vidí debut nového Alfa DNA riadenia, ktorý ma nielen tri štandardné nastavenia ako doteraz - dynamické, prírodné a pre všetky podmienky. K dispozícii máme už aj štvrtý režim - Race, navrhnutý pre zvýšenie zážitku z jazdy. Najlepšie technické a priemyselné znalosti značiek Alfa Romeo a Maserati boli využité aj pri vývoji konečnej verzii 4C. Konkrétne bola spolupráca medzi týmito značkami zameraná na integráciu Alfa Romeo, oddelenia dizajnu s výborom v závode Maserati. Stručne povedané, aj toto je charakteristický rys Alfa Romeo, značky so storočnou históriu, ktorá je naďalej jedným z najznámejších a najpopulárnejších veľvyslancov talianskych výrobkov po celom svete.

alfa romeo 4c

alfa romeo 4c

alfa romeo 4c

alfa romeo 4c

alfa romeo 4c

alfa romeo 4c

Váš názor na Alfa Romeo 4C ?Viac informácií k tejto téme vám radi poskytneme.

Pokiaľ máte záujem o ďalšie články zo sekcie auto news, navštívte našu podstránku GLOBAL AUTO NEWS.

GLOBAL AUTO NEWSVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 16584x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt