support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo honda Acura CL vo VIP štýle na americký spôsob od tunera logo honda

Acura CL vo VIP štýle na americký spôsob od tunera

05.Apr.2014
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Acura CL je pre európske publikum pomerne vzdialeným modelom. Toto kupé bolo už od svojich prvých náčrtov určené iba pre americký trh. V USA sa tento model aj vyrábal, s produkciou prvej generácie sa začalo už v roku 1997. Acura CL predstavuje športovejšiu verziu modelu TL, ktorý by sme mohli prirovnať k európskej verzii Hondy Accord. Koncom 90-tych rokov minulého storočia bol v Amerike tento model veľmi populárny najmä medzi mladými. Jedným z jeho hrdých majiteľov je aj Nate S z Kalifornie, ktorý sa ku svojej Acure CL dostal až približne pred piatimi rokmi. V rámci svojho obmedzeného študentského rozpočtu dokázal úpravami tohto auta doslova zázraky.

Acura CL, ktorú vám dnes predstavíme, bola vyrobená ešte v roku 1998. Musíme však uznať, že tak vôbec nepôsobí a to najmä vďaka kvalitným zásahom od tuningových profesionálov, s ktorými Nate S spolupracoval. Výsledkom je športovo ladené kupé v čistom VIP štýle, ktorý práve v USA naberá stála viac na popularite. Nate so svojim autom zbiera na miestnej tuningovej scéne jedno ocenenie za druhým, poďme sa teda pozrieť, čím jeho Acura CL boduje.

Acura CL od Nate S z Kalifornie chce zaujať najmä svojim vzhľadom


Ak obľubujete VIP štýl, táto Acura CL si vás získa už na prvý pohľad svojimi čistými líniami a zaujímavo pôsobiacou hnedou metalízou. Prednú časť tvorí na mieru upravený nárazník s dodatočnými hmlovkami, detailistom určite neunikne, že z prednej kapoty zmizli ostrekovače predného skla. Bočnú líniu zdobia športové prahy Mugen a vzadu opäť padla voľba na špeciálnu úpravu presne pre tento exemplár. Čisté línie po úpravách nenarúšajú ani bočné lišty dverí, ktoré boli odstránené. Vpredu aj vzadu pribudli nové svetlá. Predné svetlomety, rovnako ako aj smerovky v prednom nárazníku, sa môžu pochváliť čírou optikou a celým novým "vnútrom". Zadné združené svetlá sú zase zaujímavé tmavším červeným prevedením. Smerové svetlá na bočných stranách pochádzajú z modelu TL. Okrem toho bola celá karoséria "oholená", s výnimkou prednej masky s logom už zvonka nenájdete označenie výrobcu, či modelu.

Poriadne zníženie svetlej výšky nesmie chýbať ani v tomto prípade. Zabezpečuje ho systém vzduchového podvozku, ktorý samozrejme umožňuje dodatočnú reguláciu svetlej výšky. Podvozkový systém bol pre potreby tohto modelu špeciálne upravený, takže aj v tomto smere je Nateova Acura unikátna. Majiteľ má k podvozku svojho auta dokonca aj diaľkový ovládač. Dodatočne bol upravený aj odklon kolies, použité sú 18-palcové disky Linea Sport Club VIP. Pre lepší brzdový účinok boli pôvodné kotúče nahradené drážkovanými.

acura cl vip štýl stance style stance style nate s usa kalifornia tuning

Nate S nechcel mať zo svojho auta žiadnu premotorovanú beštiu, preto sa pod kapotou odohralo možno menej zmien než by ste čakali. Jeho Acura CL dostala do vienka torznú vzperu Cusco a prepracovaný systém nasávania aj spolu so športovým vzduchovým filtrom. Zopár koní pribudlo aj vďaka na mieru upravenej výfukovej sústave. Celkový výkon svojho kupé však majiteľ neprezradil. Ak by vás málo úprav pod kapotou sklamalo, treba ešte nahliadnuť interiéru, kde je toho naozaj požehnane.

Začať môžeme športovým volantom Momo, pokračovať novou hlavou radiacej páky Razo, novou ručnou brzdou a viacerými dekoračnými doplnkami, ktoré palubnú dosku vhodne dopĺňajú. Pôvodný interiér bol ladený do sivej farby, Nate však uprednostnil hnedo-čiernu kombináciu. Športové sedadlá pochádzajú z Hondy S2000, pričom lákajú nielen svojim tvarom, ale aj kvalitným koženým čalúnením. Prečalúnenia sa dočkali aj výplne dverí a niektoré časti stredovej konzoly. Moderný efekt vytvára interiérové aj LED osvetlenie. Výborný hudobný zážitok zabezpečuje autorádio Pioneer spolupracujúci s reproduktormi rovnakej značky. Aby toho nebolo málo, majiteľ pridal aj jeden pár reproduktorov Kenwood.

acura cl vip štýl stance style stance style nate s usa kalifornia tuning

Nate už považuje úpravy svojho auta za skončené a jeho Acura CL je momentálne na predaj. Do budúcnosti plánuje kúpu väčšieho auta, ktorého však tuning určite neminie.

acura cl vip štýl stance style stance style nate s usa kalifornia tuning

acura cl vip štýl stance style stance style nate s usa kalifornia tuning

acura cl vip štýl stance style stance style nate s usa kalifornia tuning

acura cl vip štýl stance style stance style nate s usa kalifornia tuning

acura cl vip štýl stance style stance style nate s usa kalifornia tuning

acura cl vip štýl stance style stance style nate s usa kalifornia tuning

acura cl vip štýl stance style stance style nate s usa kalifornia tuning

Acura CL vo VIP štýle od tunera Nate S z Kalifornie:Váš názor na celkovú tuningovú úpravu Acury CL vo VIP štýle od tunera Nate S z Kalifornie ? Nech sa páči, hlasujte tu:


Viac informácií o upravených autách Honda vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

HONDA tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: STANCENATION.com

Text: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2954x    hodnotenie: 2/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt