support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo alfa-romeo Alfa Romeo 4C od Pogea Racing – zvýšenie výkonu a optická úprava karbónovými dielmi pre športové kupé logo alfa-romeo

Alfa Romeo 4C od Pogea Racing – zvýšenie výkonu a optická úprava karbónovými dielmi pre športové kupé

05.Sep.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Alfa Romeo 4C si už pomaly nachádza cestu aj do tuningových štúdií. Jedným z nich je aj Pogea Racing, kde sa tomuto malému talianskemu kupé naozaj príkladne povenovali. Nemecká spoločnosť Pogea Racing dopriala modelu 4C vyšší výkon a prepracovaný aerodynamický paket vyhotovený z karbónu. Výsledok je doslova ohromujúci!

Najnovší model z dielne talianskej automobilky Alfa Romeo je určený pre všetkých, ktorým sa športová Alfa Romeo 8C zdala príliš veľká. Jej menší súrodenec ponúka zaujímavý dizajn a samozrejme lákavé jazdné vlastnosti. V Pogea Racing sa rozhodli vylepšiť takpovediac každú stránku tohto modelu a my sa pozrime ako to celé dopadlo.

Alfa Romeo 4C od Pogea Racing: jemné úpravy vzhľadu a výrazné zvýšenie výkonu


Vývoj a výroba sady vizuálneho vylepšenia prebiehala predovšetkým s ohľadom na zlepšenie aerodynamických vlastností. Myslelo sa samozrejme aj na zachovanie čo najnižšej hmotnosti, pretože tá je jednou z významných predností tohto modelu. Bola by teda škoda váhu zbytočne zvyšovať, najmä ak neupravená verzia sa môže pochváliť hmotnosťou iba 895 kg. Jednotlivé aerodynamické prvky sú teda vyrobené z karbónu a úpravca si na ich tvarovaní dal naozaj záležať. Karbónové diely rozširujúce pôvodný bodykit prispievajú k lepšiemu prítlaku jednotlivých častí a okrem toho pôsobia aj esteticky. Len dodajme, že Alfa Romeo 4C vďačí svojej nízkej hmotnosti najmä jednoliatej pevnej konštrukcii z uhlíkových vláken. Šasi tohto vozidla má iba 65 kilogramov!

alfa romeo 4c zvýšenie výkonu karbón optický tuning pogea racing

Pod kapotou tohto malého športiačika sa nachádza prepĺňaný 1.75-litrový štvorvalec ponúkajúci výkon 240 koní. V Pogea Racing sa to tvorcom tohto tuningu zdalo málo a rozhodli sa pre razantné zmeny. Výkonný štvorvalec postúpil úpravu prepĺňania, palivovej pumpy, chladenia a elektronickej riadiacej jednotky. Pridaná bola tiež nová výfuková sústava s ovládateľnou klapkou. Tieto úpravy viedli k výbornému výsledku, akým hodnota 415 konských síl nepochybne je. Pre úplnosť dodajme aj maximálny krútiaci moment, ktorý činí 450 Nm. Škoda, že sa autori týchto úprav nepochválili aj údajmi o zrýchlení, stádo 415 koní pri hmotnosti okolo 900 kilogramov sa dokáže určite postarať o poriadne divadlo. Úpravami pohonnej jednotky však starostlivosť o Alfu 4C neskončila.

alfa romeo 4c zvýšenie výkonu karbón optický tuning pogea racing

V Pogea Racing špeciálne pre tento model pripravili špeciálnu edíciu 19 a 20-palcových diskov XCUT. Zvýšenému výkonu bol prispôsobený aj podvozok, kde pribudla nastaviteľná športová sada od KW. Čo sa týka úprav interiéru, s tými ešte tvorcovia neskončili, no už teraz si z ponuky môžete vybrať hliníkové, kožené, či karbónové dekoračné prvky a kvalitné koberčeky.

Talianske kupé nabralo po tejto kúre v nemeckej spoločnosti najmä viac síl, čo je veľmi pozitívne. Výrazné zvýšenie výkonu Alfa Romeo 4C síce príliš nepotrebovala, ale nevidíme dôvod, prečo sa takýmto úpravám brániť. Najmä ak jemné krivky zovňajška zostali takmer nedotknuté...

alfa romeo 4c zvýšenie výkonu karbón optický tuning pogea racing

alfa romeo 4c zvýšenie výkonu karbón optický tuning pogea racing

pogea racing logo

Pogea Racing


Nemecká spoločnosť Pogea Racing sa úpravám motorových vozidiel venuje už od roku 1997. Spolupracuje s popredným svetovými dodávateľmi, no časť autodielov si sama produkuje. Tím tejto spoločnosti sa zameriava najmä na výkonnostné úpravy, ponúka zároveň chiptuning, ale aj vizuálne zmeny.

Ako sa Vám pozdáva celková úprava pre Alfa Romeo 4C s diskami XCUT od Pogea Racing ? Nech sa páči, hlasujte tu:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Pogea Racing, tak navštívte našu podstránku:

POGEA RACING tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky ALFA ROMEO vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

ALFA ROMEO tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2891x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt