support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo alfa romeo Alfa Romeo 159 a Brera tuning od Autodelta – váš Talian v dobrých rukách logo alfa romeo

Alfa Romeo 159 a Brera tuning od Autodelta – váš Talian v dobrých rukách

25.Feb.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Na svete je množstvo špecialistov konkrétnych automobiliek, ako napíklad Audi, BMW, Mercedes-Benz, Honda, Nissan, Toyota atď. Venujú sa hardcore-ovým performance úpravám, aby dosahovali čo najvyšší výkon a tieto autá mohli zároveň pokojne jazdiť po bežných cestách. No pozorné oko si všimne, že existuje už pomenej firiem, ktoré sa zameriavajú na vozy talianskej produkcie a tým nemyslíme Ferrari, či iné skvosty. Na mysli máme pritom celkom „bežné“ Fiaty, či Alfy Romeo. A práve o druhej spomenutej značke, Alfa Romeo, dnes bude reč v súvislosti s jej dvorným úpravcom, Autodelta.

Talianske autá sú ako drahokamy – sú krásne, pri riadnej starostlivosti trvácne a majú nezameniteľný šarm. Ich dizajn je veľmi špecifický a na mieste je tvrdenie, že je taktiež exkluzívny. Ich línie sú čisté, jemné a zároveň výrazné a dajú pocítiť svoju nevinnosť. Talianske autá už očarili nejedného človeka, no jedného konkrétneho až príliš. Medzi týchto ľudí patrí aj Jano Djelalian, zakladateľ britskej tunerskej firmy Autodelta.

Alfa Romeo Brera J5 3.2 C Autodelta


Najnovším projektom firmy Autodelta je Autodelta Brera J5 3.2 C, odvodeným od Alfa Romeo Brera. Pod kapotou sa nachádza 3,2 litrový šesťvalec, produkujúci v sérii 260 konských síl. Autodelta mu dopriala výkonný kompresor Rotrex C30-94 s chladičom, preprogramovanie riadiacej jednotky, a kompletný výfukový systém.

Teraz má Brera výkon bláznivých 352 koní a krútiaci moment 435 Nm. Auto je ešte obdarené vizuálnymi prvkami ako mohutnejší a „otvorenejší“ predný nárazník a zadný difúzor.

Alfa Romeo Brera Autodelta

Alfa Romeo Brera Autodelta

Alfa Romeo Brera Autodelta

Alfa Romeo Brera Autodelta

Alfa Romeo Brera - Autodelta J5 3.2C:

Alfa Romeo 147 Autodelta GTA AM


Známy je aj projekt Autodelta 147 GTA AM, ktorý sa objavil v programe Top Gear. Inžinieri z firmy Autodelta vytlačili zo sériového výkonu 250 koní enormných 328 koní, zväčšením objemu z 3,2 litra na 3,7 litra (!), osadením nového výfukového systému, výkonnejšej spojky, oceľového vačkového hriadeľa, atď. Samozrejmosťou je aj výkonnejší brzdový systém, športový podvozok, väčšie disky a mnoho iného.

Alfa Romeo 159 Autodelta J4 3.2C


Zabudnúť nesmieme ani na dravo vyzerajúce auto Alfa Romeo 159, podľa firmy Autodelta s označením Autodelta 159 J4 3.2 C. Pod kapotou tejto už v sérií beštie, sa nachádza 3,2 litrový šesťvalec s výkonom 260 koní a 322 Nm. To sú samozrejme veľmi pekné hodnoty, ale firma Autodelta tu nie je od toho, aby chválila sériový výkon. Húževnatému šesťvalcu preto pridala masívny kompresor, ktorý zvýšil výkon tejto športovej limuzíny na slušných 352 koní a 435 Nm! Súčasne firma osadila výkonnejšie brzdy, výškovo nastaviteľný športový podvozok a samozrejmosťou je aj nastavenie elektroniky.

Alfa Romeo 159 Autodelta

Alfa Romeo 159 Autodelta

Alfa Romeo 159 Autodelta

Alfa Romeo 159 Autodelta

Alfa Romeo 159 Autodelta

Alfa Romeo 159 - Autodelta J4 3.2C:

AUTODELTA


Firma vznikla v roku 1987, kedy sa mladý inžinier a mechanik Jano Djelalian rozhodol venovať naplno značke Alfa Romeo. V Londýne si založil malú dielňu a pomaly začal upravovať modely Alfa Romeo. Jeho rukami spočiatku prešli vozy ako Alfa Romeo SZ, Alfa Romeo GTV6, Alfa Romeo Spider atď. Postupne sa Djelalian začal zamýšľať nad tým, ako z týchto talianskych agregátov dostať čo najviac výkonu. Aj kvôli náruživým a po sile bažiacim zákazníkom, sa Jano začal hlbšie venovať úpravám týchto motorov – modifikované piesty, ventily, výfukové systémy, brzdy, podvozky atď. Výsledky jeho práce boli fenomenálne.

Samozrejmosťou bolo, že Djelalian neostal nepovšimnutý. Ako prvý si ho všimli talianske média a Jano pochopil, že môže ísť hore. J. Djelalian vedel, ako narábať s autami a preto sa pustil do vizuálnych úprav talianskych „drahokamov“. Vyvinul množstvo bodykitov a iných karosárskych doplnkov a čoraz viac majiteľov bažilo po jeho výrobkoch. Čo bol vlastne signál, že nemôže ostať pôsobiť len v Anglicku. Autodelta je dnes úspešnou firmou zaoberajúcou sa tuningovou a stylingovou úpravou vozidiel Alfa Romeo. Na svojom konte má vcelku pekné množstvo projektov.

autodelta logo

Ako by ste zhodnotili úpravu Alfa Romeo 159 a Brera od Autodelta ?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Autodelta, tak navštívte našu podstránku:

AUTODELTA tuning


Ostatné úpravy áut značky Alfa Romeo nájdete v zozname našich článkov tu:

ALFA ROMEO tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 14265x    hodnotenie: 38/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt