support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo oleje Aditíva - prísady do motorov diesel resp. benzín a prevodoviek - kvalitné čističe Metabond logo aditiva

Aditíva - prísady do motorov diesel resp. benzín a prevodoviek - kvalitné čističe Metabond

23.Sep.2015
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Používanie aditív resp. ďalších prísad má opodstatnenie ak chcete vybraným častiam vášho auta zabezpečiť bezproblémovú prevádzku a vyššiu životnosť. Na trhu sa ale pravidelne objavujú prípravky, ktorých účinnosť a kvalita je prinajmenšom pochybná. A práve preto je veľmi dôležité dbať na správny výber aditív. Ak sa práve rozhodujete, určite neprehliadnite širokú ponuku aditív a prísad od spoločnosti Metabond.

K dispozícii je dnes veľké množstvo rôznych aditív a prísad, či už do palivového systému, prevodovky, či na ochranu motora. Vybrať si však kvalitu nemusí byť vždy práve jednoduché. Ak máte s používaním aditív skúsenosti, určite viete, že aby bolo účinok cítiť, je potrebné dobre poznať zloženie a neoplatí sa za každú cenu šetriť. Ak ste doteraz o aditívach Metabond nepočuli, vedzte, že ide o spoločnosť, ktorá má dlhoročné skúsenosti s vyrábaním týchto prípravkov pre profesionálne tímy v motoršporte.

S produktmi pre profesionálne pretekárske vozidlá súvisia aj nemalé investície do technológii výroby a do samotného vývoja. Aditíva od spoločnosti Metabond využívajú pokročilé nanotechnológie čím zabezpečujú vysokú účinnosť a výnimočné ochranné vlastnosti. Prípravky nemajú žiadne vedľajšie účinky, nespôsobujú koróziu a keramické častice sú tak malé, že bez problémov prejdú aj tým najjemnejším filtrom. Veľkosť častíc uvádza výrobca v rozmedzí 1-2 nm, prípravok sa teda dostane vždy do tých častí, pre ktoré je určený.

V sortimente spoločnosti Metabond nájdete rôzne aditíva, pričom stačí si už len vybrať podľa typu motora.

K dispozícii je napríklad ECO prísada do motorov pre osobné aj úžitkové vozidlá, ktorá znižuje trenie a zlepšuje mazanie, čím predlžuje životnosť motora. Takéto aditívum nereaguje s olejom a nemení jeho vlastnosti. Zaujímavou voľbou je aditívum Metabond OLD určený pre osobné a úžitkové vozidlá s nadmernou spotrebou oleja, ktoré obsahuje modifikátor viskozity. Metabond GT Plus je zasa aditívum do prevodoviek a diferenciálov s prísadami, ktoré zlepšujú trenie.

Z ponuky aditív Metabond si môžete vybrať aj CL čistič motorov, rôzne mazivá a tiež prísadu do paliva pre zážihové aj vznetové motory. Ak patríte medzi majiteľov motoriek, vybrať si môžete z celého radu aditív určeného špeciálne pre motocyklové motory.

Hlavné výhody aditív (prísad) značky Metabond:
- Využívanie najmodernejšej nanotechnológie
- Antikorózne vlastnosti
- Zlepšuje trenie pohyblivých častí motora
- Prispieva k dlhšej životnosti motora a hladšiemu chodu
- Veľkosť častíc v rozmedzí 1-2 nm
- Častice prejdú aj tým najjemnejším filtrom


motorový olej aditíva maziva čističe prevodovky metabond

Aditíva, motorové oleje, mazivá, prípravky na čistenie DPF filtrov, vône do auta a iné výrobky od LIQUI-MOLY si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)logo metabond

METABOND

Korene spoločnosti Metabond siahajú až do 80.rokov minulého storočia. Práve vtedy totiž firma doviezla prvé produkty z Kanady do Európy. Išlo o aditíva znižujúce trenie a zlepšujúce chod motorov. Už čoskoro sa aditíva Metabond rozšírili do Nemecka, Švajčiarska, Rakúska a ďalších európskych krajín. Už od svojho vzniku podporovala spoločnosť Metabond motoršport a ich produkty sú dodnes využívané pretekárskymi tímami.

Váš názor na aditíva (prísady do motorov a prevodoviek) značky Metabond ? Nech sa páči, hlasujte tu:


Viac informácií k výrobkom Metabond Vám radi poskytneme. Informácie o produktoch tejto firmy nájdete aj na našej podstránke:

METABOND


Viac informácií ku autokozmetike ako takej Vám radi poskytneme. Autokozmetiku nájdete na našej podstránke:

AUTOKOZMETIKA


Zoznam článkov o aditívach nájdete tu:

ADITÍVA


Zoznam článkov týkajúcich sa motorového oleja nájdete tu:

MOTOROVÝ OLEJ


Zoznam článkov na tému motor a motorový tuning nájdete tu:

MOTOR


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3351x    hodnotenie: 5/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt