support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo alfa romeo Alfa Romeo 156 16V 1.8 Twin Spark - tuning by Piko logo alfa romeo

Alfa Romeo 156 16V 1.8 Twin Spark - tuning by Piko

17.Dec.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Vzťah tunera Pika a tejto, pôvodom talianskej snehobielej krásky sa zrodil v momente jej kúpy v Česku. Auto s motorom 1,8 TwinSpark s výkonom 144 koní bolo pôvodne dovezené z Talianska od istej slečny, ktorá sa o auto starala a servisovala ho tak, ako sa patrí. Avšak nie všetko je zlato, čo sa blyští a auto nebolo celý život servisované u originálneho predajcu Alfa Romeo, ale len do počtu kilometrov 80 000. A tak prišla na rad výmena bežných dielov ako sú rozvody.

Piko už nejaké autá vlastnil a keďže toto sa začalo podobať na nejaký ten väčší projekt, prišli na rad prvé úpravy. Tak, ako väčšina z nás, Piko začal menšími úpravami, pod snehovo bielu kapotu putoval otvorený vzduchový filter od amerického výrobcu Cardesign a iskru hádžu výkonné sviečky NGK, pôvodne do motorov V8. O odvod kvalitnejších spalín sa stará zákazkový karbónový výfuk od výrobcu zo Žiliny. Všetci to poznáme, ak sa niečo raz začne, len málokedy to skončí nedokončené, resp. neúplne a dvojnásobne to platí u tunerov. Piko preto pokračoval ďalej a cieľovou stanicou mal byť bodykit. Keďže sa Pikovi nič ponúkané nepáčilo a chcel vytŕčať z davu, navštívil Denisa zo Senca, ktorý už dlhšie pracuje s plastami. Uňho si Piko vybral a navrhol plastový bodykit pre svoju Alfu, ktorý onedlho putoval do Lužnej k lakyrníkovi na finálnu dorábku. Jedine prahy nepochádzajú z Pikovej hlavy, ale z dielne Carzone Specials.

V momente keď bol bodykit pripravený, Piko nezabudol ani na kvalitné obutie, na ktoré, bohužiaľ, ešte veľa „tunerov“ zabúda. Asi si ešte neuvedomili, že do blatníkov zapadnuté kolesá popri mohutnom bodykite nevyzerajú vôbec dobre. To ale nie je Pikov prípad a do podbehov nasťahoval chrómové 16“ disky ATP. To však bolo niekedy. Piko s takto upravenou Alfou nejakú chvíľu jazdil, no túlavé mačky a voľne žijúce zajace mu bohužiaľ, aj jeho prednému nárazníku, značne znepríjemnili život, no na druhej strane bol donútený vymyslieť niečo iné, nové a sviežejšie. Auto tak putovalo do dielne, kde sa mu o nárazník dokonale postaral kamarát Ivan. Ak prešiel opravou nárazník, prečo by nemohlo dôjsť na výmenu aj iných plastov? Piko sa rozhodol bodykit viac prispôsobiť kontúram auta a tak pôvodné prahy museli preč a na ich miesto prišli prahové nástavce vlastného návrhu, opäť v dielni Denisa zo Senca.

Alfa 156 Twin Spark 1.8 16V počas úprav:


Ako sa hovorí, každá reakcia vyvoláva akciu a ináč to nebolo ani v prípade Pika. Po miernej reštylizácii bodykitu, prišiel opäť raz rad na obutie tejto „zimnej“ krásky. Piko sa tentoraz rozhodol pre niečo väčšie a rozhodnutie padlo na divíziu velikána O.Z., značku MSW, konkrétne model 20/5 v dvojfarebnej kombinácii a vo veľkosti 17“. Nové obutie okamžite znamenalo výraznejšie odkrytie útrob podvozku a Piko to takto nemohol nechať. Dopredu sa preto nasťahovali výkonnejšie brzdy Brembo z Alfy Romeo 156 2,5 V6, ktorým následne doprial brzdové komponenty firmy EBC Brakes (kotúče a doštičky EBC Green Stuff). Predtým, než sa Piko pustil do interiéru, doprial ešte autíčko nové „oči“ v podobe predných tmavých svetlometov Dectane s LED denným svietením a zadnej čírej optiky.

Pikovi sa počas úprav naskytol veľmi výhodný obchod v podobe svetlých kožených tvarovaných sedačiek MOMO z inej Alfy. Ako sa hovorí, no nekúp to! :-). Piko ešte taktiež nalakoval niektoré plasty v interiéri na bielo, aby to ladilo so zvyškom auta.

Čo by to bolo za mašinu bez poriadneho audia. Piko je zástanca kvalitnej muziky a neznáša tie kolotočárske zostavy v niektorých „tuningových“ autách. Preto to vzal do vlastných rúk a začal s výberom komponentov. Srdcom celej audio parády je DVD rádio so 4,3 palcovým displejom americkej značky DP s výkonom 4x75 wattov, ktoré napája mohutný subwoofer domácej výroby s komponentmi Bose. Tomu v interiéri asistuje dohromady ešte 10 reproduktorov značky Bose. Je nutné povedať, že Piko sa s touto Alfou skutočne pohral, no na druhej strane ho ešte čaká poriadny kus cesty smerujúci k dokonalosti. Piko má už teraz v hlave ďalšie úpravy, ktoré plánuje odštartovať na jar. Prezradíme vám napríklad, že na jar sa budú montovať znížené športové pružiny Eibach ;-).

alfa romeo 156 twin spark 16v tuning piko


Pokiaľ sa chceš stať aj ty členom ITALY CARS CLUB, navštív a zaregistruj sa na www.italycarsclub.sk


TECHNICKÉ INFORMÁCIE AUTA PRED ÚPRAVOU
Auto – výrobca a typ: ALFA ROMEO 1.8 16V TWIN SPARK
Motor: 1747ccm
Výkon: 103kW (140k) pri 6500ot./min.
Krútiaci moment: 164Nm pri 3900ot./min.
Maximálna rýchlosť: 205km/h
Zrýchlenie: z 0 na 100km/h za 9,4s
Hmotnosť: 1240kg
Disky (značka, typ, veľkosť): Plechové 15" Alfa Romeo
Pneumatiky (značka, typ, veľkosť): 185/65VR15 Dunlop
Typ karosérie:Sedan
Farba:biela
Audio: SONY, CD
TECHNICKÉ INFORMÁCIE AUTA PO ÚPRAVE
Motor: 1747ccm
Výkon: 114kW (155k)
Krútiaci moment: 180Nm pri 5000ot./min.
Maximálna rýchlosť: 215 Km/h
Zrýchlenie: z 0 na 100km/h za 8,9s
Hmotnosť: 1250kg
Disky (značka, typ, veľkosť): viaclúčové disky MSV OZET R17
Pneumatiky (značka, typ, veľkosť): Dunlop 17"
Typ karosérie:Sedan
Farba:biela
Audio: DVD rádio značka je americká DP video 4*75watt 4,3 dotykový display
odnímateľný panel…repro Bose, subwoofer je domácej výroby Bose, 10ks repro, stavané na kvalitu
Tuning doplnky – výrobca a typ: spojlere vyrobené na objednávku, bočné prahy Carzone
svetlá číre vpredu aj vzadu. Komplet kožené sedačky Momo, ktoré nahradili klasické látkové
brzdy predné sú vymenené z výkonnejšej verzii 2,5 V6 za kotúče EBC, brzdové obloženie EBC green,
výfuk je karbónový od výrobcu zo Žiliny...zvody originál. Termo páska na zvodoch je z USA Cardesign
kupovaná osobne takisto aj športový vzduchový filter K&N


alfa romeo 156 twin spark 16v tuning piko

alfa romeo 156 twin spark 16v tuning piko

alfa romeo 156 twin spark 16v tuning piko

Alfa Romeo 156 Twin Spark 1.8 16V tuning by Piko:Ak vás tento článok zaujal, a máte aj vy vlastné upravené auto, a chceli by ste nám ho ukázať,
a zapojiť sa tým aj do súťaže, môžete si prečítať tento článok...


Recenzie

...v ktorom sa dozviete informácie nielen o podmienkach, ale aj o vašej šanci na výhru!Vaše recenzie skompletizované podľa našich stanovených podmienok, nám zasielajte na elektronickú adresu:

redakcia@tuning.sk

alebo

info@tuning.skKaždá zverejnená recenzia (schválená redakciou TUNING.sk) bude odmenená nákupnou poukážkou v hodnote

33,-€ (1000,-Sk)

v predajni COBRA TUNING.sk s.r.o.Čo poviete na Alfa Romeo 156 Twin Spark od tunera s prezývkou ´piko´ ? Prosíme, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám áut ALFA ROMEO, tak navštívte našu podstránku:

ALFA ROMEO tuning


Viac informácií k vašim upraveným autám vám radi poskytneme. Zoznam vašich upravených áut nájdete na našich podstránkach tu:

VAŠE UPRAVENÉ AUTÁ


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 45403x    hodnotenie: 284/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt