support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Alfa Romeo Alfa Romeo 147 JMS race look - tuning a styling pre temperamentného Taliana. logo Alfa Romeo

Alfa Romeo 147 JMS race look - tuning a styling pre temperamentného Taliana.

13.Jun.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Alfa 24 HP
Určite každý z vás pozná automobilovú značku Alfa Romeo. Dovolíme si však povedať, že málo kto z vás vie aspoň niečo z histórie tejto talianskej automobilky.

Jej počiatky siahajú až do minulého storočia, kedy v roku 1910 vznikla spoločnosť A.L.F.A. (Anonima Lombarda Fabbrica Automobili) pod vedením Cav.Ugo Stelly a hneď sa púšťa do výroby jej prvých automobilov.

Prvým vozidlom pomenovaným ALFA bolo 24 HP a jeho cena bola 12.000 lír.

V roku 1915 bola výroba automobilov pozastavená a spoločnosť ALFA sa začína venovať vojenským dodávkam a dostáva sa do okruhu spoločností, ktoré boli kontrolované Nicolom Romeom. A tak v roku 1920, ani nie rok po skončení vojny, sa spoločnosť opäť vracia k automobilovému priemyslu a svetlo sveta uzrelo nové auto s novým menom a bolo to Alfa Romeo: Torpedo 20-20 HP. Od toho roku sa spoločnosť už s pomenovním Alfa Romeo rozrastala a za celé storočie vyprodukovala množstvo áut. Silnou stránkou Alfa Romeo boli aj pretekárske autá či už formuly, alebo iní zo sérií automobilových pretekov.

Alfa Romeo 147
Prišlo nové storočie a presne na jeho prelome sa na automobilový trh dostáva nový model Alfy Romeo pod označením 147, ktorý 8. novembra roku 2000 získava jedno z najprestížnejších ocenení v Nemecku pre kategóriu kompaktov a tým je „zlatý volant“. Neskôr, v roku 2001, sa stáva autom roka. Škála motorov pre Alfu 147 je naozaj pestrá. V ponuke sú hneď štyri motory. Tri benzínové a jeden naftový. Medzi benziňáky patria dve 1,6-ky Twin Spark so silou 105 koní(77kW) a 120 koní(88 kW), jeden dvoj-liter, tiež Twin Spark, so silou 150 koní (110kW) a jeden naftový motor 1,9 JTD so silou 115 koní (85kW). Sériová výroba Alfy Romeo 147 je vybavená nielen motormi s vyšším výkonom, ale aj prvkami zabezpečujúcimi komfort a bezpečnosť pri jazde. Je vybavená brzdným systémom (ABS), elektronickým zariadením rozdeľovania brzdnej sily medzi prednou a zadnou nápravou (EBD), obmedzovačom prešmykovania kolies pri akcelerácii (ASR) a kontrolou stability v zákrute či nastavením brzdného momentu pri jazde do kopca (MSR). Samozrejme doplnky interiéru ako sú navigačný systém, telefón, farebná obrazovka TFT, či hlasové ovládanie v Alfe Romeo 147 nechýbajú. Ako pri každom modeli auta, aj Alfa Romeo 147 prešla počas 7 a pol roka jej pôsobnosti na trhu rôznymi malými dizajnovými zmenami, medzi ktoré patria napríklad predné svetlomety či chrómová lišta na kufrových dverách.

ALFA ROMEO 147 JMS TUNING


Alfa Romeo 147
Takmer všetci vlastníci automobilov sa snažia, aby práve to ich auto bolo v rámci možností čo najkrajšie. Niektorí viac, niektorí menej.

A pre tých, ktorý sa neuspokoja len s tými drobnými zmenami a vlastnia Alfu Romeo 147 prvý či druhý model, pripravila firma JMS nový aerodynamický balík v podobe body-kitu.

Pre prvý modelový balík s JMS špeciálne znižujúcim zavesením vpredu o 30mm a vzadu o 40mm a pre model číslo dva taktiež znižujúci JMS balík zavesenia vpredu o 55mm a vzadu o 35mm.

Predný nárazník je takmer identický pre oba modeli.

Dominuje dvomi vzduchovými nasávačmi, ktoré sú v jednej tretine predelené úzkymi vertikálnymi priečkami, ktoré z nich robia štyri menšie.

Všetky štyri časti sú vyplnené sieťkou ktorá je dostupná v čiernej alebo chrómovej farbe.

Alfa Romeo 147
V strede nárazníka je takmer po celej šírke trojuholníkový tvar, typický pre Alfa Romeo so znakom automobilky v jeho hornej časti a vodorovnými chrómovými priečkami v jeho vnútri.

Na spodnej časti si môžeme všimnúť po oboch stranách dva malé difúzory, ktoré lepšie usmerňujú prúdenie vzduchu okolo auta a popod auto.

Bočné lišty pasujú na oba modely a sú vybavené malým vzduchovým nasávačom v ich zadnej časti pre lepšie chladenie brzdovej sústavy na zadnej náprave.

Z oboch strán na spodnej časti vychádzajú malé výčnelky, ktoré sa v stredovej časti stretávajú a jemne splynú z lištou tesne nad sebou. Tým sa aerodynamické vlastnosti bočnej lišty zvyšujú.

Zadný nárazník pôsobí veľmi robustne a na oboch jeho stranách sú dve lichobežníkové zakončenia výfuku.


Alfa Romeo 147 JMS

Alfa Romeo 147 JMS

Alfa Romeo 147 JMS

Aktuálny cenník výrobkov od firmy JMS z Nemecka. Ceny sú uvedené v EUR s, a bez DPH. Pri malých objednávkach účtujeme k cene ešte dopravu na Slovensko, ktorá sa určuje individuálne.

preview
download
[ 30 KB ]

Chceli by sme vás upozorniť na skutočnosť, že isté ceny v tomto cenníku už nemusia byť aktuálne. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


JMS


JMS logo
Firma JMS sídli vo Walddorfhäeslach v Nemecku a zaoberá sa tuningom áut už od roku 1992.

V minulosti sa zaoberala tuningom výhradne nemeckých automobiliek, ale v poslednej dobe sa už špecializuje aj na ostatné značky ako je napríklad Alfa Romeo, Honda, Hyundai, Citroen, Mazda, Peugeot a mnoho ďalších.

Aj keď jej fabrika sídli v Nemecku, svoje výrobky distribuuje celosvetovo.

Zaoberá sa tuningom všetkého druhu.

Tuningom motora, výfukových zvodov a koncoviek, interiéru, exteriéru, ponúka rôzne druhy diskov, bŕzd, zavesenia a zaoberá sa aj čip – tuningom a softwarom.

Je to proste nemecká produkcia vysokej kvality s TUV osvedčením.
Čo hovoríte na túto úpravu Alfa Romeo 147 v podaní nemeckého tunera JMS? Prosím, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy JMS, tak navštívte našu podstránku:

JMS tuning


Ostatné úpravy áut značky Alfa Romeo nájdete v zozname našich článkov tu:

ALFA ROMEO tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Preklad: Tomáš Porubský
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 15340x    hodnotenie: 68/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt